Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tjedna nagrada za epic fail ide….. Damiru Novotnom:

"Ugodno su me iznenadile britanske fiskalne mjere koje su hrabra primjena keynesijanske filozofije koja će potaknuti potrošnju kućanstava i malih poduzeća", komentira Novotny

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Novotny-Nastave-li-se-prorecesijske-mjere-rast-tek-iza-2015

:facepalm:

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Tjedna nagrada za epic fail ide….. Damiru Novotnom:

"Ugodno su me iznenadile britanske fiskalne mjere koje su hrabra primjena keynesijanske filozofije koja će potaknuti potrošnju kućanstava i malih poduzeća", komentira Novotny

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Novotny-Nastave-li-se-prorecesijske-mjere-rast-tek-iza-2015

:facepalm:


Kolega,

Kada se naučite prodavati maglu kao što g. Novotny radi, shvatiti će te, da na trivijalne sitnice kao što su osnovni (makro)ekonomski pojmovi ne treba gubiti vrijeme.

Lp,

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.


10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.

svaka ti dala!
ja danas kupio nešto US moneta i oročio ih na šest mjeseci.

hate red

A meni US monete same dolaze iz Amerike, i onda se moram misliti što s njima, da li ih pretvarat u EUR, da li u kn… a vi baš obratno, pohrlili ih kupovati ničim izazvani 😛 Ali dobro, vjerojatno ima smisla… jer EUR može prema 1:1 za USD, stvarno može.



10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.

svaka ti dala!
ja danas kupio nešto US moneta i oročio ih na šest mjeseci.
[/quote]
Imaš 20% prinosa na to, samo reci da te James poslo. [thumbsup]
Kak sad može lynx, prije mjesec dana nije mogo…

Jedini solidaran sistem je onaj bez kredita naročito ne onih potrošačkih, ali to je jedino moguće ako ja dođem na vlast.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.

Jel si to vidio na istom ekranu gdje si vidio buy signal na Shanghai indeksu i bakru

Samo pitam

Mislim da nije stvar u ekranu

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim




10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.

svaka ti dala!
ja danas kupio nešto US moneta i oročio ih na šest mjeseci.
[/quote]
Imaš 20% prinosa na to, samo reci da te James poslo. [thumbsup]
Kak sad može lynx, prije mjesec dana nije mogo…
[/quote]
Što nije moglo?
Kažem da može EUR/USD 1.00 , to je moglo i za tome se nadam stalno (kako nisi primjetio :D), jer to pogoduje našem izvozu… a znaš kako ja stalno navijam za EU izvoz, da se suprostavimo Kinezima i Amerima… (svjestan da to baš nije lako… pa nam slabi tečaj dobro dođe kao dodatni poticaj… koliko god ti slabi EUR držao ne-dobrim za EU izvoz, ali ja mislim da to zapravo ne može ne biti dobro :D). Ja vjerujem da je USD dugoročno usmjeren ka dolje, e baš zato navijam za kraktoročno da EUR čim više oslabi da se može "u konačnici" s time nositi (dakle moramo steći neku malu prednost u početku, u toj bitci tko će slabiju valutu… ali evo, Kinezi blago popuštaju, tobože dozvoljavaju yuan da slobodno fluktuira – "ali ne jako", to je ta bitka, dok oni neće svoju valutu ojačati, mi/EU i USD i jedni i drugi se okrećemo taktici da ćemo mi svoje oslabiti – bez obzira što javna retorika ponekad bila suprotna… a dolaru je put prema dolje zajamčen, a nama do Grčke nije bilo načina kako oslabiti valutu, pa nam ovo dođe kao naurečno!! Osim – ako dođe do problema :rotfl: Je, ovo je rizična igra… ali ja imam feeling da će sve super završiti a slabi EUR onom najboljem dijelu Europe, dakle Njemačkoj i drugim konkurentnim zemljama dodatno pomoći, a ostali neka trpe – tko im kriv)



10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.

Jel si to vidio na istom ekranu gdje si vidio buy signal na Shanghai indeksu i bakru
Samo pitam
Mislim da nije stvar u ekranu
[/quote]
Da. Ti buy signali su odradili 80ak bodova na SPX-u, fala na pitanju.
lp




10 year note i 30 year bond piče opasno iz higha u high. Zlato mirno ispod ATH-a, al vidim mu znoj na čelu. Treba iskoristit sezonski jaku kunu i hvata se dolara dok je još ispod 6 HRK. Do 7,5 USD/HRK će bit relativno lagan put.

Jel si to vidio na istom ekranu gdje si vidio buy signal na Shanghai indeksu i bakru
Samo pitam
Mislim da nije stvar u ekranu
[/quote]
Da. Ti buy signali su odradili 80ak bodova na SPX-u, fala na pitanju.
lp

[/quote]

Kad bi se šalili hehe

40 bodova sa 1073 na 1113

Ali ti si govorio u kontekstu Crobexa koji je ostao na istom mjestu

A ti si se nakupovao dionica zbog tih buy signala i ništa

Sve ok ali malo si presiguran for your own good

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim

Jeste li znali ovo?
http://danas.net.hr/novac/page/2010/06/29/0330006.html

To je taman za jedan referendum, i još nešto sitno ostane [lol]

New Report

Close