Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U obrazovanju kod nas su 2,2 zaposlena na 100 ukupno zaposlenih, a u EU 3,5 na 100,
dok je u zdravstvu još gore jer na 2,2 zaposlena na 100 u Hrvatskoj u EU dolazi 4,7 na 100.

Jedini iskazani višak je u javnim poduzećima, kaže Ribić, jer dok je u Hrvatskoj 12,5 zaposlenih u javnim tvrtkama na 100 ukupno zaposlenih, u članicama EU taj omjer iznosi 6,8 na 100.









Ovaj tjedan su se dogodile dvije velike stvari:
-Ilirika je najavila pokretanje prvog hrvatskog fonda za ulaganje u Zlato, to je predzadnja puzzla u milenijskom sell signalu.

Još se samo čeka da Stojić da buy preporuku
[/quote]
zapamti gdje ćeš bit taj dan, kad te unuci budu ispitivali kako je to zlato koštalo preko 1200$ da im imaš šta ispričat.

Mandžukić izvezen u Wolfsburg za 9 mil. EUR.
Čestitke!
[/quote]
ttp://www.kitco.com/scripts/hist_charts/yearly_graphs.plx
Nešto predugo traje taj trend, jesi li siguran da je upravo gotov sa našom generacijom. Ja baš i ne.
Imao je onaj ludi Ivek pravo.
[/quote]
Zlato je postiglo svoj vrhunac generaciju prije naše, naše je da ga pošaljemi u zasluženu mirovinu.
[/quote]
Vic dana. A kaj velis ak zlato do kraja 2012. bude na 2500-3000?
[/quote]
Klasičan sukob generacija. [smiley]
Reći ću da sam jako pogrješio ako bude tako. A ako bude 300-400USD, oću postat sex simbol?
[/quote]


Vidim da ovdje i iskustva ima pa jedno obično pitanje ;

Npr.
Imam kapital i želi otvoriti tvrtku u RH .
Kapital vadim iz banke kao oročena sredstva s kamatom od 7% kao sredstva da pokrenem posao.
Računam: davanja državi na svaki priliv ili dobit korz tu novu pravnu ili fizičku osobu i dolazim do zaključka kada zaradim 100 Kuna i želi isplatiti plaću od 100 kn da državi sa svim fiksalnim i parafiksalnim nametima moram dati 70% od bruto cijene.
U konačnici tvrtci ostaje 30 kuna + 30 kuna od plaće na uloženih 200 ili 30%.
U banci sam zarađivao 7%, a uvećano na 10 godina kamatnim računom dobivam 100% ili duplo.
U tvrtci godišnje zarađujem 30% i riskiram ;
1. Da povećam netrpeljivu zaradu i sjednem Poreznoj na žulj, a koja dođe, vidi i osvoji, a jer je Šuker potrošio malo više od svog velikog plana troška.
2. Da ne dobijem novi krizni porez, prirez, namet, prilog, obvezu, poseban porez, poseban, prilog, posebnu obvezu, posebnu naknadu, poseban prirez od porteza na prirez……….
3. Da ludom srečom uspijem u poslu pa jednom od tajkuna ne stanem na žulj

E sada kada bi i imao rješenje na sva ova pitanja ostaje pitanje djelatnosti ;
1. Turizam- nee, ja sam iz Istre, to ovdje ne funkcionira kao Hrvat
2. Industrija – neee, Kinezi je kontroliraju
3. Poljoprivreda – nikako, dosta je kompliciran taj izvoz u Mađarsku da bi mogli ponovo uvesti isto, a da se roba ne pokvari, jedino da samo papire pošaljemo na putovanje ?
4. Mala borodogradnja – oprostite
5. Znam financije – [lol]
6. Trgovina – izgleda da je izvoz zakonom zabranjen, a uvoz je već podijeljen

Možete li mi pomoći ?




Možete li mi pomoći ?

Mogu, oroči novce u banci.
Kako nemaš karakterne osobine za uspjeh na tržištu, omogući to nekome tko ima. Sva trojica ćete bit sretni. Ti, poduzetnik i vaš bankar.
[/quote]

Ako trebam izvuči novce iz banke u posao, a ti iz studenske klupe u posao, tko ima uspjeh na tržištu ?

Ima li tko iskusniji ovdje ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ako trebam izvuči novce iz banke u posao, a ti iz studenske klupe u posao, tko ima uspjeh na tržištu?

Ne znam, jel može malo konciznije pitanje?
Ako ti kažeš da imaš uspjeha na tržištu, onda ja to vjerujem. Ali stavrno vješto skrivaš tu činjenicu svojim pisanjem.

-Ilirika je najavila pokretanje prvog hrvatskog fonda za ulaganje u Zlato, to je predzadnja puzzla u milenijskom sell signalu.

Koja je zadnja?



-Ilirika je najavila pokretanje prvog hrvatskog fonda za ulaganje u Zlato, to je predzadnja puzzla u milenijskom sell signalu.

Koja je zadnja?
[/quote]
Ivan Šuker. [lol]

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup] [lol]



Ako trebam izvuči novce iz banke u posao, a ti iz studenske klupe u posao, tko ima uspjeh na tržištu?

