Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vani nam se uglavnom dive i poštuju nas kao narod, cijenjeni smo.

Zaključak: Korisni smo u malim količinama.


Po meni je situacija vrlo jasna. Hrvatska tehnologijom i kvalitetom radne snage nemože konkurirati zapadu, a cijenom radne snage nemože konkurirati azijskim i istočnoeuropskim ekonomijama. Rezultat je ogroman deficit robne razmjene. Kreditima, zaduživanjem i visokim porezima se pokušava održati standard na razinama koje ekonomija sama ne može podržati. Time nažalost ubijamo i ono malo konkurentne ekonomije koja bi mogla osigurati razvoj i zapošljavanje.

Nadati se da će se s ovakvim obrazovnim sustavom u kratkom roku značajno popraviti produktivnost je iluzija. Pogotovo kada se uzme u obzir starosna struktura stanovništva. Preostaje dakle jedino pojeftinjenje radne snage i pad standarda.


Kolega, inače mislim da su vaši postovi kvalitetni i razumni, ali ovo što ste ovdje spomenuli je totalno bez veze i nije na vašem nivou.

Tehnologija se može kupit, uvesti, iznajmiti, licencirati,itd i to nije sigurno problem
Kvalitetne radne snage imamo sasvim dovoljno. Ako bi se iscrpile domaće zalihe lako bi se našlo dodatne radne snage iz raznih izvora.
Uzmite primjer Slovačke. Zemlja koja je prije samo 15 godina bila jad i bijeda, daleko iza nas, sada prozivodi najviše auta (Audi, VW, KIA, itd) po glavi stanovnika na svijetu (!), LCD televizije koje kupujete u našim dućanima su napravljeni tamo (SONY, Samsung), razni Software-i imaju porijeklo odande itd..
Danas u Bratislavi praktično nema nezaposlenog čovjeka,plaće su im u prosjeku veće od naših, nacionalna valuta EUR, itd…
Što smo mi bedastji od Slovaka?
Dajte molim Vas, ako imate takav stav kod kuće i/ili u vašoj firmi gdje radite, nećete daleko stići..

NHF

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ima nas svakakvih….Ovi što najviše cile i plaču nad našom gorkom sudbinom ni hrvatsko ime sami sebi ne mogu dati – toliko o ljubavi i skrbi za sudbinu HR.
Vani nam se uglavnom dive i poštuju nas kao narod, cijenjeni smo – ali šta se tu može – u svakom žitu ima i kukolja.

Mislim da nam se nitko baš ne divi kao narodu, ali se ne dive ni drugima. Šta je to uopće zadivljujuće kod nas. Postoje pojedinci iz hrvatskog naroda koji su zadobili divljenje svoje okoline. Ljudi te cijene ako radiš, ako si uspješan, i ako si koristan član zajednice. Ako visiš na socijalnoj pomoći i baviš se kriminalom nitko te ne cijeni. Vani je puno manje generaliziranja po osnovu nacionalne pripadnosti pa nema ni divljenja ni omalovažavanja po istoj osnovi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ima nas svakakvih….Ovi što najviše cile i plaču nad našom gorkom sudbinom ni hrvatsko ime sami sebi ne mogu dati – toliko o ljubavi i skrbi za sudbinu HR.
Vani nam se uglavnom dive i poštuju nas kao narod, cijenjeni smo – ali šta se tu može – u svakom žitu ima i kukolja.

Vani se cijeni Van Cleef and Arpels kamenje i 45′ Bordeaux.
Narodi se ne cijene

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

RWE: Odluka o povlačenju posljedica je revizije globalnih aktivnosti vezanih uz LNG

Ha, ha opet smo uspjeli potjerati Njemce iz RH. Tako i treba, bolje prepustiti to tvrtkama koje u ovu državu neće ni eura uložiti i još po mogućnosti ostati dužni u obliku poreza i ostalih davanja. [pray]



Ima nas svakakvih….Ovi što najviše cile i plaču nad našom gorkom sudbinom ni hrvatsko ime sami sebi ne mogu dati – toliko o ljubavi i skrbi za sudbinu HR.
Vani nam se uglavnom dive i poštuju nas kao narod, cijenjeni smo – ali šta se tu može – u svakom žitu ima i kukolja.

Mislim da nam se nitko baš ne divi kao narodu, ali se ne dive ni drugima. Šta je to uopće zadivljujuće kod nas. Postoje pojedinci iz hrvatskog naroda koji su zadobili divljenje svoje okoline. Ljudi te cijene ako radiš, ako si uspješan, i ako si koristan član zajednice. Ako visiš na socijalnoj pomoći i baviš se kriminalom nitko te ne cijeni. Vani je puno manje generaliziranja po osnovu nacionalne pripadnosti pa nema ni divljenja ni omalovažavanja po istoj osnovi.

[/quote]
Zato se mani političke propagande – i ne pljuj u tanjur iz kojega jedeš!
Valjda su te roditelji tako odgojili.


Uzmite primjer Slovačke.
Zemlja koja je prije samo 15 godina bila jad i bijeda, daleko iza nas, sada prozivodi najviše auta
(Audi, VW, KIA, itd) po glavi stanovnika na svijetu (!),
LCD televizije koje kupujete u našim dućanima su napravljeni tamo (SONY, Samsung),
razni Software-i imaju porijeklo odande itd..
Danas u Bratislavi praktično nema nezaposlenog čovjeka,plaće su im u prosjeku veće od naših, nacionalna valuta EUR, itd…

Što smo mi bedastji od Slovaka?


Jel ovo retoričko pitanje, nakon što si naveo 5 argumenata da su Slovaci 6 koraka ispred nas?
Ja ću svejedno odgovorit…Naravno da nismo bedastiji, sudac nas je sjebo! [angry]

zlatko?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://www.seebiz.eu/hr/banke/rohatinski-drzava-je-pojela-sve-nove-kredite,59113.html

Željko Rohatinski: Država je pojela sve nove kredite

hm, pa rekli u da kamate idu dole
dok je takva potraznja i sukiya sumljam

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ajmo malo pratit licitacije nad bankrotiranim gradovima, zupanijama itd.
Bas ce bit zanimljivo tko ce to sve kupit ?!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bankrotirao-grad-slavonskom-brodu-odbijena-odgoda-ovrhe-posljednja-sansa-vrhovni-sud/456269.aspx

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




Jedna trivia za tebe:
Sjećam se čovjeka koji je u originalu izgovorio riječi "Jozo daj vode". Živio je u mojoj ulici, nekoliko kuća dalje. Papuk ’47, operacija Gvardijan.

No respect


Danas u Bratislavi praktično nema nezaposlenog čovjeka,plaće su im u prosjeku veće od naših, nacionalna valuta EUR, itd…

Slovačka valuta je kruna a ne euro. Niti jedna od bivših zemalja istočnog bloka nema euro za valutu još.

New Report

Close