Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U.S. President Barack Obama loans Warren Buffett a tie
U.S. President Barack Obama loans Warren Buffett a tie


Nešto predugo traje taj trend, jesi li siguran da je upravo gotov sa našom generacijom. Ja baš i ne.
Imao je onaj ludi Ivek pravo.

[thumbsup] za grafove. Iako na multiyear grafu se vidi da ovo prilično sliči situaciji iz ’78.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

http://www.poslovni.hr/vijesti/studentice-verna-osvojile-prvo-mjesto-na-natjecanju-marianne-mueller-award-2010–152950.aspx
bravo curke, tolko o privatnim fakultetima.

INDUSTRIJA
DZS: Narudžbe industrije u svibnju skočile 25,6%

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/dzs-narudzbe-industrije-u-svibnju-skocile-25%2c6%25,85547.html

http://www.moneyandmarkets.com/what-the-big-mac-can-tell-you-about-currencies-39660
A koliko košta Big Mac kod nas? Ja znam da je Big Mac Menu 32 kn, ali ne sjećam se koliko samo Big Mac (jer o tome je valjda ovdje riječ). Pa da izračunamo kako kuna stoji [lol]

Here we are: Right back to the very lows of the Flash Crash of May 6th

The Technical Analysis: Looking at the daily chart, the May 6th lows represent significant potential support … however, those lows have been tested multiple time and could weaken with further testing. Plus, this test comes in the middle of a noticeable down trend (lower highs, lower lows). If it fails to hold, expect to see SPX 950.

The Fundamentalist: Charts and technical analysis are medieval alchemy. Fibonacci was a morphine addict for God’s sake, so there’s no real significances in the May 6th lows other than it’s a price point. Stocks are cheap and earnings are going to be stronger than people think. Apple will blow out their numbers. I own copious amounts of AAPL from the mid-40’s, by-the-way. We go up from here, and even if we pull back, we’ll be up for the year by December. Bank it, Sparky.

The Elliott Wave User: I’ll tweak my count to be as backward looking as possible, but right now, I’m looking for a 3-wave, ABC pattern. But that might change if we put in a higher low here. Did I tell you I called the March ‘09 bottom? Upon reflection in July of ‘09, I adjusted my count and I actually nailed it. Yeah.

The Gold Bug: We’re screwed. Sell all fiat and buy physical.

The Investor: Flash crash?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@ ConOBrien
Lud … zbunjenoga? [lol]

U obrazovanju kod nas su 2,2 zaposlena na 100 ukupno zaposlenih, a u EU 3,5 na 100,
dok je u zdravstvu još gore jer na 2,2 zaposlena na 100 u Hrvatskoj u EU dolazi 4,7 na 100.

Jedini iskazani višak je u javnim poduzećima, kaže Ribić, jer dok je u Hrvatskoj 12,5 zaposlenih u javnim tvrtkama na 100 ukupno zaposlenih, u članicama EU taj omjer iznosi 6,8 na 100.

Vidim da ovdje i iskustva ima pa jedno obično pitanje ;

Npr.
Imam kapital i želi otvoriti tvrtku u RH .
Kapital vadim iz banke kao oročena sredstva s kamatom od 7% kao sredstva da pokrenem posao.
Računam: davanja državi na svaki priliv ili dobit korz tu novu pravnu ili fizičku osobu i dolazim do zaključka kada zaradim 100 Kuna i želi isplatiti plaću od 100 kn da državi sa svim fiksalnim i parafiksalnim nametima moram dati 70% od bruto cijene.
U konačnici tvrtci ostaje 30 kuna + 30 kuna od plaće na uloženih 200 ili 30%.
U banci sam zarađivao 7%, a uvećano na 10 godina kamatnim računom dobivam 100% ili duplo.
U tvrtci godišnje zarađujem 30% i riskiram ;
1. Da povećam netrpeljivu zaradu i sjednem Poreznoj na žulj, a koja dođe, vidi i osvoji, a jer je Šuker potrošio malo više od svog velikog plana troška.
2. Da ne dobijem novi krizni porez, prirez, namet, prilog, obvezu, poseban porez, poseban, prilog, posebnu obvezu, posebnu naknadu, poseban prirez od porteza na prirez……….
3. Da ludom srečom uspijem u poslu pa jednom od tajkuna ne stanem na žulj

