Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neki su ovo vidjeli prije godinu dana. Neki vide sada. A neki neće vidjet dok ih ne lupi po nosu.

http://www.seebiz.net/financije/evropa-i-svijet/morgan-stanley-svijetu-prijeti-hiperinflacija

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Neki su ovo vidjeli prije godinu dana. Neki vide sada. A neki neće vidjet dok ih ne lupi po nosu.

http://www.seebiz.net/financije/evropa-i-svijet/morgan-stanley-svijetu-prijeti-hiperinflacija


Conane imamo mi jos jahati do hiperinflacije. Barem dvije runde. I nece hiperinflacija biti "u svijetu" vec u odredjenim drzavama.
To je samo mali spinic "plasljivac" . Ovaj te plasi a onaj gore pumpa dolare [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Neki su ovo vidjeli prije godinu dana. Neki vide sada. A neki neće vidjet dok ih ne lupi po nosu.

http://www.seebiz.net/financije/evropa-i-svijet/morgan-stanley-svijetu-prijeti-hiperinflacija


Conane imamo mi jos jahati do hiperinflacije. Barem dvije runde. I nece hiperinflacija biti "u svijetu" vec u odredjenim drzavama.
To je samo mali spinic "plasljivac" . Ovaj te plasi a onaj gore pumpa dolare [lol]
[/quote]

Naravno da ima još jahanja. A nije ni sigurno da će je biti. Iako ako nastave s ovakvom monetarnom politikom ne vidim kako će ju izbjeći.

Govorimo prvenstveno o dolaru (a i funta je u istoj ako ne i goroj situaciji). Naravno da nije isto u svim državama.

Treba obratiti pozornost na spread koju banke dobivaju kod FED-a na aktivnu i pasivnu kamatu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

A nas suki ce se pobrinit da mi budemo medju tim odredjenim drzavama. Njemu je najbolje posudjivati kod Morgana , Citija, GSa i ostalih distributera papirusine. Oni imaju najvise kamate. Ostali uopce nece da nam posudjuju. Kad morate kod bankarskog smeca po cash – blizi se kraj.
Vjerojatno su mu nasi USA "lobisti" objasnili da je to "najbolje"

http://www.seebiz.eu/hr/novcano-trziste/obveznice/damir-novotny-obveznice-su-veliki-rizik-za-javne-financije,59295.html

Bravo gosn. Novotny.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




Neki su ovo vidjeli prije godinu dana. Neki vide sada. A neki neće vidjet dok ih ne lupi po nosu.

http://www.seebiz.net/financije/evropa-i-svijet/morgan-stanley-svijetu-prijeti-hiperinflacija


Conane imamo mi jos jahati do hiperinflacije. Barem dvije runde. I nece hiperinflacija biti "u svijetu" vec u odredjenim drzavama.
To je samo mali spinic "plasljivac" . Ovaj te plasi a onaj gore pumpa dolare [lol]
[/quote]

Naravno da ima još jahanja. A nije ni sigurno da će je biti. Iako ako nastave s ovakvom monetarnom politikom ne vidim kako će ju izbjeći.

Govorimo prvenstveno o dolaru (a i funta je u istoj ako ne i goroj situaciji). Naravno da nije isto u svim državama.

Treba obratiti pozornost na spread koju banke dobivaju kod FED-a na aktivnu i pasivnu kamatu.
[/quote]
Oni (USA & GB) imaju APSOLUTNU kontrolu. Ostali jadnici koji se zateknu sa njihovim papirnatim dugom su u banani. A to ce redom biti korumpirani bijedni rezimcici jer ni jedna normalna drzava nije toliko glupa. Ma koliko bila u problemima. To se jako dobro vidi na intrnacionalnom TK.
Ne zaboravi: Currency is ours but problem is yours [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


A nas suki ce se pobrinit da mi budemo medju tim odredjenim drzavama. Njemu je najbolje posudjivati kod Morgana , Citija, GSa i ostalih distributera papirusine. Oni imaju najvise kamate. Ostali uopce nece da nam posudjuju. Kad morate kod bankarskog smeca po cash – blizi se kraj.

"Banks will lend you money if you can prove you don’t need it" -Mark Twain

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Jay Z je skužio prije Morgan Stanleya šta se sprema

http://blogs.wsj.com/economics/2007/11/06/jay-z-the-new-alan-greenspan/

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Muškarac pucao i bacio bombu na policiju: Četvero ozlijeđenih

Hoće li netko u ovoj državi konačno shvatiti da je vrijeme da se donese zakon o osobnom bankrotu prije nego nad svima nama ne provedu ovrhu.
[pray]


Muškarac pucao i bacio bombu na policiju: Četvero ozlijeđenih

Hoće li netko u ovoj državi konačno shvatiti da je vrijeme da se donese zakon o osobnom bankrotu prije nego nad svima nama ne provedu ovrhu.
[pray]

I sto bi s time dobio? Da hrpa ljudi koja je trosila preko svojih mogucnosti proglasi osobni bankrot i pojeo vuk magare (citaj: platit ce to porezni obveznici). How yes no [lol]

Mislim da prerano dolaru kopate grob.
Trenutno mi je ovo najinteresantniji podatak, al nemam još jasnu sliku šta mi znači.
Stari motor svijeta – USA i novi – Kina, rade potpuno sinkronizirano i vuku na istu starnu, tako d ami sve priče o američko kineskom sukobu (diplomatskom, političkom , ekonomskom), kineskom bijegu u druge valute i slične stvari ne piju vodu.
Dolar i Renminbi su zakačeni jedan za drugog i svaki dan su sve jeftiniji, kako će to pomoć EU i Japanu, ne znam.

O sinhroniziranosti nema ni govora, amerikancima nije nimalo drago što kinezi drže yuan tako vezan uz dolar, ali ove boli kita za amere, i dalje tjeraju po svome.

A dolar će Fed i Ben i dalje deprecirati, negdje 30-50% u iduće dvije-tri godine (po procjenama najupućenijih američkih neovisnih analitičara)


A dolar će Fed i Ben i dalje deprecirati, negdje 30-50% u iduće dvije-tri godine (po procjenama najupućenijih američkih neovisnih analitičara)

Ne ako dođe drugi val krize… Onda ide opet selidba u usd imho.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close