Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zlato će uvijek ići ka vrhuncu dokle god ga ljudi žele posjedovati kao jedino sigurno utočište, a što se nerjetko događalo kroz povijest. Za razliku od ostalih klasa imovine, ima nešto jako posesivno u zlatu.
Zbog njega se osvajalo, porobljivalo, ubijalo, više nego poradi jedne druge imovine, privlači žene.
Nije loše imati barem djelić portfelja u zlatu, udjele u Ilirici Gold neću kupiti iz principa.

Kolega ako ga mislite imati onda ISKLJUCIVO u fizickom obliku. Bilo kakve certifikate i papirice zaboravite


Zlato će uvijek ići ka vrhuncu dokle god ga ljudi žele posjedovati kao jedino sigurno utočište, a što se nerjetko događalo kroz povijest. Za razliku od ostalih klasa imovine, ima nešto jako posesivno u zlatu.
Zbog njega se osvajalo, porobljivalo, ubijalo, više nego poradi jedne druge imovine, privlači žene.
Nije loše imati barem djelić portfelja u zlatu, udjele u Ilirici Gold neću kupiti iz principa.

Danas postoji puno više stvari kojima možeš pokazati svoje bogatstvo, zlato ima puno veću konkurenciju nego prije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Zlato će uvijek ići ka vrhuncu dokle god ga ljudi žele posjedovati kao jedino sigurno utočište, a što se nerjetko događalo kroz povijest. Za razliku od ostalih klasa imovine, ima nešto jako posesivno u zlatu.
Zbog njega se osvajalo, porobljivalo, ubijalo, više nego poradi jedne druge imovine, privlači žene.
Nije loše imati barem djelić portfelja u zlatu, udjele u Ilirici Gold neću kupiti iz principa.

Danas postoji puno više stvari kojima možeš pokazati svoje bogatstvo, zlato ima puno veću konkurenciju nego prije.
[/quote]

Za početak 1 kg/l neke žitarice (hrane u bilo kojem obliku) odnosno vode od koje nećeš u razdoblju od 5-10 godina popušiti karcinom. [lol] [lol]







Ovaj tjedan su se dogodile dvije velike stvari:
-Ilirika je najavila pokretanje prvog hrvatskog fonda za ulaganje u Zlato, to je predzadnja puzzla u milenijskom sell signalu.

Još se samo čeka da Stojić da buy preporuku
[/quote]
zapamti gdje ćeš bit taj dan, kad te unuci budu ispitivali kako je to zlato koštalo preko 1200$ da im imaš šta ispričat.

Mandžukić izvezen u Wolfsburg za 9 mil. EUR.
Čestitke!
[/quote]
ttp://www.kitco.com/scripts/hist_charts/yearly_graphs.plx
Nešto predugo traje taj trend, jesi li siguran da je upravo gotov sa našom generacijom. Ja baš i ne.
Imao je onaj ludi Ivek pravo.
[/quote]
Zlato je postiglo svoj vrhunac generaciju prije naše, naše je da ga pošaljemi u zasluženu mirovinu.
[/quote]
Vic dana. A kaj velis ak zlato do kraja 2012. bude na 2500-3000?
[/quote]
Klasičan sukob generacija. [smiley]
Reći ću da sam jako pogrješio ako bude tako. A ako bude 300-400USD, oću postat sex simbol?

-Hrvatska je služebeno u deflaciji ovaj mjesec.

PA nisam to od TEbe očekivao?
Kakava te deflacija spopala, molim Te lijepo,. vino.. ?
[wink]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/goldman-sachs-kaznjen-s-rekordnih-550-milijuna-dolara/502048.aspx ima li ovakvih likova na zse?



-Hrvatska je služebeno u deflaciji ovaj mjesec.

PA nisam to od TEbe očekivao?
Kakava te deflacija spopala, molim Te lijepo,. vino.. ?
[wink]
lp
[/quote]
čini mi se da je vino.
kak nisi očekivao? to mi je najdraža tema ima više od 6 mjeseci, već sam samom sebi dosadio.
pa ti mene uopće ne slušaš, plavi. a baš sam se oko ovog trudio. [sad]




http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Vrijednost-kredita-pala-prvi-put-u-gotovo-deset-godina?homesrclink=preporuke
dilevridžing u tijeku.

