Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma ni to im ja nebih zamjerio da nam otvore pristup FX-u. Ovako to ispade previše sebično, a lova iz Hr curi u strane banke.


Koliko sam ja informiran, siječanj 2011.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Now many retirees are more likely to be urged to consider places like Panama, Uruguay, and Argentina in Latin America – as well as France, Croatia, and Malaysia when looking around the rest of the world.

Hrvatska mora unaprijediti zdravstveni sustav da bi privukla starije imigrante i školski sustav da bi privikla mlađe. Klimatski gledano Hrvatska i nije atraktivna destinacija za starije ljude. Imamo velike temperaturne varijacije. Međutim naša obala bi mogla biti vrlo atraktivna destinacija za mlađe profesionalce iz sjeverne i srednje Europe. Da bi se to desilo moramo biti puno prijeteljskije nastrojeni prema businessu i ulaganjima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


….
Hrvatska mora unaprijediti zdravstveni sustav da bi privukla starije imigrante i školski sustav da bi privikla mlađe.

nekoć, ne tako predavno, imao sam prilike malo popričati na tu temu, s nekim američkim profesorima. Tijekom te diskusije "ispalo je" da:
1. mladi i stari ne idu zajedno, dakle, treba se odlučiti za ciljaanu grupu
2. bilo stari, bilo mladi, mijenjaju političku klimu, tako da valja o tome voditi račun aunaprijed.

Poznati su mi slučajevi gdju su stariji zavladali, da je jednostavo došlo do zatvaranja škola, porasta socijalnih izdataka, its, premda su ukupni dohotci tih starijih, bili višestruko veći od onih mlađih, u manjini.

Zapravo, htio sam reći – stvar nije jednostavno, a ni korisna a priori.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



….
Hrvatska mora unaprijediti zdravstveni sustav da bi privukla starije imigrante i školski sustav da bi privikla mlađe.

nekoć, ne tako predavno, imao sam prilike malo popričati na tu temu, s nekim američkim profesorima. Tijekom te diskusije "ispalo je" da:
1. mladi i stari ne idu zajedno, dakle, treba se odlučiti za ciljaanu grupu
2. bilo stari, bilo mladi, mijenjaju političku klimu, tako da valja o tome voditi račun aunaprijed.
[/quote]
A da li može princip "segregacije" (četvrti/gradovi… svaki za pojedinu skupinu, kao ono kineska četvrt, muslimanska četvrt, gay četvrt… i što sve već nema) pa da imamo sve, stare u svojim četvrtima gdje će imati život uređen po svom ukusu, mir, tišina i sl… u susjednoj četvrti ili gradu će biti mladi useljenici: studenti, radnici… sa svojim svakodnevnim partijima, bukom… i sl. što u staračkim četvrtima ne dolazi u obzir… Zašto bi se cijela država (nerealno, krajnje nerealno i neodrživo) opredijelila za samo stare ili samo mlade (to je nemoguće, kakvo bi to bilo društvo staraca, ili društvo djece/mladih,) nego ih treba imati sve, u nekom zgodnom omjeru a međusobno segregirane iz jednostavnog razloga što to njima odgovara i takav stil života ih privlači… oni koji ne vole segregaciju (npr. meni tu zvuču nekako gadno…) bi živjeli u "mješovitim" četvrtima gdje bi zajedno bili i mladi, i stari, i muslimani, i kinezi, i pederi, i punkeri, darkeri, hari krišne i što sve već na ovome svijetu ne postoji… svi u skladu, međusobnom poštovanju i uvažavanju… miru… Dakle svakome po njegovom izboru, bitno je samo da je "ponuda" raznolika, da svatko sebi može naći ono što želi, bilo neku segregiranu okolinu, bilo neku mješovitu.

ovaj lynx [lol]
sva sreća da ne živiš u americi, ja mislim da bi te židovski lobi nosio oko vrata kao trofej.

e pluribus unum.



….
Hrvatska mora unaprijediti zdravstveni sustav da bi privukla starije imigrante i školski sustav da bi privikla mlađe.

nekoć, ne tako predavno, imao sam prilike malo popričati na tu temu, s nekim američkim profesorima. Tijekom te diskusije "ispalo je" da:
1. mladi i stari ne idu zajedno, dakle, treba se odlučiti za ciljaanu grupu
2. bilo stari, bilo mladi, mijenjaju političku klimu, tako da valja o tome voditi račun aunaprijed.

Poznati su mi slučajevi gdju su stariji zavladali, da je jednostavo došlo do zatvaranja škola, porasta socijalnih izdataka, its, premda su ukupni dohotci tih starijih, bili višestruko veći od onih mlađih, u manjini.

Zapravo, htio sam reći – stvar nije jednostavno, a ni korisna a priori.

[/quote]

U principu si u pravu. Starija populacija glasa za političare koji nude više socijalnih programa, njih ne zanima razvoj gospodarstva (jer se tamo i onako ne mogu zaposliti), obrazovanje i u takvim gradovima su porezi puno veći. Takvi veliki porezi otjeraju poslodavce pa za njima odlaze i mladi ljudi koji traže posao.

S obzirom na strukturu stanovništva u Hrvatskoj nama bi odgovaralo da dobijemo što više mladih ljudi i po mogućnosti obrazovanih. Idealno mlade i obrazovane obitelji. Naravno treba svakome ko pošteno doprinosi razvoju zemlje omogućiti da u razumnom vremenu dobije državljanstvo i pravo glasa. I treba putem kvota spriječiti da bilo koja etnička grupa dominira u imigracijskom procesu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ovaj lynx [lol]
sva sreća da ne živiš u americi, ja mislim da bi te židovski lobi nosio oko vrata kao trofej.

e pluribus unum.


