Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


znaš, jozo, kako zbog zauzdavanja potrošačkog ludila raste glad naroda za kaznenim progonom privrednih kriminalaca, možda se pod pritiskom amerike i europske unije ti i hrvatsko pravosuđe nađete negdje na pola puta [thumbsup]

Gledaj, jasno mi je da je ovo malo ruzno ali je nuzno. Nije mi cilj uzbunjivati „narod“ ali priznat ces :
drustva , zakoni, uredjenja prolaze kroz mijene i evolucije. Mi smo izrasli iz rata i bla bla evo gdje smo sada. Krade se i vara gdje se god stigne a drzavno je nicije – ko ga prije jami. Totalno bolesna pozicija a ljudi su se „navikli“. S druge strane pravni sistem ne prati „postignuca“ a znamo i zasto.
Recimo:
10dkg trave i imas 2 godine
Po kila heroina i imas 5 godina min
Oruzana pljacka , par mrtvih i mil eura stete imas 15 godina
Mass murder 20tak ljudi imas dozivotnu
Zaljucak: po ovome mi se cini da drzava kao trend seter ima traget smanjiti (neovlastenu) prodaju droge jer se droga ipak prodaje. Nista vise ni manje jer su ostale kazne iste u drugima drzavama.

Sad usporedi privredni kriminal u kojem 100tine tisuca ostaju ostecene , buducnost desetaka tisuca OBITELJI UNISTENA, PRODANA RUDNA BOGATSTVA generacija, unistena industrija i strukovni razvoj buducih generacija, citave regije se iseljavaju itd
Ajmo konkretno:
Nama danas mirovinama upravljaju smijesni likovi u svim stupovima. U ovoj kriminalno koruptivnoj klimi njima je cas posla sve to procerdati u par losih poteza ili zbog primljenog mita neke strane banke.
Time bi unistili BUDUCNOST STOTINA TISUCA GRADJANA I NJIHOVIH OBITELJI !!! Zar je to malo ? Gomila penzionera danas „zivi“ sa 150eura penzije !!! Jesu li oni to zasluzili? Vjerojatno jesu ako su podigli i dogojili ovakvo sugavo drustvo … Moze li biti gore? Mislim da ne osim ako ne idemo u 4 rajh svi skupa.

Dakle, nas trend je los da ne moze biti gori. Neodgovornost i bol u k… za ostatak stoke koja placa poreze je nevjerojatna. Trend treba brzo promijeniti. Mislim da bi se drasticnim kaznama jako brzo uspostavio red.
Hrvati su poznati kao uljudan i pristojan svijet kojega mos hebavat kako hoces pogotovo ako ga malo potkupis. Nas trenutni problem je puno veci od toga – u ovakvim sudbonosnim vremenima malesne korumpirane drzavice PRVE NESTAJU u plamenu hiperinflacije , bankrota, nereda, kredita itd
Zato nasa banda treba otrjeznjenje i to brzo.

Arapi sijeku noge i ruke zbog nekih stvari. Muslimani zbog droge itd. Kinezi ubijaju zbog privrednog kriminala. Ameri takodjer ubijaju selektivno zbog nekih zlocina – ali nedaj boze zbog privrednog kriminala ha ha ha ha … to je tamo normalno.
Ugavnom , svatko ima svoje jako dobre RAZLOGE i TRENDOVE zasto se neka drasticna kazna upraznjava.

Mi smo jako maleni i ovaj trend je poguban. Sa 1-2 greske majmuna za upravljacem ode citava nacija u pm dok si reka kex. Lako je Amerima. Ima ih 300 mil, stampaju novcanice kako im se sprdne – tamo se ponzi scheme izglanca za par godina.
Kod nas treba samo 1 ponzi scheme na nivou vlade da ode sve u pm za sljedece 2-3 generacije. Treba znacajno povisiti nivo odgovornosti u politici i upravljanju drzavnom imovinom jer u protivnom …
Analizirajmo malo nas privredni kriminal: pa to su jedna do druge umrezene zlocinacke organizacije, educirani ljudi na odgovornim pozicijama, lobisti za strane kompanije i fondove sa jasnim poganim ciljevima i svjesni posljedica po okolinu. Jako bolesno i sociopatolosko ponasanje najobrazovanijih. Vrlo kaznjivo po svakom kriteriju a pogotovo kad treba zaustaviti POGUBAN TREND.

