Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dečki, di ste? [sad]
imam dva grafa i još nešto.


Problem sveučilišta kod nas se bazira na zastarjelim programima i predavačima koji nisu spremni dopunjavati svoja znanja pa su tako i predavanja neaktualna i neživotna.
Govorim za veliku večinu. Čast iznimkama, kako fakultetima tako i pojedincima.
Osobno mislim da je budućnost u privatnim fakultetima koji će se kvalitetnim programima boriti za svoje mjesto na ovom velikom tržištu.

treba samo pogledati koliko je doktorata napravljeno 91-92

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Problem sveučilišta kod nas se bazira na zastarjelim programima i predavačima koji nisu spremni dopunjavati svoja znanja pa su tako i predavanja neaktualna i neživotna.
Govorim za veliku večinu. Čast iznimkama, kako fakultetima tako i pojedincima.
Osobno mislim da je budućnost u privatnim fakultetima koji će se kvalitetnim programima boriti za svoje mjesto na ovom velikom tržištu.

Oprosti,ali promasio si ceo fudbal.
Privatna sveučilišta kod nas u praksi služe samo za legalno kupovanje diploma,a profesori su im u najmanju ruku smiješni,jedini kvalitetan kadar koji imaju je isključivo u obliku gosta predavača sa državnih fakulteta.





ZŠEM nije fakultet nego srednja škola u kojoj te profesor sigurno neće na popravni poslati.
Ima Zagreb masu dobrih i jako cijenjenih fakulteta: Arhitektura,FSB,pbf,pravo,pmf,fer,medicina itd.

[thumbsup]
Odlični fakulteti koji te educiraju za HZZ [thumbsup]
[/quote]

[thumbsup]
[/quote]
zašto misliš?
[/quote]

Lupa bezveze,je eto na burzi sve prepuno storajara,ferovca,doktora i pravnika,Jadni nemaju se di zaposliti,stvarno šta se sve da pročitati ovdje.



Problem sveučilišta kod nas se bazira na zastarjelim programima i predavačima koji nisu spremni dopunjavati svoja znanja pa su tako i predavanja neaktualna i neživotna.
Govorim za veliku večinu. Čast iznimkama, kako fakultetima tako i pojedincima.
Osobno mislim da je budućnost u privatnim fakultetima koji će se kvalitetnim programima boriti za svoje mjesto na ovom velikom tržištu.

Oprosti,ali promasio si ceo fudbal.
Privatna sveučilišta kod nas u praksi služe samo za legalno kupovanje diploma,a profesori su im u najmanju ruku smiješni,jedini kvalitetan kadar koji imaju je isključivo u obliku gosta predavača sa državnih fakulteta.
[/quote]
il si studiro u jugi, ili nisi uopće… jel tak?






ZŠEM nije fakultet nego srednja škola u kojoj te profesor sigurno neće na popravni poslati.
Ima Zagreb masu dobrih i jako cijenjenih fakulteta: Arhitektura,FSB,pbf,pravo,pmf,fer,medicina itd.

[thumbsup]
Odlični fakulteti koji te educiraju za HZZ [thumbsup]
[/quote]

[thumbsup]
[/quote]
zašto misliš?
[/quote]

Lupa bezveze,je eto na burzi sve prepuno storajara,ferovca,doktora i pravnika,Jadni nemaju se di zaposliti,stvarno šta se sve da pročitati ovdje.
[/quote]
pa jesu na burzi, kako ne – na burzi kapitala – kao što vidimo 😉

Da li zaposleni, samozaposleni… ili već kako, glavno da imaju višak sredstava koji mogu ulagati u dionice.

Super je u slobodno vrijeme biti malo na burzi, onoj u eurotower-u [thumbsup]




Problem sveučilišta kod nas se bazira na zastarjelim programima i predavačima koji nisu spremni dopunjavati svoja znanja pa su tako i predavanja neaktualna i neživotna.
Govorim za veliku večinu. Čast iznimkama, kako fakultetima tako i pojedincima.
Osobno mislim da je budućnost u privatnim fakultetima koji će se kvalitetnim programima boriti za svoje mjesto na ovom velikom tržištu.

