Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/72269/Pristojba-pada-na-60-kuna-HRT-ostaje-bez-300-milijuna.html
jeeeeeeeeee,
reži, reži, nemoj stat!

Bravo za Šukija. Treba toj rastrošnoj bagri na dalekovidnici stati na kraj. Dosta je obiteljskih i inih fantomskih ugovora koje kao porezni obveznici i pretplatnici plaćamo. [thumbsup] [thumbsup]


Slabi euro je za EU nešto najbolje što se može u ovome trenutku poželjeti, ali kontrolirano slabi, tako da ovo (privremeno) zaustavljanje pada (jer je već dovoljno pao za tako kratak period) zapravo daje na kraju tu pozitivnu "kontroliranost", tako da su Kinezi, brineći se o svojim interesima zapravo nama (EU) posebice doprinijeli.

Stabilan a ne slabi euro ili bilo koja druga valuta!
Prošle godine kada su deficiti u Eur zoni bili i preko 10% Eur je bio jak a ove godine kada se deficiti nemilice režu Eur je slab – to je jedana velika prevara!
Kako je to moguće – lako ako znamo da je ECB vrlo kasnio s rezanjem KTE.
Ovo što sada rade trebali su napraviti prije godinu dana – paralelno s Amerima.
Eur će naći svoju pravu mjeru u to nema sumnje – mo ostaje činjenica da zbog kukavičluka ECB-a eurozona ima vrlo nizak gospodarski rast.
Slično je i s HR! Kukavičluk HNB-a je okrenuo gospodarstvo u negativu. Dakle u krizi nisu imali prave odgovore tj odgovornost su prebacivali na fiskalnu komponentu.
Sve mjere Vlade ne mogu se mjeriti s npr EUR/HRK 8 kuna!

Jim Rogers i Robert Pechter tijekom dana postali bullish na euro.
Osto sam sam. [cry]


Jim Rogers i Robert Pechter tijekom dana postali bullish na euro.
Osto sam sam. [cry]

hahaha taman sam ovo htio napisat. vidio sam danas Rogersa na business insideru a malo prije je Prechter bio na CNBC…

postajemo borg

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Sve mjere Vlade ne mogu se mjeriti s npr EUR/HRK 8 kuna!

Previše smo dužni da bi netko imao muda to napravit, dovoljno je glupo bilo što se debeli zadužio u $$, ali boli njega kiki, nece on to vracat…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

kako tko… neki nisu dužni, neki imaju hrpu EUR i ništa duga i jedva čekaju da ti dužni krenu propadati pod teretom duga pa da ih jefitno preuzima…. to bi bilo pošteno. Oni koji su bili neracionalni bi bili za to kažnjeni, oni koji su bili uzorni bi bili nagrađeni – kapitalizam bi trebao tako funkcionirati. Da kažnjava loše/gubitnike, nagrađuje dobre/dobitnike, loši propadaju, dobri postaju sve bolji i sve veći…

Nego, kad smo kod duga… kako komentirate ovo:
http://seekingalpha.com/article/209355-microsoft-debt-issuance-makes-zero-economic-sense?source=hp_wc

Ima li smisla ili nema smisla?? To je nešto kao da Adris izda obveznice, je li ? 😉


Nego, kad smo kod duga… kako komentirate ovo:
http://seekingalpha.com/article/209355-microsoft-debt-issuance-makes-zero-economic-sense?source=hp_wc

Ima li smisla ili nema smisla?? To je nešto kao da Adris izda obveznice, je li ? 😉

Možda im je večina love u € pa im sad ne paše mjenjat u $, tko će ga znat…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nego, kad smo kod duga… kako komentirate ovo:
http://seekingalpha.com/article/209355-microsoft-debt-issuance-makes-zero-economic-sense?source=hp_wc

Ima li smisla ili nema smisla?? To je nešto kao da Adris izda obveznice, je li ? 😉

lynx jesi ti ovaj "zagrebzagreb" koji je ispod ostavio komentar

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Nego, kad smo kod duga… kako komentirate ovo:
http://seekingalpha.com/article/209355-microsoft-debt-issuance-makes-zero-economic-sense?source=hp_wc

Ima li smisla ili nema smisla?? To je nešto kao da Adris izda obveznice, je li ? 😉

lynx jesi ti ovaj "zagrebzagreb" koji je ispod ostavio komentar
[/quote]
Nisam. Dosta mi je piskaranja ovdje na hrvatskom, da ne bih još i po stranim stranicama komentirao – neee! 😀


kako tko… neki nisu dužni, neki imaju hrpu EUR i ništa duga i jedva čekaju da ti dužni krenu propadati pod teretom duga pa da ih jefitno preuzima…. to bi bilo pošteno. Oni koji su bili neracionalni bi bili za to kažnjeni, oni koji su bili uzorni bi bili nagrađeni – kapitalizam bi trebao tako funkcionirati. Da kažnjava loše/gubitnike, nagrađuje dobre/dobitnike, loši propadaju, dobri postaju sve bolji i sve veći…

Tko je dužan a tko ima hrpu eura?
Ajmo siromašne učinit još siromašnijima, a bogate još bogatijima. Jer, tko je nekoj radnici kriv što nije od 4000 kuna plaće uspjela uštedjet par tisuča eura nego je uzela stambeni kredti koji uredno otplaćuje. U eknomiji nema recepture i stvari nisu crno bijele. Da ne govorim o drugim lošim utjecajim deprecijeacije tečaja, o kojima je već sto puta bilo riječi.

Novci nisu problem. Novaca nema.

Trend rasta nepodmirenih obveza, započet još sredinom 2008. godine, nastavlja se i
u travnju ove godine i to na mjesečnoj (+2,8%) i na godišnjoj razini (+44%). Ukupna
vrijednost nepodmirenih naloga (pravne osobe + obrtnici) sada doseže rekordnu razinu
u posljednjih 20-tak godina od 29,7 milijardi kuna.

U odnosu na isti mjesec prošle godine je iznos nepodmirenih naloga pravnih
osoba veći za 49,2%, broj insolventnih osoba za 30,4% dok je broj zaposlenih u tim
subjektima veći za 7,1%.
HGK

No respect

New Report

Close