AKA boom bust model drugi dio. Bar što se realne ekonomije tiče. James jel se to furaš na ono deimosovo, if you’re going to panic, panic first? [smiley]
[/quote]
Ma od prošlog ljeta govorim da je hrvatska u deflaciji s velikim d, al uvijek neki kvantitetičar doleti s CPIjem i prospe bisere. Neka, deflacija nam treba, deflacija je dobra.

Germany’s idea of fiscal discipline is a deflationary vacuum that is desirable only for an export powerhouse with low consumption — in other words, Germany.

Vorsprung durch Deflation. [thumbsup]
[/quote]



Misliš da se deflacija može objasniti jednom rečenicom?

Može.
Deflacija is like making love to a beautiful woman. [lol]
http://www.funny.co.uk/stuff/art_71-1400-Is-Like-Making-Love-to-a-Beautiful-Woman.html
[/quote]

deflacija je stanje duha, nema veze s papirima i resursima. [wink]

svi se bune kad cijene rastu a sad kad padaju opet niste zadovoljni… [rolleyes]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


svi se bune kad cijene rastu a sad kad padaju opet niste zadovoljni… [rolleyes]

Totalna shizofrenija!
Goldman se nagodio sa SECom i dao im 550 mil USD da se prestanu brukat s tim djetinjastim optužbama.
Slika stigla taman na vrijeme za proslavu.




-Hrvatska je služebeno u deflaciji ovaj mjesec.

PA nisam to od TEbe očekivao?
Kakava te deflacija spopala, molim Te lijepo,. vino.. ?
[wink]
lp
[/quote]
čini mi se da je vino.
kak nisi očekivao? to mi je najdraža tema ima više od 6 mjeseci, već sam samom sebi dosadio.
pa ti mene uopće ne slušaš, plavi. a baš sam se oko ovog trudio. [sad]




http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Vrijednost-kredita-pala-prvi-put-u-gotovo-deset-godina?homesrclink=preporuke
dilevridžing u tijeku.

AKA boom bust model drugi dio. Bar što se realne ekonomije tiče. James jel se to furaš na ono deimosovo, if you’re going to panic, panic first? [smiley]
[/quote]
Ma od prošlog ljeta govorim da je hrvatska u deflaciji s velikim d, al uvijek neki kvantitetičar doleti s CPIjem i prospe bisere. Neka, deflacija nam treba, deflacija je dobra.

Germany’s idea of fiscal discipline is a deflationary vacuum that is desirable only for an export powerhouse with low consumption — in other words, Germany.

Vorsprung durch Deflation. [thumbsup]
[/quote]



Misliš da se deflacija može objasniti jednom rečenicom?

Može.
Deflacija is like making love to a beautiful woman. [lol]
http://www.funny.co.uk/stuff/art_71-1400-Is-Like-Making-Love-to-a-Beautiful-Woman.html
[/quote]

deflacija je stanje duha, nema veze s papirima i resursima. [wink]


[/quote]

Je, James, sve ok što si Ti zaljubljen , lijep je to osjećaj… ali… nema deflacije.. pa pad je bio u odnosu na prošli mjesec, godišnji je rast od koliko.. ako se dobro sjećam 1,7 %.
Ne zafrkavaj, bolje brani zlato, vidiš da se bulčina vani sprema.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



svi se bune kad cijene rastu a sad kad padaju opet niste zadovoljni… [rolleyes]

Totalna shizofrenija!
Goldman se nagodio sa SECom i dao im 550 mil USD da se prestanu brukat s tim djetinjastim optužbama.
Slika stigla taman na vrijeme za proslavu.
[/quote]

Blankfein je to valjda iz novčanika platio. Na licu mjesta. Keep the change 😀

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



svi se bune kad cijene rastu a sad kad padaju opet niste zadovoljni… [rolleyes]

Totalna shizofrenija!
Goldman se nagodio sa SECom i dao im 550 mil USD da se prestanu brukat s tim djetinjastim optužbama.
Slika stigla taman na vrijeme za proslavu.
[/quote]

Neš ti kazne. To im je polog u blagajni u omanjem poslovnom prostoru. [lol] [lol]

New Report

Close