KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dobro je znao što slijedi

Kune nisu problem, kuna nema

ovdje mi mirise na dividendu poslije izvjesca


MOže Todorić pričati što god hoće ali, sale and lease back – povratni najam je NAJSKUPLJI trenutni
oblik kreditiranja. Koliko su stari ti njegovi supermarketi ? Ako nisu novi- koliko znam….. onda je
puno skuplje uzimati ovaj najam, obzirom da je amortizacija za nove objekte najveća , pa samim
time i porezna olakšica amortizacije, kao opravdani razlog za takavo kreditiranje – logična.

Mislim , da su sve kreditne linije prepune i iscrpljene, i da je ovaj potez , jedino rješenje za plaćanje
dijela dospjelih obaveza…. ah, da …..nešto će malo i uložiti…

ZAKLJUČAK: kreditori će VRLO DOBRO zaraditi na Todoriću.

Prodaje zbog gotovine , a najam je kredit.



Kao i prošli put na 215 stavljena veća količina da štopa rast.


teško će ovo biti štopat nakon izvjesca a i sve agrokorove dionice skacu a ovo je najveci dobitas u sastavu agrokora

—-za sada se povukao
[/quote]

Nlog je povučen na 300,00 kn….za svaki slučaj, ne ni na 230, pa ni 250 nego onako okruglo….

Malo druka, uskoro KNZM na 250,00 kn, tko prati cikluse TODEXA znat će i zašto

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

izgleda danas ista stvar na 220…mislim da neće taj nalog dugo izdržati.. 🙂

kada ce izvjesce ? da li bi mogla dividenda?

Koliko sam vidio za sada je samo za jamnicu stiglu izvj. ako bude u tom duhu onda bi moglo biti brodo.

daj boze da bude dobro ovo je moj veliki ispit "dionicarski"


MOže Todorić pričati što god hoće ali, sale and lease back – povratni najam je NAJSKUPLJI trenutni
oblik kreditiranja. Koliko su stari ti njegovi supermarketi ? Ako nisu novi- koliko znam….. onda je
puno skuplje uzimati ovaj najam, obzirom da je amortizacija za nove objekte najveća , pa samim
time i porezna olakšica amortizacije, kao opravdani razlog za takavo kreditiranje – logična.

Mislim , da su sve kreditne linije prepune i iscrpljene, i da je ovaj potez , jedino rješenje za plaćanje
dijela dospjelih obaveza…. ah, da …..nešto će malo i uložiti…

ZAKLJUČAK: kreditori će VRLO DOBRO zaraditi na Todoriću.

Tu si u pravu. No vjeruj mi da on zna to što ti pričaš, ali leasinga nema u bilanci ;-). Morao se očistiti za nova zaduženja.


@jelka2

Daj mi jedan dobar razlog zašto bi Toda isplaćivao dividendu? Znam da nema od kud ali daj malo da razmotrimo tvoje prijedloge 🙂

pa vjerojatno je dobit veca nego prosle godine pa sam mislila da nas malo pogura ne mora previse 5 – 6 kuna da da zaleta dionici a ostalo nek stavi u zadrzanu dobit



MOže Todorić pričati što god hoće ali, sale and lease back – povratni najam je NAJSKUPLJI trenutni
oblik kreditiranja. Koliko su stari ti njegovi supermarketi ? Ako nisu novi- koliko znam….. onda je
puno skuplje uzimati ovaj najam, obzirom da je amortizacija za nove objekte najveća , pa samim
time i porezna olakšica amortizacije, kao opravdani razlog za takavo kreditiranje – logična.

Mislim , da su sve kreditne linije prepune i iscrpljene, i da je ovaj potez , jedino rješenje za plaćanje
dijela dospjelih obaveza…. ah, da …..nešto će malo i uložiti…

ZAKLJUČAK: kreditori će VRLO DOBRO zaraditi na Todoriću.

Tu si u pravu. No vjeruj mi da on zna to što ti pričaš, ali leasinga nema u bilanci ;-). Morao se očistiti za nova zaduženja.


@jelka2

Daj mi jedan dobar razlog zašto bi Toda isplaćivao dividendu? Znam da nema od kud ali daj malo da razmotrimo tvoje prijedloge 🙂
[/quote]

Dividenda bi privukla nove dioničare , a time i kapital.

lijepo, priprema se teren…blok od 5k po 215kn i štoperi na 205 i 230 kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close