KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

valjda Jankovič zna

Vaš link

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

Baš tajac već danima, ako se ne varam. Odgovara i kupcu i prodavaču:
Todorić si daje vremena da objavu što bolje isplanira, a Slovenci pronalaze način kako prihvatiti nemoralnu ponudu (koju bi najradije odbili).

Obećanja pljušte, mi se dobro držimo. Srdačno Vaši

Aa, malo sam uranio s komentarom, upravo vijest na ovom portalu o slijedećim koracima u pregovorima.
Ispričavam se, nisam htio "lupati": nedavna vijest (sredina pošlog tjedna) da između kupca i prodavatelja u stvari više nema tajni u pogledu izvjesnosti transakcije (čak i da su Agrokorovi direktori okupljeni kako bi im se priopćila velika vjerojatnost transakcije) me u času iznenadila, znajući koliko to Todoriča "svrbi" i očekujući objave na sva zvona. Očito ima još stepenica do trenutka kad bi se moglo reći da "avantura počinje".

Obećanja pljušte, mi se dobro držimo. Srdačno Vaši

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Nitko nije ovo postao? Svi ste već prodali i zaboravili na KNZM?

Deloitte: Agrokor najveći maloprodajni lanac u regiji, Konzum u Hrvatskoj

Na hrvatskom tržištu Konzum i Tisak zajedno su ostvarili 47,7 posto prometa najvećih deset trgovačkih lanaca, a pridoda li im se prihod Mercatora-H, udjel se penje na 56,7 posto

Agrokorova maloprodaja s 2,86 milijardi eura ukupnih prihoda u 2010. godini najveći je maloprodajni lanac u regiji, a Konzum, koji je na hrvatskom tržištu prihodovao 1,58 milijardi eura, u Hrvatskoj, objavio je Deloitte u svojoj regionalnoj analizi sektora maloprodaje u 2010. godini.

Na regionalnoj ljestvici druga je slovenska Mercator grupa s prihodom od 2,81 milijardom eura, a treći je srpski trgovački lanac Delta Maxi s prihodima nešto većim od milijardu eura.

Na hrvatskoj ljestvici drugi je Tisak s 399 milijuna eura prihoda, također član koncerna Agrokor, treći Mercator Hrvatska s 372 milijuna eura.

Od 25 najvećih regionalnih trgovačkih lanaca sedam ih ima sjedište u Hrvatskoj: Agrokorova maloprodaja, Plodine, Tommy, KTC, Diona, Kerum i Studenac.

Bankamagazin

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

A tek kad se spojimo

čudi me dosta rezerviran stav ulagača prema ovoj firmi koja je u 2010. ostvarila 1,6 milijardi EUR prihoda (cca 12 milijardi kuna) u RH, a ove godine će to biti i više
vjerujem da će toda na kraju ipak kupiti Mercator, a KNZM i Mercator zajedno će imati prihode od oko 4,5 milijarde EUR (cca 34 milijarde kuna)
ajde vidjet ćemo reakciju tržišta kad toda na kraju ipak kupi glavnog Konzumovog konkurenta

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Zašto rasprodaja [undecid]

Kune nisu problem, kuna nema

da bi pravi ulagaci usli

Kada otvaramo sampanjac za Mercator ,jesmo spremni za slavlje

KNZM na 135 kn?!?! a svaka vam čast, nedavno je išao po 180-190 kn—najjači trgovački lanac u RH
kad izbace FI i ljudi to vide dobit past će na dupe….bolja je INGR s ogromnim gubicima, ha??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close