Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

smanjila se količina novaca u optjecaju zbog smanjenja multiplikatora ali kune nisu iščezle

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


smanjila se količina novaca u optjecaju zbog smanjenja multiplikatora ali kune nisu iščezle

smanjio se i M4

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



smanjila se količina novaca u optjecaju zbog smanjenja multiplikatora ali kune nisu iščezle

smanjio se i M4
[/quote]

podsjeti me, što ide u M4? dužnički financijski intrumenti, korporativne obveznice?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Mogao je HNB naštampati lovu pa bi se povećali i M1 i M2 i M3 i M4, a novinari bi pisali o nekim drugim pojavama, a ne o nelikvidnosti sustava i parama koje su šatro "iščezle" ko zecovi. [wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




smanjila se količina novaca u optjecaju zbog smanjenja multiplikatora ali kune nisu iščezle

smanjio se i M4
[/quote]

podsjeti me, što ide u M4? dužnički financijski intrumenti, korporativne obveznice?
[/quote]

da, kratkoročne uključuje. ali da nebi to stvaralo pomutnju možemo za primjer uzeti i M3.

stvar je jednostavna, kroz kreditnu aktivnostu vidu davanja i vraćanja kredita se novčana masa povećava ili smanjuje

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@O’Brien

Moj post od 16.01.2010. nakon čega je uslijedila polemika i tvrdnje da na novčanu masu djeluje jedino CB




Dear all

U deflaciji gube svi, država kroz smanjenje fiskusa, radnici kroz gubitak radnih mjesta, proizvođači kroz pad profita, vlasnici kapitala kroz niže dividende ili bez njih.


Gdje konkretno nestaje novčana masa?

Da si citao moje postove,vidio bi da sam dao odgovor.Novcana masa se smanjuje zbog
aktivnosti banaka koje su znacajno reducirale kreditne plasmane
.
[/quote]

[/quote]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Nastaje i nestaje vrijednost i u njoj novčana masa.

No respect

Kad ćemo na sok u Dream team?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Slabo sam u zadnje vrijeme u ZG, ne veže me posao tako više. Jednom ćemo se dogovorit.

No respect

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Regija/tabid/103/View/Details/ItemID/58949/ttl/Turska-Od-zdravstvenog-turizma-8-mlrd-dolara-zarade/Default.aspx
Jel možemo mi jednu, dvije natuć?


http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Regija/tabid/103/View/Details/ItemID/58949/ttl/Turska-Od-zdravstvenog-turizma-8-mlrd-dolara-zarade/Default.aspx
Jel možemo mi jednu, dvije natuć?

To je sve stvar osobnih poduzetničkih ambicija.
U nekim našim turističkim središtima se medicinskim turizmom bave odavno…

Npr.

Dental Implantoprosthetic Centre, Rovinj-Rovigno:

RTL reklama: http://www.youtube.com/watch?v=PhSozwGIKsg&feature=related

Center for Regenerative medicine ME-DENT, Rovinj-Rovigno:


To je sve stvar osobnih poduzetničkih ambicija.

Uspješan poduzetnik će prodat i morsku vodu, al nije poanta imat dva uspješna poduzetnika u nemogućim uvjetima, nego uspješan sustav s masom manje ili više uspješnih poduzetnika.
Kako država želi kontrolirat gospodarstvo nek ga usmjeri u ovo. Visoka dodana vrijednost + izvoz na licu mijesta, pa to sanjamo od stoljeća sedmog. Samo nastavi s reklamama kad god imaš neku, neka pati koga smeta. [thumbsup]

New Report

Close