E sada kada bi i imao rješenje na sva ova pitanja ostaje pitanje djelatnosti ;
1. Turizam- nee, ja sam iz Istre, to ovdje ne funkcionira kao Hrvat
2. Industrija – neee, Kinezi je kontroliraju
3. Poljoprivreda – nikako, dosta je kompliciran taj izvoz u Mađarsku da bi mogli ponovo uvesti isto, a da se roba ne pokvari, jedino da samo papire pošaljemo na putovanje ?
4. Mala borodogradnja – oprostite
5. Znam financije – [lol]
6. Trgovina – izgleda da je izvoz zakonom zabranjen, a uvoz je već podijeljen

Možete li mi pomoći ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Možete li mi pomoći ?

Mogu, oroči novce u banci.
Kako nemaš karakterne osobine za uspjeh na tržištu, omogući to nekome tko ima. Sva trojica ćete bit sretni. Ti, poduzetnik i vaš bankar.



Možete li mi pomoći ?

Mogu, oroči novce u banci.
Kako nemaš karakterne osobine za uspjeh na tržištu, omogući to nekome tko ima. Sva trojica ćete bit sretni. Ti, poduzetnik i vaš bankar.
[/quote]

Malo si se prešao…uglavnom ako oroči novce u domaćoj banci biti će sretni on, bankar i ministar Šuker
koji upravo priprema novo zaduženje na domaćem tržištu na jesen.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Vidim da ovdje i iskustva ima pa jedno obično pitanje ;

Npr.
Imam kapital i želi otvoriti tvrtku u RH .
Kapital vadim iz banke kao oročena sredstva s kamatom od 7% kao sredstva da pokrenem posao.
Računam: davanja državi na svaki priliv ili dobit korz tu novu pravnu ili fizičku osobu i dolazim do zaključka kada zaradim 100 Kuna i želi isplatiti plaću od 100 kn da državi sa svim fiksalnim i parafiksalnim nametima moram dati 70% od bruto cijene.
U konačnici tvrtci ostaje 30 kuna + 30 kuna od plaće na uloženih 200 ili 30%.
U banci sam zarađivao 7%, a uvećano na 10 godina kamatnim računom dobivam 100% ili duplo.
U tvrtci godišnje zarađujem 30% i riskiram ;
1. Da povećam netrpeljivu zaradu i sjednem Poreznoj na žulj, a koja dođe, vidi i osvoji, a jer je Šuker potrošio malo više od svog velikog plana troška.
2. Da ne dobijem novi krizni porez, prirez, namet, prilog, obvezu, poseban porez, poseban, prilog, posebnu obvezu, posebnu naknadu, poseban prirez od porteza na prirez……….
3. Da ludom srečom uspijem u poslu pa jednom od tajkuna ne stanem na žulj

E sada kada bi i imao rješenje na sva ova pitanja ostaje pitanje djelatnosti ;
1. Turizam- nee, ja sam iz Istre, to ovdje ne funkcionira kao Hrvat
2. Industrija – neee, Kinezi je kontroliraju
3. Poljoprivreda – nikako, dosta je kompliciran taj izvoz u Mađarsku da bi mogli ponovo uvesti isto, a da se roba ne pokvari, jedino da samo papire pošaljemo na putovanje ?
4. Mala borodogradnja – oprostite
5. Znam financije – [lol]
6. Trgovina – izgleda da je izvoz zakonom zabranjen, a uvoz je već podijeljen

Možete li mi pomoći ?

Mogu..

Uloži u prehranu ili biotehnologiju. To je budućnost.
Ako ne želiš nekome velikome stati na žulj gađaj neku nišu u koju još nitko nije ušao
na navedena dva područja.
Da si me pitao prije par godina-savjetovao bi ti proizvodnju puževa-95 % izvozna grana, no
ta taj se tržišni gap u RH u međuvremenu popunio. Probaj malo istražiti što bogati zapadnjaci sve vole vidjeti na svojem tanjuru ,a što bi kod nas uz relativno niske investicije vjerojatno uspjelo uzgojiti.
Nađi nekoga da ti napravi investicijski plan i projekt, zacrtaj koliko sredstava želiš uložiti i naprijed..
Kriza je odlična prilika.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

New Report

Close