Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ukucam na gogle: pomorska orijentacija i ispadne Rudolf. Kaze da mu ni dan danas nije jasno… hebate nas su tisucljecima tukli i hebavali zbog obale. Ukljucujuc i posljednji rat. Jel to vi mislite da je to bilo zbog turizma ?? Jooo jebem ti opce obrazovanje!!!

Ne, branili smo brodogradilišta.

No respect


Onda automatski znaju da nas opet gaze strana govna uz pomoc domacih govana kako bi postali vlasnici svega toga. Jer je to U SRCU EVROPE gotovo jedino sta vrijedi u Hrvatskoj.
E to ce sva djeca koju ja znam znati.

Ma to care… Nedamo na naše, pa makar gladovali ko svojedobno Rusi i S. Koreja danas. 🙂

Citat koga? Staljina? Kima? DR.FT-a?

No respect




Nasa brodogradnja je preslik Hrvatske u malom….

E sad dobro razmisli jer si ovom recenicom SVE rekao i daj mi reci koja ce to ekipa politicara koji su na sceni sami sebi otpiliti granu na kojoj sjede (citaj: kradu i pljackaju). Ja ih ne vidim. Usput, da ne bune zabune, nisu samo politicari krivi vec i sam narod jer je, budimo iskreni, debelo preko 50% korumpiran i sklon korupciji. A to se ne moze iskorijeniti prek noci. Za to su potrebne generacije ili da na vlast dodje diktator koji bi red i disciplinu uveo silom a pri tome ne bi i sam bio kriminalac i skrenuo u korupciju. Mission impossible.
[/quote]
Possible possible [thumbsup]
Bas zato sto smo maleni i zato sto dolazi "prime time". Da kojim slucajem ti, ja i ostali sudionici ove diskusije porazgovaramo malo sa bliznjima i kolegama o tome sta: hrvatska obala, otoci, luke, terminali, brodogradilista, knowhow, novogradnje, remonti, cruiseri, INA, Janaf, oil&gas u Jadranu , prateca industrija predstavljaju … za mjesec dana svi sve znaju.
Onda automatski znaju da nas opet gaze strana govna uz pomoc domacih govana kako bi postali vlasnici svega toga. Jer je to U SRCU EVROPE gotovo jedino sta vrijedi u Hrvatskoj.
E to ce sva djeca koju ja znam znati.
[/quote]

Je i onda ce doci ponuda za otkup blaga (recimo ko INA dionice od MOL-a po 2800) 90% ljudi ce prodati.





Nasa brodogradnja je preslik Hrvatske u malom….

E sad dobro razmisli jer si ovom recenicom SVE rekao i daj mi reci koja ce to ekipa politicara koji su na sceni sami sebi otpiliti granu na kojoj sjede (citaj: kradu i pljackaju). Ja ih ne vidim. Usput, da ne bune zabune, nisu samo politicari krivi vec i sam narod jer je, budimo iskreni, debelo preko 50% korumpiran i sklon korupciji. A to se ne moze iskorijeniti prek noci. Za to su potrebne generacije ili da na vlast dodje diktator koji bi red i disciplinu uveo silom a pri tome ne bi i sam bio kriminalac i skrenuo u korupciju. Mission impossible.
[/quote]
Possible possible [thumbsup]
Bas zato sto smo maleni i zato sto dolazi "prime time". Da kojim slucajem ti, ja i ostali sudionici ove diskusije porazgovaramo malo sa bliznjima i kolegama o tome sta: hrvatska obala, otoci, luke, terminali, brodogradilista, knowhow, novogradnje, remonti, cruiseri, INA, Janaf, oil&gas u Jadranu , prateca industrija predstavljaju … za mjesec dana svi sve znaju.
Onda automatski znaju da nas opet gaze strana govna uz pomoc domacih govana kako bi postali vlasnici svega toga. Jer je to U SRCU EVROPE gotovo jedino sta vrijedi u Hrvatskoj.
E to ce sva djeca koju ja znam znati.
[/quote]

Je i onda ce doci ponuda za otkup blaga (recimo ko INA dionice od MOL-a po 2800) 90% ljudi ce prodati.
[/quote]

Pa što ti drugo preostaje kad je Ljubo već prodao četvrtinu firme + 1 dionicu po 1100. [bye]






Nasa brodogradnja je preslik Hrvatske u malom….

