Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

***obrisano***
Ajmo jos jedno pitanje:
A sta ce nam terminal ako janezi u medjuvremenu naprave offshore ili onshore na onom komadicu mora koji je u procesu (evo jaca ga krije ispod suknje) pa se spoje na centralu u Baumgarten?
Dok mi junacki cekamo ili nemamo ni kinte…
Mozemo Madjarima prodavati more u Balaton
Znate li vi ili g. Jandrokovic ili itko ista o tome?
Samo bez vrijedjanja molim.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd





Kolega sava vi ste energeticar?
Dajte malo pojasnite koji k… ste cekali sa terminalom sve ove godine? Ste cekali da Amerika napadne Rusiju?

E moj Jozo koja si ti lopina.
Toliko gluposti si napisao. Ali što se može očekivati kad je po tvojoj logici lakše izgraditi LNG terminal nego ugraditi plin u auto!
[/quote]
Nije lijepo vrijedjati ljude ako nemas argumenata. Nadam se da cete se popraviti kolega. LNG konzorcij postoji vec par godina, sta se ceka? Sta ste zeljeli kazati s ovom listom? Vidim da normalan svijet gradi a mi cekamo.
Evo u Italiji 2 u gradnji, offshore gotov a 6 planiranih!
Zar vam to ne govori dovoljno o nesposobnosti?
[/quote]

Po tvojoj procjeni Hrvati su pomalo bedasti,pomalo lopovi a neki i jedno i drugo pa ne stignu voditi računa o svojim temeljnim interesima. Vrlo ružna i dirigirana propaganda – pa i u jednoj Jugi smo se uspjeli dočepati međunarodnog naftovoda. Pročitaj malo u knjigama kakva se borba vodila za lokaciju naftnog terminala. Juga se skoro raspala na jednom takvom pitanju jer su Hrvati tražili i dobili Krk dok su ostali navlačili za Ploče i BiH! A sad će i LNG terminal.
[/quote]
Kolega savo ja ovdje na forumu i inace (o tome ne bih sad) lobiram ko budala vec par godina za hebeni terminal … Joooo stvarno cu se iznervirat…..
Kolega dok vi (nazalost mi) cekate – drugi su ga napravili. Drugi ne zele da ga mi imamo.
Jel vam to ikad palo napamet????
Kad ga oni naprave – nas je suvisan!!!!

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Lobiram ka budala bez ikakve naknade i sad je kraj
O&O

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

***obrisano***

Pa zar ti naftovod nije dovoljan argument?



Nema Žderića!
A Jadranka danas pobrala ovacije na otvorenoj sceni – možda je nešto dobro procurilo iz Zaljeva!

Da da kolega, we are all ears… mozda je prodao kompletnu drzavu zajedno sa zrakom i severinom odjednom da se ne zahebavamo vise
[/quote]

E moj Jozo – tko te plaća i koja je lova u pitanju?
[/quote]
Ne placa me nitko, citam uobicaenu literaturu koja se nalazi u svakoj knjizari i pratim stvari.
Sada mozete primijetiti kako su janezi postali med i mlijeko … samo potpisite samo potpisite brzo!!!

Samuel Žbogar: Slovenija želi brže odvijanje pregovora o arbitražnom sporazumu
http://www.seebiz.eu/hr/politika/zbogar-slovenija-zeli-brze-pregovore-o-arbitraznom-sporazumu,59544.html
Jaca se drzi protokola … zasto ne pozuri ?
http://www.seebiz.eu/hr/analize/borut-pahor-kosor-se-drzi-dogovora-kao-pijan-plota,59489.html
Politički problemi razmjenu sa Slovenijom smanjili za trećinu
http://www.poslovni.hr/130348.aspx

I sad – kako ja to kuzim odavde iz piz… materine a od vas doma nitko ??? Kako je to moguce?? I jos vi meni govorite da tko me placa??????? Kako vas nije sram?
Valjda slovenska vlada ili zaklada louise nekog k…..ca
Nase vrle lobiste placamo i mi (kolko ono jel 3 milijarde intelektualne usluge?) i nasi neprijatelji.
A ako odbijemo potpis, suki ce se vratit s kamatama preko 10% Mozda je pretjerivanje ali smisao se valjda razumije.
I tako dalje u mp3 stezanje jaja i jajnika Hrvatima i Hrvaticama.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

