Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Škegro na Dnevniku HTV-a jako optimističan, najavljuje nove mjere u ekonomskoj politici, kao i reformu javnih financija.Spominje smanjenje poreza.

Također tvrdi da ove godine počinje rast BDP-a na dugoročnijoj osnovi.

Ajde, neka se samo radi, ako ovako nastave, imaju moj glas na izborima.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Škegro na Dnevniku HTV-a jako optimističan, najavljuje nove mjere u ekonomskoj politici, kao i reformu javnih financija.Spominje smanjenje poreza.

Također tvrdi da ove godine počinje rast BDP-a na dugoročnijoj osnovi.

Ajde, neka se samo radi, ako ovako nastave, imaju moj glas na izborima.

Rekao ja da će raditi na tome da rast BDP-a bude na dugoročnoj osnovi, valjda nešto kao održivi razvoj.
Tko ima tvoj glas na izborima?
Škegro i Lovrinčević?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ovaj poticaj za prvi stan od vlade od 200€/m….as stupid as it gets. [undecid]


Ovaj poticaj za prvi stan od vlade od 200€/m….as stupid as it gets. [undecid]

Zašto su to svi skužili kao poticaj a ne pozajmicu?

No respect

ako sam dobro razumio poček te pozajmice je 20 godina [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ako sam dobro razumio poček te pozajmice je 20 godina [lol]

ispalo mi rebro od smijeha kad sam čuo 20 godina, da bar zaborave indeskirat, pa da se vraća samo nominala. [lol]
stanovi će ostat skupi malo duže, nego bi bez ovakvih smetnji, a lova će ostat još zakopanija umjesto da se zavrti napokon. catenaccio ekonomija.

Ostaje nejasno jel obračunavaju interkalarnu kamatu za vrijeme dvadesetgodišnjeg počeka?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ovo je samo još jedan prilog paradigmi življenja pod parolom "Radio ne radio svira ti radio". Ovdje se već desetljećima sponzorira prosječnost, a prosječnost na ovim prostorima znači neinventivnost, nerad ili "netalasanje". Nisam ja protiv toga da se pomogne mladim obiteljima da steknu stan, ali zašto kažnjavati one uspješne koji su možda već svojim radom kupili svoj prvi stan, i sada bi na neki način trebali biti kažnjeni zbog toga. Naime, ukoliko taj uspješniji pojedinac poželi kupiti svoj drugi, veći i kvalitetniji stan, on će u startu biti kažnjen sa dvije strane: Prvo neće imati pravo na tih 200€ poklona (jer je ipak u pitanju svojevrsni poklon), i kao drugo bit će prisiljen kupovati po višim cjenama jer će ovaj poticaj utjecati na cijenu stanova. Zaista generiramo poticajno okruženje za "biti prosječan".


Ostaje nejasno jel obračunavaju interkalarnu kamatu za vrijeme dvadesetgodišnjeg počeka?

Ma daj molim te, kakva interkalarna kamata.
Pitanje je da li će biti redovne kamate, ako i bude biti će vrlo niska pretpostavljam.
Ionako će to pojesti inflacija i veća vrijednost nekretnine.

Zaključak: Nedavno potpisani ugovor o stanu trebam pod hitno redefinirati, naime upisan je krivi vlasnik! [lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovdje postoji još jedna stvar: Ako se želi pomoći građevinskom sektoru tada se ova pomoć (pozajmica, poticaj) ne bi trebala odnositi na kupce rabljenih stanova. Kod kupovine rabljenih nekretnina kupci koji prvi put kupuju stan su već oslobođeni plaćanja na promet nekretnina.

Nije to izglasano što mladi nemaju gdje živjeti nego što stoje prazni stanovi.
Od ove pomoći neće imati koristi kupci nego prodavatelji. Umjesto da cijene padnu, u najbolju ruku će ostati na istoj razini ili porasti. I opet ostaje taj neki jaram od 10-15K €.

No respect

Ma evo možda ipak jedna pozitivna stvar od ovog poticaja. Ukoliko se odnosi samo na nove stanove (a to po meni ne bi smjelo biti upitno) tada bi ovaj poticaj mogao utjecati na smanjenje cijena rabljenih stanova.

New Report

Close