Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro je! Hrvatska je pokazala da zna i može! Da može izabrati svijetlo. Od sada neka samo dobre ideje svijetle u mraku!! I uskoro mraka više niti neće biti, svijetlo će obasjati cijelu RH kroz par godina. Društvena svijest se mijenja – to je povijesni događaj kojemu svi prisustvujemo!

Predsjednik nije značajna figura, ali premijerka+predsjednik+guverner HNB + 60 % građana svi skupa zajedno: snaga su koja će mijenjati RH na bolje! Hrvati su danas pokazali da žele uvesti red u državu, to je simbolika – ali vrijedna i znakovita simolika. Izbor Josipovića za predsjednika znak je "izabiranje reda, pravde…" i sl. vrijednosti koje taj kandidat simbolizira i što su građani vidjeli (tu sad uopće nije bitno jesu li to njegove stvarne osobine ili ne, i tako nema značajne ovlasti – bitno je da smo osjetili bilo hrvatskih građana). A ipak, Vlada na čelu sa Jadrankom Kosor (koliko god ne volio HDZ, ali ona radi posao kako treba) zajedno sa svim ostalim institucijama države i građanima spremnim na suradnju: kroz narednih par godina mogu stvoriti temelje za bolje sutra! Budući predsjednik će tome biti podrška, moralni oslonac, utjelovljenje vrijednosti/ideja… naime to je sve važno, iako to ovako malo apstraktno na prvi pogled izgleda.

Ja mislim da će sljedećih 1-2 godine biti teške godine sa puno promjena… ali napokon imam dojam da bi to moglo ići u pravom smijeru. Stalno govorim da je svijest, mentalitet… da su to ključne stvari, i to se ne može brzo mijenjati – ali mislim da ovih preko 60 % ipak govori da postoji spremnost za prihvaćanje tog novog mentaliteta i pravila ponašanja – a to je: epohalna promjena. Puno brža nego sam sanjao da je moguće.

Lynx nije da ti postovi nisu kvalitetni, al nagurao si mi dioptriju na -1 s ovim Anama Karenjinama! Samo tako dalje al u malo konciznijem obliku ako je moguće [smiley]

http://www.hodu.com/concise.shtml

[thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Dobro je! Hrvatska je pokazala da zna i može! Da može izabrati svijetlo. Od sada neka samo dobre ideje svijetle u mraku!! I uskoro mraka više niti neće biti, svijetlo će obasjati cijelu RH kroz par godina. Društvena svijest se mijenja – to je povijesni događaj kojemu svi prisustvujemo!

Predsjednik nije značajna figura, ali premijerka+predsjednik+guverner HNB + 60 % građana svi skupa zajedno: snaga su koja će mijenjati RH na bolje! Hrvati su danas pokazali da žele uvesti red u državu, to je simbolika – ali vrijedna i znakovita simolika. Izbor Josipovića za predsjednika znak je "izabiranje reda, pravde…" i sl. vrijednosti koje taj kandidat simbolizira i što su građani vidjeli (tu sad uopće nije bitno jesu li to njegove stvarne osobine ili ne, i tako nema značajne ovlasti – bitno je da smo osjetili bilo hrvatskih građana). A ipak, Vlada na čelu sa Jadrankom Kosor (koliko god ne volio HDZ, ali ona radi posao kako treba) zajedno sa svim ostalim institucijama države i građanima spremnim na suradnju: kroz narednih par godina mogu stvoriti temelje za bolje sutra! Budući predsjednik će tome biti podrška, moralni oslonac, utjelovljenje vrijednosti/ideja… naime to je sve važno, iako to ovako malo apstraktno na prvi pogled izgleda.

Ja mislim da će sljedećih 1-2 godine biti teške godine sa puno promjena… ali napokon imam dojam da bi to moglo ići u pravom smijeru. Stalno govorim da je svijest, mentalitet… da su to ključne stvari, i to se ne može brzo mijenjati – ali mislim da ovih preko 60 % ipak govori da postoji spremnost za prihvaćanje tog novog mentaliteta i pravila ponašanja – a to je: epohalna promjena. Puno brža nego sam sanjao da je moguće.

Treći hrvatski predsjednik Ivo Josipović će se zajedno sa guvernerom bez sumnje vrlo dobro uklopiti u svjetsko-financijsko-političko-jebivjetarsku koncepciju koja će se i dalje pod potpunim svijetlom zaslijepljenim građanima RH napijati krvi. Ovog drugog već mjesecima dižu u nebesa kao spasitelja dok istovremeno Hrvatska tone sve dublje u mrak. Sve mi se čini i da bi sa ovim prvim moglo biti vrlo slično. [bye]

Conane e sad si pretjerao ovo je jedan od kraćih Lynx-ovih postova [smiley]

Vani je kriza gotova, još malo pa će početi nezaposlenost padati u USA, to će biti potvrda i najvećim skepticima da je kriza gotova.
Međutim ono što je bitno naglasiti je to da naša burza više ne pleše kako ameri plešu, tako je zadnjih nekoliko mjeseci,puno ovisimo o domaćim gospodarskim prilikama i našoj političkoj situaciji, što je po meni ok.
Prava prilika za prave investitore.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Vani je kriza gotova, još malo pa će početi nezaposlenost padati u USA, to će biti potvrda i najvećim skepticima da je kriza gotova.
Međutim ono što je bitno naglasiti je to da naša burza više ne pleše kako ameri plešu, tako je zadnjih nekoliko mjeseci,puno ovisimo o domaćim gospodarskim prilikama i našoj političkoj situaciji, što je po meni ok.
Prava prilika za prave investitore.