I jos jedna stvar kolega sava.
Ja sam radio i zivio posteno u vise drzava nego vi imate prstiju na rukama i nogama.
ALI NIGDJE AMA BAS NIGDJE NISAM VIDIO TAKAV NEDOSTATAK STRATEGIJE, PAMETI I ZNANJA KAO U SVOJOJ DOMOVINI.
I na kosovu imaju strategiju – jest da je glupa ali je strategija.
I slovenci i srbi pa cak i hebeni milorad dodik ima strategiju a mi je nemamo i nemamo i nemamo
Mi cemo gradit 2 termocentrale i nesto kao nuklearku ???
Pa jeste li vi normalni? Prije pitanja: jeste li vi energeticar?
Placi zemljo voljena [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Drzava se ne vodi konzultantima, lobistima i placenim besposlicarima.
Hrvatska se vodi srcem (brigom za nas) i pamecu.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Drzava se ne vodi konzultantima, lobistima i placenim besposlicarima.

America is the greatest nation in the world.
God bless America.




Nema Žderića!
A Jadranka danas pobrala ovacije na otvorenoj sceni – možda je nešto dobro procurilo iz Zaljeva!

Da da kolega, we are all ears… mozda je prodao kompletnu drzavu zajedno sa zrakom i severinom odjednom da se ne zahebavamo vise
[/quote]

E moj Jozo – tko te plaća i koja je lova u pitanju?
[/quote]
Ne placa me nitko, citam uobicaenu literaturu koja se nalazi u svakoj knjizari i pratim stvari.
Sada mozete primijetiti kako su janezi postali med i mlijeko … samo potpisite samo potpisite brzo!!!

[/quote]

A ja sam primjetio da je jedna spika bila do Macelja a druga od Macelja!

Jandroković Mesićevim stopama u Katar, Oman i UAE

ZAGREB – Ministar vanjskih poslova Gordan Jandroković nastavlja stopama predsjednika Stjepana Mesića: na petodnevni put u Oman, Katar i Ujedinjene Arapske Emirate vodi i predstavnike petnaestak hrvatskih tvrtki koje su zainteresirane za poslove u tim bliskoistočnim zemljama.

Dok će se ministar od 24. do 28. listopada sastajati sa svojim kolegama, hrvatski će poduzetnici, ali i predstavnici Ministarstva turizma, Hrvatske gospodarske komore i Agencije za promicanje izvoza i ulaganja, pokušati uspostaviti kontakte u zemljama u kojima se mogućnosti gospodarske suradnje protežu od graditeljstva, energetike i naftne industrije, preko prehrambene i farmaceutske industrije, do turizma i razminiravanja. U izaslanstvu koje prati Jandrokovića bit će, među ostalima, predstavnici Brodarskog instituta, IGH, Cedevite, Sisačke željezare, Geofizike, riječkog Hidro inžinjeringa, građevinskog klastera Ingrad-Krk i slično.

U IGH-u ističu da se na tržištima Omana, Katara i Ujedinjenih Emirata žele predstaviti kao projektantska tvrtka »golemog iskustva, znanja i referenci«.

»Zainteresirani smo za projektiranje i nadzor nad izgradnjom infrastrukture, stambeno-poslovnih objekata pri čemu treba naglasiti da nismo građevinska tvrtka – mi izvozimo znanje i na tržištu smo najpoznatiji po projektantskim poslovima«, naglašavaju u IGH-u. Dodaju da u zemljama koje sad posjećuju nisu imali konkretnih poslova, ali je, tvrde, bilo konkretnih ponuda.

»Primjerice, Oman je zainteresiran za projektiranje i gradnju golf terena, prometnica i stambeno poslovnih jedinica, Katar je nedavno iskazao zainteresiranost za kontakte s IGH-om vezano uz projektiranje i nadzor gradnje cesta i mostova«, objašnjavaju u toj tvrtki.

U riječkom Hidro inžinjeringu, koji po prvi puta sudjeluje u jednoj ovakoj političko-gospodarskoj delegaciji, ne očekuju previše od putovanja, barem ne što se konkretnih poslova tiče, no očekuju otvaranje novih tržišta. »Želimo iskoristiti priliku jer u tim zemljama sigurno ima potencijala, a dosad na tim tržištima nismo djelovali«, ističu u Hidro inžinjeringu.

Bolje upoznavanje tržišta bliskoistočnih zemalja i mogućnosti za konkretnije poslove aranžmane nagnale su u Jandrokovićevu delegaciju i predstavnike Klastera Ingrad-Krk. U tvrtki Alfacommerce, članici Klastera, kažu da su od ranije prisutni u zemljama Arapskog zaljeva, a u zadnje vrijeme i u okviru Klastera.

