Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HGK: Hrvatsku ekonomiju u 2010. očekuje stagnacija

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hgk-hrvatsku-ekonomiju-u-2010.-ocekuje-stagnacija,80961.html

Nadan Vidošević: EU nas neće spasiti, moramo se okrenuti zemljama izvan nje
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/nadan-vidosevic-eu-nas-nece-spasiti%2c-moramo-se-okrenuti-zemljama-izvan-nje,80959.html

Kina nudi milijarde investiicja Grčkoj, žele od Pireja napravit južni Rotterdam.
It’s a wonderfull, wonderfull World.
Go PIIGS!


Kina nudi milijarde investiicja Grčkoj, žele od Pireja napravit južni Rotterdam.
It’s a wonderfull, wonderfull World.
Go PIIGS!

A misle li ulagati onda i u ceste koje bi Pirej povezale sa zapadnom Evropom jer trenutno stanje je mili bogo gdi sam zasao?



Kina nudi milijarde investiicja Grčkoj, žele od Pireja napravit južni Rotterdam.
It’s a wonderfull, wonderfull World.
Go PIIGS!

A misle li ulagati onda i u ceste koje bi Pirej povezale sa zapadnom Evropom jer trenutno stanje je mili bogo gdi sam zasao?
[/quote]

bit će jadransko – jonska autocesta… jednog dana… s tim da smo mi najdalje otišli s gradnjom

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




Kina nudi milijarde investiicja Grčkoj, žele od Pireja napravit južni Rotterdam.
It’s a wonderfull, wonderfull World.
Go PIIGS!

A misle li ulagati onda i u ceste koje bi Pirej povezale sa zapadnom Evropom jer trenutno stanje je mili bogo gdi sam zasao?
[/quote]

bit će jadransko – jonska autocesta… jednog dana… s tim da smo mi najdalje otišli s gradnjom
[/quote]

To ja znam da ce biti jednog dana i da smo mi napravili najvise, no crnogorci i albanija nisu napravili apsolutno nista. A albanske ceste – to ne zelite znati na sto slici.





Kina nudi milijarde investiicja Grčkoj, žele od Pireja napravit južni Rotterdam.
It’s a wonderfull, wonderfull World.
Go PIIGS!

A misle li ulagati onda i u ceste koje bi Pirej povezale sa zapadnom Evropom jer trenutno stanje je mili bogo gdi sam zasao?
[/quote]

bit će jadransko – jonska autocesta… jednog dana… s tim da smo mi najdalje otišli s gradnjom
[/quote]

To ja znam da ce biti jednog dana i da smo mi napravili najvise, no crnogorci i albanija nisu napravili apsolutno nista. A albanske ceste – to ne zelite znati na sto slici.
[/quote]

Možda prije ali Albanci su jako napredovali

Npr dionica Durres-Kukes

+ upoznavanje s albanskim turbo folkom [lol]

ako nekoga zanima više evo link o albanskim autocestama

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=494988

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Grčka smanjila budžetski deficit za 34% u odnosu na prošlu godinu.
Eur odmah skočio, kao i EU burze!






Kina nudi milijarde investiicja Grčkoj, žele od Pireja napravit južni Rotterdam.
It’s a wonderfull, wonderfull World.
Go PIIGS!

A misle li ulagati onda i u ceste koje bi Pirej povezale sa zapadnom Evropom jer trenutno stanje je mili bogo gdi sam zasao?
[/quote]

bit će jadransko – jonska autocesta… jednog dana… s tim da smo mi najdalje otišli s gradnjom
[/quote]

To ja znam da ce biti jednog dana i da smo mi napravili najvise, no crnogorci i albanija nisu napravili apsolutno nista. A albanske ceste – to ne zelite znati na sto slici.
[/quote]

Možda prije ali Albanci su jako napredovali

Npr dionica Durres-Kukes

+ upoznavanje s albanskim turbo folkom [lol]

ako nekoga zanima više evo link o albanskim autocestama

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=494988

[/quote]

Kolega to je 38 km autoputa i to im je prvi i jedini autoput za sad. Izmjerite si koliko im treba da povezu Crnu Goru s Grckom i jos u to dodajte da bi i grci trebali napraviti autoput od Igoumenitse do granice, crnogorci duz cijele zemlje, a i mi onda imamo jos fajn za napraviti. Da ne velim da im je duz cijele trase teren poprilicno zajeban. Usput, frend mi je prije mjesec dana dolje bio s kamionom do nekog mjesta iza Tirane – vidio sam fotke i snimke s puta i situacija je blago receno uzasna sto se tice cesta. Jos ce puno vode proci dok se ta jadransko-jonska cesta ne napravi pogotovo ako se ima u vidu stanje u zemljama kroz koje ce ta cesta ici.


Grčka smanjila budžetski deficit za 34% u odnosu na prošlu godinu.
Eur odmah skočio, kao i EU burze!

Samo se postavlja pitanje jel to realno smanjila ili je opet neka grcka fikcija u igri. Ne veli se zabadava: ne vjeruj Grcima ni kad darove nose [smiley]



Grčka smanjila budžetski deficit za 34% u odnosu na prošlu godinu.
Eur odmah skočio, kao i EU burze!

Samo se postavlja pitanje jel to realno smanjila ili je opet neka grcka fikcija u igri. Ne veli se zabadava: ne vjeruj Grcima ni kad darove nose [smiley]
[/quote]

Ako isključiš troškove servisiranja duga smanjen je deficit za preko 50%!!!!

ATHENS, June 9 (Reuters) – Greece’s cash deficit shrank 34.7 percent year-on-year in the first five months of 2010, meaning a lower net borrowing need, the country’s central bank said on Wednesday.
The Bank of Greece said the central government’s cash deficit fell to 9.54 billion euros ($11.4 billion) from 14.6 billion euros in the same period a year earlier.
It said the budget’s primary deficit, which excludes debt servicing costs, also narrowed to 3.99 billion euros from 8.56 billion in Jan-May 2009.

Grčka je u svojih 3500 godina nadživila i veće i jače i luđe od par piskarala iz eu komisije i rejting agencija. Francuzi drahme od svog duga vidit neće, a dužni su još 1000 milijardi eura za svoj povijesni kukavičluk. Njemci su ok, al ne znaju živit, samo rade i štede, mogu ovo shvatit kao ubrazni tečaj hedonizma. Hellas!


Grčka je u svojih 3500 godina nadživila i veće i jače i luđe od par piskarala iz eu komisije i rejting agencija. Francuzi drahme od svog duga vidit neće, a dužni su još 1000 milijardi eura za svoj povijesni kukavičluk. Njemci su ok, al ne znaju živit, samo rade i štede, mogu ovo shvatit kao ubrazni tečaj hedonizma. Hellas!

koji povijesni kukavičluk?na čemu si ti?

Charlemagne?
Napoleon?
1.svjetski rat?

Nijemci su ih porazili 2x 1871 i 1940, ali valjda mogu i oni izgubi koji put [rolleyes]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close