Fala Bogu da ne živim, ja sam ponosni Europljanin. Mi smo malo kulturniji ljudi (oduvijek sva kultura potječe iz Europe :D), tolerantniji prema svim svojim manjinama, dopuštamo im i da se miješaju io da se segregiraju, sve po volji – kako kome drago… ali shvaćamo slobodu na potpun i ispravan način, pa nam tako nije problem zabraniti burke npr., jer sloboda jednog čovjeka je ograničena slobodom drugoga. Ona ako je sva onako zakamuflirana pa ako mi slučajno što nažao napravi, a tako zakamufliranu je ne mogu identificirati (opisati policajcu…) očito da je ušla u krug moje slobode, ugrožava moju sigurnost i stoga to ne može biti dio njenih prava/sloboda.
Kome se ne sviđa – neka ne dolazi.
Tko može prihvatiti našu kulturu a koja nastoji biti maksimalno miroljubiva i tolerantna prema svima – dobrodošao.

Neće nama neki tamo Židov tu širiti anti-muslimanska blebetanja ako su oni kod nas normalno uklopljeni u sekularno društvo (kao npr. Turci, čija je čak i matična država sekularna država).

Europa nema ništa protiv Židova, ali niti ne dopušta bilo kome pa ni njima da neopravdano zagorčava život nekome drugom.

ako ti muslimanka napravi toliko nažao da ju poslije ne možeš identificirati, slabo će ti pomoći što nije nosila burku.. no ima i tome lijeka.. obavezna gps narukvica recimo.. [rolleyes]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Fala Bogu da ne živim, ja sam ponosni Europljanin. Mi smo malo kulturniji ljudi (oduvijek sva kultura potječe iz Europe :D)

ne znam šta bi ti na to rekli sumerani, babilonci, egipćani, indijci i drugi…al ko ih pita, jel tako. [rolleyes]



ovaj lynx [lol]
sva sreća da ne živiš u americi, ja mislim da bi te židovski lobi nosio oko vrata kao trofej.

e pluribus unum.


Fala Bogu da ne živim, ja sam ponosni Europljanin. Mi smo malo kulturniji ljudi (oduvijek sva kultura potječe iz Europe :D), tolerantniji prema svim svojim manjinama, dopuštamo im i da se miješaju io da se segregiraju, sve po volji – kako kome drago…
[/quote]

Ti stvarno vjeruješ u ovo. Bosna ti je isto u Europi. Nivo tolerancije je tamo niži nego u većini afričkih zemalja. U Grčkoj recimo zapale 3 čovijeka da bi malo podgrijali atmosferu među demostrantima.

Ja imam rodbinu u Njemačkoj i oni su nakon 40 godina Auslanderi, ili kako se to već zove. Meni niti članu moje obitelji niko nikada u Kanadi ili US nije rekao nijednu riječ kojim bi diskvalificirao moje podrijetlo.

U Zagrebu ljude koji dosele zovu dotepenci, na stadionu se viče ubij tovare. U Splitu viču ubij purgere.TV reporteri to zovu stvaranjem dobre atmosfere. Je li ti možeš zamisliti da recimo na utakmici Bostona ili Atlante navijači viču: "ubij meksikance", "muslimane na vrbe" i slično.

Disperzija tolerancije i kulture jako varira na europskom kontinentu. Tako da to što su ljudi u Helsinkiju tolerantni i ne znači da je to slučaj u Banja Luci ili Palermu. Nemože netko iz Prištine reći: "Pogledajte Luxemburg, pa vidite kako smo mi Europljani kulturni i tolerantni"

Malo je teško povjerovati da su zemlje koje su istjeravale ljude inkvizicijom, etničkim čišćenjem, holokaustom, religijskim ratovima, tolerantnije od zemlaja koje su te iste ljude primale.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja imam rodbinu u Njemačkoj i oni su nakon 40 godina Auslanderi, ili kako se to već zove. Meni niti članu moje obitelji niko nikada u Kanadi ili US nije rekao nijednu riječ kojim bi diskvalificirao moje podrijetlo.

Zato što su auslenderi svi osim indijanaca a njih već dugo nitko ništa ne pita.

No respect


Ti stvarno vjeruješ u ovo. Bosna ti je isto u Europi. Nivo tolerancije je tamo niži nego u većini afričkih zemalja. U Grčkoj recimo zapale 3 čovijeka da bi malo podgrijali atmosferu među demostrantima.

Bosna nije, i biti će… kad i Turska. Nikad. (dobro, jednom možda ipak… kad ispune uvjete :D). Geografija je jedno, "prava Europa" (EU) nešto drugo.

Grčka – njih treba izbaciti!


Ja imam rodbinu u Njemačkoj i oni su nakon 40 godina Auslanderi, ili kako se to već zove.

ma dobro… to su pojedinačni ekscesi, to ćemo s vremenom nadići :d


U Zagrebu ljude koji dosele zovu dotepenci, na stadionu se viče ubij tovare. U Splitu viču ubij purgere.TV reporteri to zovu stvaranjem dobre atmosfere.

Zagreb i Split onda nećemo primiti u EU… evenutalno kad Bosnu i Tursku 😛

New Report

Close