»Trenutno radimo na istraživanju tržista u zemljama arapskog zaljeva – Katar, Kuvajt, Bahrein, Oman, U.A.E, Saudijska Arabija i druge– i mogućnostima izvođenja radova na tom području. Trenutno u Dohi u Kataru radimo na otvaranju predstavništva koje bi bilo baza za ova područja i koje bi pokrivalo gore navedene zemlje«, ističu, dodajući da rade i na dovođenju potencijalnih investitora u Hrvatsku kako bi u budućnosti osigurali i poslove za članice Klastera.

I. FRLAN, J. MARIĆ

Katar opet u igri za LNG

Među posebnim potencijalima za suradnju s Katarom spominje se izgradnja LNG terminala. U MVPEI-ju podsjećaju da se ponovno razmatra stvaranje konzorcija u koji bi kao partneri ušli Katar i Hrvatska za izgradnju tog terminala u Omišlju, a postoji mogućnost i izgradnje terminala u Pločama za koji bi posebno bila zainteresirana BiH. Katarska strana je zainteresirana i za izgradnju brodova za prijevoz tekućeg plina ukoliko hrvatska brodogradilišta mogu odgovoriti visokim tehnološkim zahtjevima.

Robna razmjena s tri zemlje – izvoz u debelom plusu

OMAN: u prvih osam mjeseci 2009. godine Hrvatska je izvezla roba u vrijednosti od 1,010.000 američkih dolara, a uvezla roba u vrijednosti od 513.000 američkih dolara; najviše smo zadnjih godina izvozili slavine, ventile i slične uređaje, a uvozili svježu, rashlađenu i zamrznutu ribu;

KATAR: u prvih osam mjeseci 2009. godine Hrvatska je izvezla roba u vrijednost

Zagreb, 27. listopada 2009.

Ministar vanjskih poslova i europskih integracija Gordan Jandroković, sudjelujući na gospodarskom forumu u Abu Dabiju, u utorak, 27. listopada 2009. godine, najavio je kako će Republika Hrvatska uskoro donijeti odluku o osnivanju diplomatsko-konzularnog predstavništva u jednoj od zemalja Zaljeva.
Obraćajući se nazočnim predstavnicima Gospodarske komore Ujedinjenih Arapskih Emirata te gospodarstvenicima obaju zemalja ministar Jandroković istaknuo je kako vizni režim predstavlja zapreku daljnjem unaprjeđenju i razvoju međusobnih gospodarskih odnosa. Stoga se odnedavno svim poslovnim ljudima i investitorima koji posjećuju Republiku Hrvatsku vize izdaju po ubrzanom postupku. Istaknuo je također kako udaljenost od Kaira, iz kojeg se pokrivaju zemlje Zaljeva, onemogućava veću poslovnu aktivnost s Republikom Hrvatskom. U tom smislu predstavnicima gospodarstva Ujedinjenih Arapskih Emirata i predstavnicima Gospodarske komore rekao je kako će u najskorije vrijeme biti otklonjena i ta zapreka te da će Republika Hrvatska donijeti odluku o otvaranju diplomatsko-konzularnog predstavništva u jednoj od zemalja Zaljeva. Tome će se s jedne strane olakšati turistička putovanja i ulaganja tamošnjeg gospodarstva u Republiku Hrvatsku, a s druge strane olakšat će se nastup hrvatskih gospodarstvenika u zemljama Zaljeva.
Govoreći o razvoju bilateralne trgovinske razmjene, koja je u 2008. godini iznosila 128 milijuna američkih dolara, ministar Jandroković je kazao kako postoje mnoge prilike i područja koja bi mogla zanimati sadašnje i buduće partnere iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. U tom smislu, pozvao je na njihovu jaču ulogu na hrvatskom tržištu. Posebno je naglasio potencijalna područja suradnje u naftno-energetskom sektoru, prehrambenoj, kemijskoj i drvnoj industriji, brodogradnji, turizmu. Luke u Republici Hrvatskoj, kao i slobodne gospodarske zone, spremne su na suradnju s Ujedinjenim Arapskim Emiratima, bilo da je ona usmjerena na hrvatsko tržište ili na tranzit prema tržištima Europske unije, dodao je ministar Jandroković.

Nakon izlaganja ministra Jandrokovića hrvatski gospodarstvenici predstavili su različite investicijske i poslovne mogućnosti suradnje s poslovnim subjektima u Republici Hrvatskoj.

Mario Dragun
Glasnogovornik

Sava promašio si temu s ovim čitabama. Ili je to dio undercover navlačenja na tvoju miljenicu?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close