Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Danas u Bratislavi praktično nema nezaposlenog čovjeka,plaće su im u prosjeku veće od naših, nacionalna valuta EUR, itd…

Slovačka valuta je kruna a ne euro. Niti jedna od bivših zemalja istočnog bloka nema euro za valutu još.
[/quote]

Slovenija ima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

slovačka valuta je euro

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurozone

...ladies and gentlemen....AC/DC


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://www.seebiz.eu/hr/banke/rohatinski-drzava-je-pojela-sve-nove-kredite,59113.html

Željko Rohatinski: Država je pojela sve nove kredite

hm, pa rekli u da kamate idu dole
dok je takva potraznja i sukiya sumljam

A Roha ukinuo kamate na obvezne rezerve koje su inače duplo veće nego što su propisane Basel 2 propisima ( je li to kršenje međunarodnog prava?), repo aukcije također su postale smiješne – Koeficijent raspodjele 10% ha,ha,ha,……Tko to još može popušiti?



Ima nas svakakvih….Ovi što najviše cile i plaču nad našom gorkom sudbinom ni hrvatsko ime sami sebi ne mogu dati – toliko o ljubavi i skrbi za sudbinu HR.
Vani nam se uglavnom dive i poštuju nas kao narod, cijenjeni smo – ali šta se tu može – u svakom žitu ima i kukolja.

Mislim da nam se nitko baš ne divi kao narodu, ali se ne dive ni drugima. Šta je to uopće zadivljujuće kod nas. Postoje pojedinci iz hrvatskog naroda koji su zadobili divljenje svoje okoline. Ljudi te cijene ako radiš, ako si uspješan, i ako si koristan član zajednice. Ako visiš na socijalnoj pomoći i baviš se kriminalom nitko te ne cijeni. Vani je puno manje generaliziranja po osnovu nacionalne pripadnosti pa nema ni divljenja ni omalovažavanja po istoj osnovi.

[/quote]
Zanimljiva tema.
Ajmo malu anketu: zbog cega obicni ljudi vise cijene Švedjane, Nijemce (kao narode? ili kao drzave? nije bitno) od recimo Bugara, Rumunja a neke druge da ne spominjemo ??
Osobno se ne divim nikome specijalno ali mislim da "velicinu" naroda odredjuje stupanj brige ili paznje prema ZAJEDNICKIM INTERESIMA te nivo skrbi za NAJRANJIVIJE SKUPINE U DRUSTVU (INVALIDE, STARE).

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Osobno se ne divim nikome specijalno ali mislim da "velicinu" naroda odredjuje stupanj brige ili paznje prema ZAJEDNICKIM INTERESIMA te nivo skrbi za NAJRANJIVIJE SKUPINE U DRUSTVU (INVALIDE, STARE).

Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za one kojima je skrb najpotrebnija – 100% DA!
Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za ZAJEDNIČKE INTERESE – 100% DA!

E sada pozicija HNB-a – kratki osvrt s tvoje strane?

Hnb se brine za nas………………..tj za banke [thumbsup]

Ovdje upišite svoj komentar…

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Osobno se ne divim nikome specijalno ali mislim da "velicinu" naroda odredjuje stupanj brige ili paznje prema ZAJEDNICKIM INTERESIMA te nivo skrbi za NAJRANJIVIJE SKUPINE U DRUSTVU (INVALIDE, STARE).

Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za one kojima je skrb najpotrebnija – 100% DA!
Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za ZAJEDNIČKE INTERESE – 100% DA!

E sada pozicija HNB-a – kratki osvrt s tvoje strane?
[/quote]
Rado bi ti dao osvrt ali tvoj je odgovor toliko povrsan .. ili hipokritican da ne mogu.
Evo joker pitanja za tebe i Jacu pa da nastavimo:
– u kojoj drzavi na balkanu je najmanji dodatak za slijepe?
– kakav je ekonomsko drustveni impact min 200000 laznih branitelja ukljucujuc i destimuliranje rada na drzavu – kontam min 12 milijardi kuna godisnje?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Osobno se ne divim nikome specijalno ali mislim da "velicinu" naroda odredjuje stupanj brige ili paznje prema ZAJEDNICKIM INTERESIMA te nivo skrbi za NAJRANJIVIJE SKUPINE U DRUSTVU (INVALIDE, STARE).

Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za one kojima je skrb najpotrebnija – 100% DA!
Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za ZAJEDNIČKE INTERESE – 100% DA!

E sada pozicija HNB-a – kratki osvrt s tvoje strane?
[/quote]
Molim Vas sava objasnite mi kako se ona brine za invalide?


Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za one kojima je skrb najpotrebnija – 100% DA!
Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za ZAJEDNIČKE INTERESE – 100% DA!


shapni jaci sutra ujutro najranije da se rijesi rumenigea.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/marinac-ce-teretiti-polanceca!,59167.html

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Osobno se ne divim nikome specijalno ali mislim da "velicinu" naroda odredjuje stupanj brige ili paznje prema ZAJEDNICKIM INTERESIMA te nivo skrbi za NAJRANJIVIJE SKUPINE U DRUSTVU (INVALIDE, STARE).

Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za one kojima je skrb najpotrebnija – 100% DA!
Dali se Jaca&co dovoljno skrbi za ZAJEDNIČKE INTERESE – 100% DA!

E sada pozicija HNB-a – kratki osvrt s tvoje strane?
[/quote]
Rado bi ti dao osvrt ali tvoj je odgovor toliko povrsan .. ili hipokritican da ne mogu.
Evo joker pitanja za tebe i Jacu pa da nastavimo:
– u kojoj drzavi na balkanu je najmanji dodatak za slijepe?
– kakav je ekonomsko drustveni impact min 200000 laznih branitelja ukljucujuc i destimuliranje rada na drzavu – kontam min 12 milijardi kuna godisnje?
[/quote]

To se vidi u proračunu, mislim utjecaj tih kako ti kažeš 200.000 lažnih branitelja.
Ali ipak mislim da su stekli prava po Zakonu.
Vjerojatno te interesira utjecal lažnih invalida ali zašto onda isticati samo branitelje.
I vjeruj mi da su davanja za mirovine 41-45 i danas po iznosu tu negdje ako ne i veća od ovih 91-95.


I vjeruj mi da su davanja za mirovine 41-45 i danas po iznosu tu negdje ako ne i veća od ovih 91-95.

e sad si ga lupio … znači vratili smo se 50 godina unazad …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close