Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


siromaštvo je relativan pojam. uvijek će netko biti iznad prosjeka a netko ispod i onda se taj koji je ispod smatra siromašnim. netko tko je u švedskoj siromašan bi u etiopskim uvjetima bio bogat a da ne govorim o razlici u današnjim uvjetima života u odnosu na prošla stoljeća…

Naravno, međutim ovdje ne govorimo o tome "kakvim se tko smatra" nego upravo o apsolutiziranju siromaštva za konkrentu zemlju (svatko sebi kroji zakone a stranim državama gdje su standardi i opčenito poimanja drugačija) što je sasvim sasvim moguće, jasno se može procijeniti kolika su sredstva potrebna za neki osnovni standard, za prehranu, zdravstvenu zaštitu, obrazovanje… to se može kvantizirati koliko je neki "civilizacijski minimum" u nekoj konkretnoj državi. Na kraju krajeva pa postoje i sada one "poverty line" koji si svatko izračunava po nekim svojim pravilima…


nadalje, govoriš o pravu na ne-siromaštvo: dali je to pravo jače od prava na život?

ta dva prava se ovdje niti na koji način ne dodiruju (pa time niti sukobljavaju).
Pravo na život "vrijedi" najranije od začeća pa na dalje… nema smisla govoriti o pravu na život još u fazi planiranja djetata… Dok dijete nije začeto pravo na život nije definirano. Tek po tome ono započinje… (dakle ja bih slično kao i Crkva bio i protiv abortusa… jer je tu upravo pravo na život to koje nadjačava neka druga prava… majke npr. pa ako se ona ne može o njemu brinuti… postoje ustanove koje će se moći… no to je sad jedna druga priča o kojoj ne želim ovdje)


i šta je sa pravom na izlazak iz siromaštva? većina uspješnih ljudi koje znam su krenuli iz siromaštva ili su im roditelji došli iz siromašnih krajeva u gradove trbuhom za kruhom… i najčešće takvi imaju veću šansu za uspjeh od djece rođene u dobrostojećim obiteljima koja su uljuljana u sigurnost, naviknuta dobiti sve što žele bez truda i rada

Slažem se. Dobro mi je poznato sve o siromaštvu (i iz vlastitog primjera :D)

Ja samo kažem da nije nužno da neki npr. alžirski imigrant ima 8 djece kada se ne može o njima po našim "civilizacijskim standardima skrbiti" nego je dovoljno da ima možda 1-2 djeteta… pa neka to dijete izađe iz siromaštava, svaka mu čast! To mi i je cilj! Samo kažem da ih je dovoljn imati onoliko koliko se ipak može osigurati nekim materijalni minimum egzistencije a ne višestruko više. To višestruko više je zlostavljanje djece i ništa drugo.

Nema razloga ovu moju ideju smatrati nešto "anti-muslimanskom" i sl. nebuloze, daleko od toga, ja cijenim naše Muslimane, i želim im da se dobro uklope u društvo.. .aaali pravila tog društva moraju poštovati kao i svi!
Ako su pravila igre za sve ista… gdje je problem?
To što EU ne bi postala takva kakva bi dosadašnjim scenarijem (http://www.youtube.com/watch?v=0HTSwUig2-0) nije ništa rasistički, anti-muslimanski… nego jednostavno popratni efekat onako predloženih pravila a koja su za sve ista i stvarno u tom kontekstu ne vidim problem u tome da Muslimani na kraju ipak ne postanu većinsko stanovništvo EU. Zašto bi to bio problem? Zar moraju postati većina? Zar nije normalno da "ispadne kako ispadne", a uz jednaka pravila za sve… moja predložena pravila ne gledaju rasu/vjeru nego samo osnovne uvjete za život koje se zahtjeva da si djeci možeš priuštiti.

Lynx, nažalost si ogledni primjer modernog neoliberala…svugdje bi ti slobodu po defaultu, osim što bi sve uredio i propisao i nadzirao i kažnjavao i… tužno. [cry]

Art Cashin na CNBC prije par sekundi:

"I think market is manipulated by the guy that sells the Dow-10,000-hats"

[lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Lynx, nažalost si ogledni primjer modernog neoliberala…svugdje bi ti slobodu po defaultu, osim što bi sve uredio i propisao i nadzirao i kažnjavao i… tužno. [cry]

pa baš ne… ja u svemu težim što manjoj regulaciji, što manje propisa… propisati i urediti se mora samo ono što je nepohodno za funkcioniranje sustava – a gore spomenuti primjer je nužan (jer nerođena djeca ne mogu sama odlučivati o tome kako žele živjeti… i roditelji nemaju neograničeno pravo umjesto njih, pa ih treba regulirati, zar to je razumljivo… a punoljetnim ljudima ne bih ništa propisivao, što ne zadire u slobde drugih ljudi kao u gornjem slučaju… dakle regulacija: MINIMUM… to što bi na nekim poljima gdje do sada regulacije nije bilo ja reguaciju uveo, ne znači da će niti sve skupa biti više regulacije ako ću na nekim drugim poljima regulaciju ukidati npr… a puuuno toga ima za ukinuti)


Art Cashin na CNBC prije par sekundi:

"I think market is manipulated by the guy that sells the Dow-10,000-hats"

[lol]

ako je P/E 19 ili 20 normalan, onda je tržište manipulirano
ako je P/E 14 ili 15 normalan, onda je i sadašnja vrijednost Indeksa prevelika.

