Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


S obzirom da zbilja imam dosta obveza dragi forumasi ja vas pozdravljam na neko vrijeme uz stihove i pjesmu koja pristaje trenutku

Štovani Jozi dajte V( rapče) šta vi mislite o ovom Šukerovom planu?

ako do tada ne propadnemo dok ovo stigne na naplatu tad smo legli

http://seebiz.eu/hr/novcano-trziste/obveznice/ivan-suker-prodao-obveznice-vrijedne-1%2c5-milijardu-dolara,59823.html


ako do tada ne propadnemo dok ovo stigne na naplatu tad smo legli

http://seebiz.eu/hr/novcano-trziste/obveznice/ivan-suker-prodao-obveznice-vrijedne-1%2c5-milijardu-dolara,59823.html

Može se to i drugačije interpretirati.
Npr veliki interes ulagača za HR dolarske obveznice mogao bi potaknuti interes istih i za tržište ostalih papira, dionica, korporativnih obveznica…….
Dakle ako je to to onda ćemo imati dobitnu kombinaciju na ZSE!

Nepopravljivi optimisti. Išle su naše obveznice zato jer nose lijepu debelu kamatu, a mi još nismo propali (sasvim). Amerima je i onako trošak sredstava 0% pa onda oni lijepo uzmu po 0%, nama daju po 6% i što bude. Problem je u tome što je trenutno dolar izrazito nisko i ako nekim čudom počne opet rast (kako neki medvjedi predviđaju), ta sredstva će nam biti jako skupa, ali to valjda Šuki zna.

Meni su dragi ameri jer su kao mala djeca, daš im 2-3 trilijunčića i oni odmah veselo polete 3%, a za mjesec dana će opet kao ptičice zjevati Benu i ciukati: daj još, daj još.

Zdeslav Šantić o obveznicama: Višak novca na saniranje unutarnjeg duga
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – "Kratkoročno ovo možemo gledati kao uspjeh jer je prikupljeno više sredstava od planiranog", ocijenio je Zdeslav Šantić, ekonomski analitičar Societe General-Splitske Banke komentirajući novo izdanje državnih obveznica na američkom tržištu.

http://seebiz.eu/hr/analize/santic-o-obveznicama-visak-novca-na-saniranje-unutarnjeg-duga,59857.html

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/10/30/0467006.html?pos=n0
kak se prijavit?
gledam na moj posao, nema ništa. [sad]

Imas oglas za "Trazimo zrtveno janje za stanje u gospodarstvu"… Bit ce da je to taj.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

…zar će kriza trajati 10 godina??? ima li itko da misli da kriza neće nikada proći??? pogledajte kako je prošla Amerika i mnoge države u krizi…kod nas je i dobro još sve to…znam reći će neki 2010 je krah godina…nije li se to govorilo i za ovu jesen??? pa evo dolazi zima a od bankrota ništa…doći će i proljeće a ništa značajno se neće desiti pa makar i da crobi ode do 1700…pa će doći i ljeto-jesen 2010 i tako dalje…dežurni pesimisti iz koristoljublja će širiti paniku i prikazivati stvari gorima nego jesu…i još nešto-tražio sam sa prijateljima 5-6 dana za skijanje u AU i kažu da je prvi mjesec krcat Hrvatima-cca 400 000 ih ide na ski…zar je to znak realne krize??? više ovdje vlada kriza morala, kriza iskrenosti, kriza poštenja i još neke krize a ekonomska i nije tolika koliko se bruji o njoj…ja sam samo siguran u jedno:iz ove "KRIZE" neki će izaći sa velikim osmjesima pri pogledu na račun trgovanja dionicama…tko će to biti??? u narednih par mjeseci se o tome odlučuje …

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ako je država u krizi kako to dobiva kredite? Ajde neka netko tko je prezadužen ode u banku i uzme novi kredit. Nema šanse!
U ovom trenutku se HR nudi niz povoljnih kreditnih aranžmana s kojim može bez zastoja dovršavati započete projekte Npr ceste. Pa zar EIB i EBRD ne nude da se kreditiraju i Zagreb-Sisak, Doli-Dubrovnik i autocesta na koridoru VC?

Mislim da su otisli kod istih onih koji su dali stotine miljardi $ kredita ljudima bez posla, prihoda i imovine. Banksterima. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Nešto slušam baš slušam obične amerikance …………govore neke čudne stvari kao ako ne platimo slijedeću ratu kredita morati ćemo preseliti u grad šatora…………baš mi to ne ulijeva povjerenje kao npr. SIV, MBS i slični papirići koje kad prikažeš mark to fantasy dobiješ sadašnji oporavak rasta bdpea od 3,5%………..
A inače ovi moji kolege koji su proučavali financijske krize, recesije i depresije kažu da se jako često zna deseiti da recesija bude prekinuta jedan ili dva kvartala, a onda nastavi još jačom silinom………..
je li netko od vas sa znanjem pokušao precizno izračunati koliko bi manji bio US GDP da nije bilo raznih poticaja i da Fed nije srušio vrijednost dolara za 15%……………
Unaprijed se veselim vašim analizama…………ja nemam, kako mi kažu, znanje……….


je li netko od vas sa znanjem pokušao precizno izračunati koliko bi manji bio US GDP da nije bilo raznih poticaja i da Fed nije srušio vrijednost dolara za 15%……………

a jel neko zna kak bi se baba zvala da je muško? [smiley]

New Report

Close