Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prvo, uspoređuješ kruške i jabuke, strojarstvo i ekonomiju.
Drugo, jel bi bilo lakše položit privatno strojarstvo od državnog, šta misliš i zašto?
Treće, naravno da je lakše položit VERN nego EFZG, zato što te na VERNu puno bolje nauče nego na EFZG.

EFZG sam.


Sve je stvar u količini rada,i kao prvo:naši privatni fakulteti su na papiru i teoriji jedno,a u praksi drugo,kao i sve u ovoj državi.Legalna kupovina diploma.
Drugo:pogledaj šta znači riječ studiorum,pa ti meni reci u kakvoj je to uzročno-posljedičnoj vezi sa ispitima na privatnim fakultetima(10 stranica A4 papira).
Ali da ne davim puno,znaju ljudi dobro šta vrijedi i koliku količinu rada čovjek mora uložiti da se završi Fer,arhitektura,strojarstvo,medicina,pravo itd.,a šta je s druge strane upisati privatni fakultet i dobiti diplomu,a sve ostalo su floskule za malu djecu.
A što se tiče da te bolje nauče na Vernu nego na EFZG-u,ne ide vama na čast,i vi ste se kao fakultet srozali da ne možete gore od ovoga.
[/quote]
Opet kruške i jabuke.
Jel postoji privatni fer, medicina, strojarstvo – da bi ih mogao usporedit s javnim?
EFZG je imao ljetnu školu koja se plaća 2000kn po ocjeni, ovaj ispitu, ma predmetu sam htio reć. [lol]
Naravno da je EFZG dno dna, sam mi nije onda jasno kak ti onda VERN nije bolji, kad gore od EFZG ne može?

Da mi netko ponudi ponovno EFZG ili VERN za istu cijenu, ne bi trepnuo okom.

Mr.Wiseguy

Fibula

Problem sveučilišta kod nas se bazira na zastarjelim programima i predavačima koji nisu spremni dopunjavati svoja znanja pa su tako i predavanja neaktualna i neživotna.
Govorim za veliku večinu. Čast iznimkama, kako fakultetima tako i pojedincima.
Osobno mislim da je budućnost u privatnim fakultetima koji će se kvalitetnim programima boriti za svoje mjesto na ovom velikom tržištu.

Oprosti,ali promasio si ceo fudbal.
Privatna sveučilišta kod nas u praksi služe samo za legalno kupovanje diploma,a profesori su im u najmanju ruku smiješni,jedini kvalitetan kadar koji imaju je isključivo u obliku gosta predavača sa državnih fakulteta.

1. Privatna sveučilišta kod nas ne postoje
2. fudbal su promašili srbi i slovenci
3. akcija Index je lijepo pokazala gdje se može kupiti ispiti i diploma
4. po toj logici se kupuje diploma i na Harwardu i LSE-u?

Just another day in paradise

Ritholz o nekretninama, sve ovo vriejdi i za Hrvatsku.
http://www.businessinsider.com/closer-look-at-the-second-leg-down-in-housing-2010-6

http://www.businessinsider.com/our-top-10-internet-videos-about-wall-street-2010-6#damn-it-feels-good-to-be-a-banker-3 [lol]

http://www.24sata.hr/news/iphone-4-gubi-signal-jobs-porucuje-ne-drzite-ga-tako/179170/ [thumbsup]

No respect


pripremala ispit na pravu iz dvi knjige od po 300 stranica umalo je srce nije izdalo, isti profesor isti predmet kriterij pao za 1000000%,

kolega

meni nije jasno kako nesto moze pasti više od 100 %..kad padne 100 %, izgubilo je cijelu svoju vrijednost…ne znam koji su vama profesori predavali, al ne idu vam postoci

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

tako da ode u negativno 😀 (nije sve kao dionice, da je 0 donja granica, dionice su zato i super, maksimalno koliko možeš izgubiti je sve, a ne više od toga kao inače u mnogim drugim situacijama u životu)


tako da ode u negativno 😀 (nije sve kao dionice, da je 0 donja granica, dionice su zato i super, maksimalno koliko možeš izgubiti je sve, a ne više od toga kao inače u mnogim drugim situacijama u životu)

Da, to je bas jedna lijepa pozitivna stvar na dionicama.
Zato volimo dionice. [tongue]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Eto, zašto Hrvati trebaju tutora

"Direktori MMF-a kritizirali su ministra financija Šukera koji je dokapitalizirao HPB novcem namjenjenim za osiguranje depozita"

jer se nisu u stanju uračunjivo sami brinuti za sebe.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Baš me zanima hoćemo li mi u RH ikada doživjeti da na pitanje "Why government debt?" dobijemo ovakav odgovor:
http://www.norges-bank.no/templates/article____12330.aspx

BP je sad već izgubi 105 mlrd. USD tržišne kapitalizacije. Prošli put smo se čuli kad je bilo -15 mlrd.

G20 dogovorio smanjenje proračunskih deficita za 50% do 2013. USA je popustila, najviše otpora su pružali Japan i Argentina. Ovo može bit pozitivno za nas, imamo discipliniranu fiskalnu politiku, a oslobodit će se više novca za međunarodne investicije koji je prošle dvije godine išao u domaću državnu potrošnju razvijenih zemalja. Banke će morat počet lovit prinose vani, jer ih doma neće bit. Naravno sve to treba zaslužit.

New Report

Close