Sudeci po onome kako nam je danas, mislim da bi se gomila ljudi odrekla par prstiju za 200-300 tisuca EURa. Eto kako nam je.
Ali ako im se prsti odsijeku javno u Areni … eeeee to je malo drugacije! Jel tako? A jasno da jest.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Hitna izmjena zakona
GMO hrana preplavit će Hrvatsku

http://www.net.hr/zdravlje/page/2009/10/12/0486006.html

Pazi … hitna izmjena!? A zasto? Valjda je ovo prvi domaci zadatak za strane "lobiste".
Treba li da ga i pusimo 6.floti usput?
Drzava nam je kidnapirana. [cry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

od čvrstih valuta ZLATO se najbolje drži

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/zlato-glavni-dobitnik-recesije,59439.html


Drzava nam je kidnapirana. [cry]

Nismo mi te sreće. [cry]



Drzava nam je kidnapirana. [cry]

Nismo mi te sreće. [cry]
[/quote]
[lol]

http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&catid=1%3Anovo&id=6807%3Ahrvatski-se-narod-treba-pobuniti-protiv-prevaranata&Itemid=72
[cry] [cry] [cry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




Drzava nam je kidnapirana. [cry]

Nismo mi te sreće. [cry]
[/quote]
[lol]
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&catid=1%3Anovo&id=6807%3Ahrvatski-se-narod-treba-pobuniti-protiv-prevaranata&Itemid=72
[cry] [cry] [cry]
[/quote]
Ante Glibota, redoviti clan Europske Akademije Znanosti ,Umjetnosti i Litteratura
U Parizu na Sveta Tri Kralja 2007.

Ante Rvatino, živio ti meni 100 godina, u Parizu. [lol]

Šta je ovo na ovoj temi – specijalni rat protiv HR?
Ma da je 1% točno od svih tih navodnih negativnosti davno bi bankrotirali ne samo mi nego i svi oni koji imaju ikakve veze s nama.


Šta je ovo na ovoj temi – specijalni rat protiv HR?
Ma da je 1% točno od svih tih navodnih negativnosti davno bi bankrotirali ne samo mi nego i svi oni koji imaju ikakve veze s nama.

U kojem vi to paralelnom svemiru kolega zivite da ne vidite sad vec svima ocito?



Drzava nam je kidnapirana. [cry]

Nismo mi te sreće. [cry]
[/quote]

Bilo bi interesantno da netko otme hrvatskik drzavni vrh. Ziher bi otmicari prijetili da ce ih pustit ako ne platimo…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Šta je ovo na ovoj temi – specijalni rat protiv HR?
Ma da je 1% točno od svih tih navodnih negativnosti davno bi bankrotirali ne samo mi nego i svi oni koji imaju ikakve veze s nama.

U kojem vi to paralelnom svemiru kolega zivite da ne vidite sad vec svima ocito?
[/quote]

Da su Slobo, Karadžić i Mladić imali takvu propagandu dobili bi rat bez problema.
Laž, laž, laž, i tako dok ne postane istina.

Bilo bi interesantno da netko otme hrvatskik drzavni vrh. Ziher bi otmicari prijetili da ce ih pustit ako ne platimo…

Naravno da bi platili………….i to dvaput, kao farbanje tunela Skladgradnji……….




Šta je ovo na ovoj temi – specijalni rat protiv HR?
Ma da je 1% točno od svih tih navodnih negativnosti davno bi bankrotirali ne samo mi nego i svi oni koji imaju ikakve veze s nama.

U kojem vi to paralelnom svemiru kolega zivite da ne vidite sad vec svima ocito?
[/quote]

Da su Slobo, Karadžić i Mladić imali takvu propagandu dobili bi rat bez problema.
Laž, laž, laž, i tako dok ne postane istina.
[/quote]

Ma daaaa. Evo ide nam blagostanje. Zemlja nije u krizi. Jedan s takvim spikama nam je nedavno zbrisao s premijerskog mjesta.

New Report

Close