Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Fala Bogu da ne živim, ja sam ponosni Europljanin. Mi smo malo kulturniji ljudi (oduvijek sva kultura potječe iz Europe :D)

ne znam šta bi ti na to rekli sumerani, babilonci, egipćani, indijci i drugi…al ko ih pita, jel tako. [rolleyes]
[/quote]
oni su mrtvi. (njihovi potomci… tko zna tko su i s kime sve izmiješali, stare kulture su izumrle ako ih nema tko naslijediti u današnje vrijeme… jedino su Indijci živi u punom smislu riječi… ali nisu baš tako jako napredni kao što bi mogli biti…)


Bosna nije, i biti će… kad i Turska. Nikad. (dobro, jednom možda ipak… kad ispune uvjete :D).

Hoće. Promijeniti će se poimanje kulture. [smiley]
http://www.youtube.com/watch?v=0HTSwUig2-0

No respect



Bosna nije, i biti će… kad i Turska. Nikad. (dobro, jednom možda ipak… kad ispune uvjete :D).

Hoće. Promijeniti će se poimanje kulture. [smiley]
http://www.youtube.com/watch?v=0HTSwUig2-0
[/quote]
Dakle, pronatalitetna politika je prioritet br1. za EU 😀

Premda, Europa je mješavina kultura, Muslimani koji žive u sekularnoj Europi u skladu sa našim zakonima… nisu ništa manje Europljani nego ostali, ne doživljavam ja njih kao nikakvu "prijetnju", zašto bih, oni su ravnopravni ostalim kulturama.

No to ne umanjuje potrebu za kvalitetnim prirodnim prirastom, obzirom da nema dovoljno europskih Muslimana da održavaju stopu rasta… moramo mi ostali poraditi na tome 😀

s još dva ferovca sam vodio istu rasprave, imaju identične stavove kao lynx.
jednostavno imaju grešku u setupu, guraju kocke u krugove i po prirodi su ćoškasti tipovi.
grčku treba izbacit, al europa je izmislila kulturu. [rolleyes]


s još dva ferovca sam vodio istu rasprave, imaju identične stavove kao lynx.
jednostavno imaju grešku u setupu, guraju kocke u krugove i po prirodi su ćoškasti tipovi.
grčku treba izbacit, al europa je izmislila kulturu. [rolleyes]

Pa jesam rekao da potomci nemaju veze sa precima i obratno.
Kao što Muslimani mogu postati pravi Europljani, tako i Grci mogu prestati to biti… (uostalom suvremeni Grci niti nemaju previše krvi starih Grka nego su se izmiješali sa došljacima i to upravo onim "najčudnije" vrste – Slavenima… tako da sadašnji Grci i stari Grci dijele samo: ime!)

Theodoris Zagorakis i Dimitris Diamantidis su direktni potomci Ahila, true story.
Manje knjiga, viša života Lynx.


Theodoris Zagorakis i Dimitris Diamantidis su direktni potomci Ahila, true story.
Manje knjiga, viša života Lynx.

haha, e upravo tako – oni su potomci izmišljenog lika iz starogrčke fikcije! Kao što će jednog dana netko za nekog Francuza kada naše vrijeme bude tako daleko od toga vremena reći da je direktni potomak kapetana Jean-Luc Picarda [lol]




Bosna nije, i biti će… kad i Turska. Nikad. (dobro, jednom možda ipak… kad ispune uvjete :D).

Hoće. Promijeniti će se poimanje kulture. [smiley]
http://www.youtube.com/watch?v=0HTSwUig2-0
[/quote]
Dakle, pronatalitetna politika je prioritet br1. za EU 😀

Premda, Europa je mješavina kultura, Muslimani koji žive u sekularnoj Europi u skladu sa našim zakonima… nisu ništa manje Europljani nego ostali, ne doživljavam ja njih kao nikakvu "prijetnju", zašto bih, oni su ravnopravni ostalim kulturama.

No to ne umanjuje potrebu za kvalitetnim prirodnim prirastom, obzirom da nema dovoljno europskih Muslimana da održavaju stopu rasta… moramo mi ostali poraditi na tome 😀
[/quote]

Iznimno cijenim tvoje pisanje,ali kad se ferovac dotakne povijesti kuku lele [lol]
Treba provesti nekoliko mjeseci u zemljama islamskog svijeta,upoznati kulturu malo bolje i onda će ti malo jasnije biti da su to dva različita svijeta.Islam i zapadna europa idu ruku pod ruku kao Wall Street i KP Narodne republike Kine

Islam nije nacija nego vjera. Problem je prodor Marokanaca, Alžiraca, Turaka na prostore gdje nikad nisu bili ili nisu bili dugo.
Evo jedna lijepa karta iz Galskih ratova http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gaul,_1st_century_BC.gif pa pogledajte gdje su prije dvije tisuće godina bili Britanci, Belgijanci, Germani te napadači sa Apenina. Na tim prostorima ili blizu njih, genetski i fizičkim izgledom i danas obitavaju njihovi potomci.