lp

ja kažem da kriza nije gotova i da će potrajat 5-10 godina…..tehnički po meni
odradit ćemo dvostruku recesiju…….po meni se ispuhao jedan veliki ciklus rasta….

već sad je primjetno iz aviona pumpanje comoditesa koje će dovesti do povratka
gubitaka u realnom sektoru i tehničko vraćanje u recesiju po drugi put u kratkom
vremenu….



Vani je kriza gotova, još malo pa će početi nezaposlenost padati u USA, to će biti potvrda i najvećim skepticima da je kriza gotova.
Međutim ono što je bitno naglasiti je to da naša burza više ne pleše kako ameri plešu, tako je zadnjih nekoliko mjeseci,puno ovisimo o domaćim gospodarskim prilikama i našoj političkoj situaciji, što je po meni ok.
Prava prilika za prave investitore.

lp

ja kažem da kriza nije gotova i da će potrajat 5-10 godina…..tehnički po meni
odradit ćemo dvostruku recesiju…….po meni se ispuhao jedan veliki ciklus rasta….
[/quote]

Tada to ne bi bila kriza veće depresija, ništa od toga.
Depresija je bila jednom i više nikada.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Lynx nije da ti postovi nisu kvalitetni, al nagurao si mi dioptriju na -1 s ovim Anama Karenjinama! Samo tako dalje al u malo konciznijem obliku ako je moguće [smiley]

http://www.hodu.com/concise.shtml
[thumbsup]


A sljedeći odmor Lynx planiraj u Lakoniji u Grčkoj za praktični dio obuke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Laconic_phrase

Phillip II Makedonski: Ako dođem u Spartu, srvanit ću je sa zemljom, muškarce pobiti, a žene i djecu porobiti.
Spartanci: Ako. [thumbsup]




Vani je kriza gotova, još malo pa će početi nezaposlenost padati u USA, to će biti potvrda i najvećim skepticima da je kriza gotova.
Međutim ono što je bitno naglasiti je to da naša burza više ne pleše kako ameri plešu, tako je zadnjih nekoliko mjeseci,puno ovisimo o domaćim gospodarskim prilikama i našoj političkoj situaciji, što je po meni ok.
Prava prilika za prave investitore.

lp

ja kažem da kriza nije gotova i da će potrajat 5-10 godina…..tehnički po meni
odradit ćemo dvostruku recesiju…….po meni se ispuhao jedan veliki ciklus rasta….
[/quote]

Tada to ne bi bila kriza veće depresija, ništa od toga.
Depresija je bila jednom i više nikada.

lp
[/quote]

zovi to kak hočeš al povratka zaposlenosti nema na vidiku jako dugo….al
da bankari počinju opasnu igru po ko zna koji put to je sigurno….naravno to je
moje mišljenje….




Vani je kriza gotova, još malo pa će početi nezaposlenost padati u USA, to će biti potvrda i najvećim skepticima da je kriza gotova.
Međutim ono što je bitno naglasiti je to da naša burza više ne pleše kako ameri plešu, tako je zadnjih nekoliko mjeseci,puno ovisimo o domaćim gospodarskim prilikama i našoj političkoj situaciji, što je po meni ok.
Prava prilika za prave investitore.

lp

ja kažem da kriza nije gotova i da će potrajat 5-10 godina…..tehnički po meni
odradit ćemo dvostruku recesiju…….po meni se ispuhao jedan veliki ciklus rasta….
[/quote]

Tada to ne bi bila kriza veće depresija, ništa od toga.
Depresija je bila jednom i više nikada.

lp
[/quote]

bilo ih je…evo ti spisak:

Panika 1797. 1797-1800 3 godine
Depresija 1807. 1807-1814 7 godina
Panika 1819. 1819-1824 5 godina
Panika 1837. 1837-1843 6 godina
Panika 1857. 1857-1860 3 godine
Panika 1873. 1873-1879 6 godina
Duga Depresija 1873-1896 23 godine
Panika 1893. 1893-1896 3 godine
Panika 1907. 1907-1908 1 godina
Post-ratna Recesija 1918-1921 3 godine
Velika Depresija 1929-1939 10 godina
Recesija 1953. 1953-1954 1 godina
Recesija 1957. 1957-1958 1 godina
Naftna Kriza 1973. 1973-1975 2 godine
Recesija ranih 80-ih 1980-1982 2 godine
Recesija ranih 90-ih 1990-1991 1 godina
Recesija 2001. 2001-2003 2 godine
Financijska kriza 2007. 2007- ?

Izvor: Agram brokeri

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://www.index.hr/sport/clanak/lovren-prodan-u-lyon-za-85-milijuna-eura/469432.aspx
Čestitam Dinamu na još jednom sjajnom izvoznom uspjehu.
8,5 mil €, mašala.

New Report

Close