Kao i obično, ovisi o kutu gledanja

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Art Cashin na CNBC prije par sekundi:

"I think market is manipulated by the guy that sells the Dow-10,000-hats"

[lol]

ako je P/E 19 ili 20 normalan, onda je tržište manipulirano
ako je P/E 14 ili 15 normalan, onda je i sadašnja vrijednost Indeksa prevelika.

Kao i obično, ovisi o kutu gledanja
[/quote]

Zadnji forecast za SP500 earnings za idućih 12 mjeseci je 84,57 $

Što znači da je na ovoj cijeni P/E za taj period 12,69

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

kakva kontra mladog bernakea!
"pa ne bum unedogled financirao stabilizaciju tržišta"
euro i funta odma šamar, futuresi stabilni, podebljavaju čak.



Art Cashin na CNBC prije par sekundi:

"I think market is manipulated by the guy that sells the Dow-10,000-hats"

[lol]

ako je P/E 19 ili 20 normalan, onda je tržište manipulirano
ako je P/E 14 ili 15 normalan, onda je i sadašnja vrijednost Indeksa prevelika.

Kao i obično, ovisi o kutu gledanja
[/quote]
Dovedi u svezu te svoje P/E, forward P/E i što već želiš… (mislim njihove inverze) nekako približno sa povratom na nerizičnu imovinu (državne obveznice)… i uzmi neku prikladnu premiju na rizik… i to je to, odgovor na normalno ili nenormalno – kada već želiš psihonalizirati indeks (njegov P/E)…




Art Cashin na CNBC prije par sekundi:

"I think market is manipulated by the guy that sells the Dow-10,000-hats"

[lol]

ako je P/E 19 ili 20 normalan, onda je tržište manipulirano
ako je P/E 14 ili 15 normalan, onda je i sadašnja vrijednost Indeksa prevelika.

Kao i obično, ovisi o kutu gledanja
[/quote]
Dovedi u svezu te svoje P/E, forward P/E i što već želiš… (mislim njihove inverze) nekako približno sa povratom na nerizičnu imovinu (državne obveznice)… i uzmi neku prikladnu premiju na rizik… i to je to, odgovor na normalno ili nenormalno – kada već želiš psihonalizirati indeks (njegov P/E)…
[/quote]
mislilo sam da ti ne znas pisati post-eve krace od 2 kartice teksta,
kratko i jezgrovito [thumbsup]
odmah sam ti stisno 100-icu [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Za zlatoljupce…

Vaš link

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus





Art Cashin na CNBC prije par sekundi:

"I think market is manipulated by the guy that sells the Dow-10,000-hats"

[lol]

ako je P/E 19 ili 20 normalan, onda je tržište manipulirano
ako je P/E 14 ili 15 normalan, onda je i sadašnja vrijednost Indeksa prevelika.

Kao i obično, ovisi o kutu gledanja
[/quote]
Dovedi u svezu te svoje P/E, forward P/E i što već želiš… (mislim njihove inverze) nekako približno sa povratom na nerizičnu imovinu (državne obveznice)… i uzmi neku prikladnu premiju na rizik… i to je to, odgovor na normalno ili nenormalno – kada već želiš psihonalizirati indeks (njegov P/E)…
[/quote]
mislilo sam da ti ne znas pisati post-eve krace od 2 kartice teksta,
kratko i jezgrovito [thumbsup]
odmah sam ti stisno 100-icu [lol]
[/quote]
Svašta ja znam… samo kad hoću 😀 Ma znao bih ja i pogođati "kratkoročne trendove" kada bih poželio… [tongue] Naime par puta mi se u životu dogodilo da sanjam nešto što će se dogoditi par dana kasnije… tako da imam ja proročkih sposobnosti… samo ih se opirem koristiti u svrhu špekulacija, evenutalno posluže u svrhu investiranja 😛 (naime… predvidjeti buduće novčane tokove… isto je vrsta glednja u budućnost… zar ne?)


Naime par puta mi se u životu dogodilo da sanjam nešto što će se dogoditi par dana kasnije… tako da imam ja proročkih sposobnosti…

and it’s offical, he’s gone. [bye]

New Report

Close