Mogu novajlije uzeti državljanstvo, kroz nekoliko generacija se i asimilirati no rasno tu ne pripadaju. Da ne ispadne nešto krivo, prst u oko su i npr. bijeli južnoafrikanci. Oni tamo ne pripadaju i bok.

No respect


Evo jedna lijepa karta iz Galskih ratova http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gaul,_1st_century_BC.gif pa pogledajte gdje su prije dvije tisuće godina bili Britanci, Belgijanci, Germani te napadači sa Apenina. Na tim prostorima ili blizu njih, genetski i fizičkim izgledom i danas obitavaju njihovi potomci.

da je venecija bar ostala na atlantiku…

http://www.businessinsider.com/fake-bp-pr-tweets-2010-5#-1
kakav urnebes. [lol] [lol]


Islam nije nacija nego vjera. Problem je prodor Marokanaca, Alžiraca, Turaka na prostore gdje nikad nisu bili ili nisu bili dugo.
Evo jedna lijepa karta iz Galskih ratova http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gaul,_1st_century_BC.gif pa pogledajte gdje su prije dvije tisuće godina bili Britanci, Belgijanci, Germani te napadači sa Apenina. Na tim prostorima ili blizu njih, genetski i fizičkim izgledom i danas obitavaju njihovi potomci.

Naravno da nisu nacija i kada dođu u Europu postaju dio naše nacije (nacija), gdje će se nekako koliko-toliko valjda i asimilirati jednom… i nije problem vjera, sve vjere su u EU jednakopravne… problem je taj širi kulturni kontekst koji nose sa sobom i koji se ne uspijeva možda baš dovoljno uklopiti u “europsku kulturu” tj. ta asimilacija možda ne ispadne nikada baš dovoljnno visokog stupnja… pa to onda postaje nezgodno.

Lijepo je imati raznoliku Europu, punu raznolikih ljudi… ali ti raznoliki ljudi moraju znati živjeti u dobrom suživotu (slično kao u USA) i moraju poštovati jedni druge i sekularnu državu… a to upravo pokušavamo postići kroz taj “europski liberalizam”, samo je problem ako njih ne uspijemo pridobiti našem liberalnom svjetonazoru. Kada bi uspjeli tada bi oni postali pravi Europljani, to što su Muslimani ne bi bio problem jer bi poštovali svjetovnu državu, svjetovne zakone i sve svoje sugrađane neovisno o tome koliko se od njih razlikovali… Dakle ključ za uspjeh Europe (EU) kao sigurnog i ugodnog mjesta za život svim građanima je prihvaćanje liberalizma kao svjetonazora (sve ostalo vodi u sve gore sukobe i totalno rasulo!).

Svaka idelogija se pokušava na neki način obračunati sa ostalim ideologijama pa tako mora i naša, mi moramo naći načine kako njih privoliti našem svjetonazoru odnosno sve one koji ga ne prihvaćaju spriječiti da se useljavaju. Kada to uspijemo svi čemo koliko god da smo različiti živjeti u miru.

Na kraju krajeva i sama ta tektonska promjena strukture društva se može i ublažiti… Recimo da se uvedu vrlo strogi materijalno-obrazovni uvjeti za useljavanje (dakle nema više siromašnih i neobrazovanih imigranata… samo bogatih i obrazovanih, pa odakle god da došli..) te što se tiče natalitetne politike ona mora biti pronatalitetna da nam ukupno stanovništvo raste po povljnim stopama ali mora biti i “imovinski-uvjetovano” tj. (skoro kao Kinezi :P) da imamo neku kontrolu rađanja u smislu da (upravo u duhu liberalizma!) radi zaštite djece od siromaštva (djeca imaju pravo ne biti siromašna!, a to je je zadaća roditelja prije svega!) ograničiti rađanje djece prema imovini odnosno prihodima roditelja tj. da svatko može dobiti dijete (prirodnim putem ili usvajanjem) tek ako ima dozvolu za to (ako nam treba dozvola za voziti automobil, kako da ne bi trebala za nešto puno ozbiljnije kao što je roditeljstvo??) a koja bi se izdavala ljudima/obiteljima u ovisnosti između ostaloga i tome koliko djece “mogu uzdržavati”… pa bi time “kulturna i napredna Europa” ne samo zaštitila djecu od najvećag zla – siromaštva, nego bi se “slučajno” i spriječilo tektonske promjene strukture stanovništva (jer siromašni imigranti… ne bi mogli dobiti dozvolu vjerojatno više od za 1 djete u većini slučajeva… dok bi naši nekoliko puta bogatiji “starosjedioci” uglavnom mogli dobiti dozvole i za nekoliko djece…)

Nitko nema pravo u ime svoje nerođene djece odlučiti da ona stvaarno žele biti siromašna, zar to nije tako logično?? Zato djecu treba zaštiti od siromaštva! Recept je jednostavan. Kada Kinezi mogu provoditi svoju politiku možemo i mi svoju… cilj je plemenit a sredstvo razumno, pa nisu ljudi životinje da se ne mogu kontrolirati u tome koliko će imati djece…

Lynx prijavi se u CK Kine još danas, tamo će znati cijeniti tvoje viđenje liberalizma. [lol]

New Report

Close