Oprosti,ali promasio si ceo fudbal.
Privatna sveučilišta kod nas u praksi služe samo za legalno kupovanje diploma,a profesori su im u najmanju ruku smiješni,jedini kvalitetan kadar koji imaju je isključivo u obliku gosta predavača sa državnih fakulteta.
[/quote]
il si studiro u jugi, ili nisi uopće… jel tak?
[/quote]

Ne Demzo,nedavno sam fakultet završio,i dobro znam što pričam.
A ti vjerovatno si završio jednu od tih privatnih škola što se zovu sveučilištima i našao si se prozvanim.
Tko kog ima mrvicu objektivnosti,dobro zna da je teže na Strojarstvu ispit položiti nego sve ispite na isti dan na Vernu,Zšem-u itd.

Prvo, uspoređuješ kruške i jabuke, strojarstvo i ekonomiju.
Drugo, jel bi bilo lakše položit privatno strojarstvo od državnog, šta misliš i zašto?
Treće, naravno da je lakše položit VERN nego EFZG, zato što se na VERNu kvalitetnije uči nego na EFZG.

EFZG sam.


Prvo, uspoređuješ kruške i jabuke, strojarstvo i ekonomiju.
Drugo, jel bi bilo lakše položit privatno strojarstvo od državnog, šta misliš i zašto?
Treće, naravno da je lakše položit VERN nego EFZG, zato što te na VERNu puno bolje nauče nego na EFZG.

EFZG sam.

Sve je stvar u količini rada,i kao prvo:naši privatni fakulteti su na papiru i teoriji jedno,a u praksi drugo,kao i sve u ovoj državi.Legalna kupovina diploma.
Drugo:pogledaj šta znači riječ studiorum,pa ti meni reci u kakvoj je to uzročno-posljedičnoj vezi sa ispitima na privatnim fakultetima(10 stranica A4 papira).
Ali da ne davim puno,znaju ljudi dobro šta vrijedi i koliku količinu rada čovjek mora uložiti da se završi Fer,arhitektura,strojarstvo,medicina,pravo itd.,a šta je s druge strane upisati privatni fakultet i dobiti diplomu,a sve ostalo su floskule za malu djecu.
A što se tiče da te bolje nauče na Vernu nego na EFZG-u,ne ide vama na čast,i vi ste se kao fakultet srozali da ne možete gore od ovoga.


Prvo, uspoređuješ kruške i jabuke, strojarstvo i ekonomiju.
Drugo, jel bi bilo lakše položit privatno strojarstvo od državnog, šta misliš i zašto?
Treće, naravno da je lakše položit VERN nego EFZG, zato što se na VERNu kvalitetnije uči nego na EFZG.

EFZG sam.


Osobno znam za jednu privatnu školu i o njoj ću reći par riječi, radi se o Američkom učilištu ili tako nekako se zove u Dubrovniku, svi oni koji nisu mogli nigdje i ništa završiti tamo lijepo plate i završe, ima čak i onih koji su granično normalni a ipak su uspjeli završiti e sada se ja pitam zar je moguće da su tako kvalitetni profesori pa da i oni koji nigdje i nikada ništa ne bi uspjeli završiti tamo završe, ja osobno smatram da je tu nešto drugo u igri dobro plati i dobiješ diplomu a ionako u ovoj zemlji znanje se ne cijeni i nije nikakav kriterij kod zapošljavanja puno važnije je poznavati kakvog barbu i tome slično a znanje je out.


Sve je stvar u količini rada,i kao prvo:naši privatni fakulteti su na papiru i teoriji jedno,a u praksi drugo,kao i sve u ovoj državi.Legalna kupovina diploma.

Evo te osporava primjerna studentica Branka Bebić/Cenov/Krstulović/? [smiley]

http://alumni.zsem.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=65

No respect

Evo ja bih još malo o tim privatnim školama postoji Veleučilište u Splitu koje se plaća kada je moja žena vidila da se ispit priprema iz skripte od 20 stranica kod istoga profesora kod koga je ona pripremala ispit na pravu iz dvi knjige od po 300 stranica umalo je srce nije izdalo, isti profesor isti predmet kriterij pao za 1000000%, e sada neka mi netko odgovori zašto je kriterij tako pao, samo još da napomenem da tu skriptu morate kupiti jer oni ima papir na kome stavlja recke tko je kupio a tko nije skriptu, naravno da su svi kupili i svi položili.
Prolaznost kod njega na fakaltetu je 20% a na veleučilišti 98%.

New Report

Close