Ne znam, jel može malo konciznije pitanje?
Ako ti kažeš da imaš uspjeha na tržištu, onda ja to vjerujem. Ali stavrno vješto skrivaš tu činjenicu svojim pisanjem.
[/quote]

Imao James imao, sada je na mlađima red.
Moje pisanje povećim prstima i šakom je problem, a i gramatički upitno, znam, ali iskustvo nije. Problem je imati oboje.
Pusti mene,
imaš li odgovor kako poslovati u RH i mirno spavati ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


[Ivan Šuker. [lol]

Ovaj Šuker?

Potpredsjednik Vlade i ministar financija Ivan Šuker u službenom posjetu Kini
08. srpnja 2010

….U tom kontekstu istaknuo je strateški položaj RH i značaj plovnih putova iz Kine i Azije preko Luke Rijeka u Hrvatsku i Europu, interes kineskih tvrtki za ulaganja u izgradnju infrastrukturnih projekata u RH, te moguću suradnju u području financija. Potpredsjednik Vlade i ministar financija Šuker složio se sa zaključcima kineskog kolege, naglasivši potrebu daljnjeg produbljivanja suradnje na područjima gospodarstva, trgovine, ulaganja, financija, turizma te drugim područjima od obostranog interesa. Posebno se osvrnuo na mogućnosti kineskih ulaganja u hrvatske infrastrukturne projekte te mogućnosti suradnje u području financija……

http://www.mfin.hr/hr/novosti/potpredsjednik-vlade-i-ministar-financija-ivan-suker-u-sluzbenom-posjetu-ki




Ako trebam izvuči novce iz banke u posao, a ti iz studenske klupe u posao, tko ima uspjeh na tržištu?

Ne znam, jel može malo konciznije pitanje?
Ako ti kažeš da imaš uspjeha na tržištu, onda ja to vjerujem. Ali stavrno vješto skrivaš tu činjenicu svojim pisanjem.
[/quote]

Imao James imao, sada je na mlađima red.
Moje pisanje povećim prstima i šakom je problem, a i gramatički upitno, znam, ali iskustvo nije. Problem je imati oboje.
Pusti mene,
imaš li odgovor kako poslovati u RH i mirno spavati ?
[/quote]
Kako igdje poslovati u svijetu i mirno spavati? [smiley]

Just another day in paradise

-Ilirika je najavila pokretanje prvog hrvatskog fonda za ulaganje u Zlato, to je predzadnja puzzla u milenijskom sell signalu.

Cilj upravitelja investicijskih fondova je privući investitore, a ulaganje u zlato ima dobru priču. Kriza u svijetu koja generira rast cijene zlata je priča koja se malo po malo vrti u medijima.
Da su krenuli prije godinu, dvije onda ok, sada je po meni ulaganje u zlato loša investicija.

U svakom slučaju, Ilirici je bolje prikupiti 100 milja kojima će vrijednost pasti na 70, nego 20 kojima će vrijednost narasti na 30. Investicijski fondfovi ne žive od razlike u vrijednosti već od ukupne imovine kojom upravljaju.

A našem narodu se uvijek može prodati priča i ciklusi između dvije priče su sve kraći.

Samo u posljednje dvije do tri godine mnogi su izgubili ulaganjem u OIF-ove pa onda Forex, sada bi mogli i u zlato



-Ilirika je najavila pokretanje prvog hrvatskog fonda za ulaganje u Zlato, to je predzadnja puzzla u milenijskom sell signalu.

Cilj upravitelja investicijskih fondova je privući investitore, a ulaganje u zlato ima dobru priču. Kriza u svijetu koja generira rast cijene zlata je priča koja se malo po malo vrti u medijima.
Da su krenuli prije godinu, dvije onda ok, sada je po meni ulaganje u zlato loša investicija.
U svakom slučaju, Ilirici je bolje prikupiti 100 milja kojima će vrijednost pasti na 70, nego 20 kojima će vrijednost narasti na 30. Investicijski fondfovi ne žive od razlike u vrijednosti već od ukupne imovine kojom upravljaju.
A našem narodu se uvijek može prodati priča i ciklusi između dvije priče su sve kraći.
Samo u posljednje dvije do tri godine mnogi su izgubili ulaganjem u OIF-ove pa onda Forex, sada bi mogli i u zlato.
[/quote]
Savršno jasno objašnjeno, kolega.
Upravo na to kašnjenje u fazi, dvije ciljam u svojoj analizi. Naši fond manageri su shvatili da je zlato dobro tržište na kojem se može zaraditi, s kašnjenjem od nekoliko kvartala za inozemnim profesionalcima. Kad naši ulagači shavte da je zlato dobro tržište (opet s kašnjenjem od nekoliko kvartala naspram inozemnih ulagača) taj trenutak nastupa veliki sell signal. Tad je prilika za ulaz u short poziciju s minimalnim rizikom, jer su long strane svi već zauzeli pozicije.

svi je malo prejaka rijec.


svi je malo prejaka rijec.

svi, sve, apsolutno, sigurno, maksimalno, uvijek, nikad, majke mi… = 80%.

New Report

Close