KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što kažete na ovu usporedbu kretanja cijena Konzuma i Mercatora?

KNZM uskoro ispada iz crobexa
http://www.seebiz.eu/ledo-vupik-i-tisak-ulaze-u-sastav-crobex-a/ar-28471/

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


KNZM uskoro ispada iz crobexa
http://www.seebiz.eu/ledo-vupik-i-tisak-ulaze-u-sastav-crobex-a/ar-28471/

Valjda zbog toga i ova kaskapada s prometom i dizanjem cijene unazad tjedan dana. netko je ulupao par miliona na dizanje a nije uspio uvaliti niti pola

Evo, Konzumovci mogu povoljno telefonirati:

http://www.poslovni.hr/vijesti/multipluscard-pokrenuo-multiplus-mobile-tarifu-198861.aspx

Zanimljivo kako se Todorić razmahao u zadnje vrijeme. Konzumovci mogu povoljno putovati (Guliver, TUI), mogu povoljno telefonirati i usput skupljati bodove na MultiPlus kartici, a od danas ponegdje mogu automatski puniti i plaćati gorivo. Bilo kuda – Toda svuda!

PersJesus, 14.03.2012. u 01:18
Konzum otvorio svoju prvu benzinsku postaju

Time je s radom započeo pilot projekt Konzum benzinskih postaja pod imenom – Konzum benz, navode iz tog trgovačkog lanca
——————————————————————————–
Hina
Objavljeno 13.3.2012

Trgovački lanac Konzum otvorio je svoju prvu benzinsku postaju, uz Super Konzum prodavaonicu u Vukovarskoj ulici u Zagrebu, što je dio Konzumovog projekta izgradnje benzinskih postaja.

Time je s radom započeo pilot projekt Konzum benzinskih postaja pod imenom – Konzum benz, navode iz tog trgovačkog lanca.

Konzum je tako postao prvi trgovački lanac u Hrvatskoj koji je uveo uslugu samonaplatnih benzinskih postaja. Riječ je o inovativnom projektu koji koristi najsuvremeniju samonaplatnu tehnologiju. Projekt je trenutno u testnoj fazi, navode iz Konzuma dodajući kako ga planiraju i dalje razvijati i širiti na druge lokacije u Hrvatskoj. Kako su još ranije najavili, do lipnja planiraju otvoriti nekoliko benzinskih postaja u neposrednoj blizini postojećih Super Konzum trgovačkih centara.

Riječ je o zasebnim Konzumovim benzinskim postajama koje će se graditi kao novi samostojeći objekti na prostorima parkinga Super Konzum trgovačkih centara, a crpke će raditi na prinicipu samousluge i bit će u potpunosti automatizirane.

Ovdje raketa tek slijedi…

Slijedi, slijedi. Samo pričekaj da se indeksni iskrca [wink]

momci za koliko smo na 200? ako zaživi realno ovo s benzinskim postajama na svakom superkonzumu onda je to 47 benzinskih postaji u cijeloj RH. a to su deseci milijuna neto dobiti od prodaje naftnih derivata. to će biti takva eksplozija natrag na ATH kakvu još ZSE nije vidio.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

Za usporedbu:

LUKOIL 38 postaja
OMV 62
Tifon 43
Petrol 86
KNZM potencijalno 47

E sad komparacije radi prihod Lukoil u RH je bio 1,1 mlrd kuna a EBITDA oko 17mil kuna (uslijed investicija i izgradnje benzinskih što bi kod konzuma bilo manje obzirom da nema popratnih dućana unutar benzinske već je samonaplatni sustav svojevrsni bulk 🙂
To je nova 1-1,5 milijarda u prihodima i novih 20-tak milijuna neto dobiti u najgorem slučaju.

Uhh ali će ovdje biti otimanja!!

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

Gorivo i mobiteli mora dobit skociti jos ako bude akvizicija …….

KONZUM D.D. KNZM-R-A Zašto na poslovnom nije ažurirano današnej trgovanje ?
Kupnja prodaja najviša najniža zadnja

156,01 164,82 167,90 154,44 156,01 2,03
Promet 628.342,76 3.981

P.s. zanima me dijagram današnjeg trgovanja, obrnuto od dosadašnjeg , kada se u zadnjim sekundama dizalo, sada se već drugi dan spušta.

lansiranje je počelo, vidimo se na 200

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

New Report

Close