E sad dobro razmisli jer si ovom recenicom SVE rekao i daj mi reci koja ce to ekipa politicara koji su na sceni sami sebi otpiliti granu na kojoj sjede (citaj: kradu i pljackaju). Ja ih ne vidim. Usput, da ne bune zabune, nisu samo politicari krivi vec i sam narod jer je, budimo iskreni, debelo preko 50% korumpiran i sklon korupciji. A to se ne moze iskorijeniti prek noci. Za to su potrebne generacije ili da na vlast dodje diktator koji bi red i disciplinu uveo silom a pri tome ne bi i sam bio kriminalac i skrenuo u korupciju. Mission impossible.
[/quote]
Possible possible [thumbsup]
Bas zato sto smo maleni i zato sto dolazi "prime time". Da kojim slucajem ti, ja i ostali sudionici ove diskusije porazgovaramo malo sa bliznjima i kolegama o tome sta: hrvatska obala, otoci, luke, terminali, brodogradilista, knowhow, novogradnje, remonti, cruiseri, INA, Janaf, oil&gas u Jadranu , prateca industrija predstavljaju … za mjesec dana svi sve znaju.
Onda automatski znaju da nas opet gaze strana govna uz pomoc domacih govana kako bi postali vlasnici svega toga. Jer je to U SRCU EVROPE gotovo jedino sta vrijedi u Hrvatskoj.
E to ce sva djeca koju ja znam znati.
[/quote]

Je i onda ce doci ponuda za otkup blaga (recimo ko INA dionice od MOL-a po 2800) 90% ljudi ce prodati.
[/quote]

Pa što ti drugo preostaje kad je Ljubo već prodao četvrtinu firme + 1 dionicu po 1100. [bye]
[/quote]

Po istoj logici ces moci naci izgovor za slicne poteze za sve

Ta ponuda ce naravno doc i bit ce znatno manja od 2800. A za janaf je necemo ni vidjeti.
Dragi moji forumasi, vasa pitanja i postovi su ujedno i odgovor.
Ocekujem da nam se ubrzo javi sava i objasni da je sve ok [lol] [lol] [lol]

Mozete danas unovciti svoje uloge, dignuti kredite itd te prodati buducnost. Upravo to su napravili milioni amerikanaca i sad si mogu he… mater. Postoji tanka linija izmedju prodaje SVOJE buducnosti i prodaje buducnosti svoje DJECE i UNUCADI. Razlika je nivo obrazovanosti, znanja i SVJESNOSTI ONOGA CEMU PRIPADAMO. A svi pripadaju nekoj grupi kako bi se zastitili. Najcesce se to zove narod. Drzave predstavljaju narode. Vjerujem da su mnogi mislili o tome kad su dizali kredite za stanove jer je tu grupa = obitelj. A grupe obitelji cine narod.

Sve ovo su pitanja globalizacije, odumiranja naroda, haracenja banaka i korporacija itd. Zato je meni drago da nas bivsi premijer sada radi bas u tom odjelu. On ce nam sve bjasniti kad se vrati [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Onda automatski znaju da nas opet gaze strana govna uz pomoc domacih govana kako bi postali vlasnici svega toga. Jer je to U SRCU EVROPE gotovo jedino sta vrijedi u Hrvatskoj.
E to ce sva djeca koju ja znam znati.

Ma to care… Nedamo na naše, pa makar gladovali ko svojedobno Rusi i S. Koreja danas. 🙂

Citat koga? Staljina? Kima? DR.FT-a?
[/quote]
Rusi su gladovali a sad su na putu da ponovo postanu faktor. Kako ce biti obicnim Rusima ne znam … opet ovisi o njihovu caru i kgbu kad ce se malo otrijezniti. Citao sam neke Putinove govore i izgleda nelose.
A sta se tice Koreje (juzne) … 1970ih su jeli travu , korijenje, morske trave sve sta se mice (tamo vise nema divljaci), umirali su od gladi !!! a sada su nevjerojatni !!! Usprkos tome sta ih je u hodu malo naguzio Soros i WS majstori krajem 90tih.
Samo zato sto su jako jako ponosni na svoje, na svoj narod i ne daju se zahebavati. Istjeruju amere iz zemlje vec 5-6 godina, naguzili su im sve one inv fondove koji su ostali nakon sta ih je opeljesilo krajem 90tih, kupuju ol&gas sami u iranu i iraku i africi, kupili su pola Madagascara nedavno za poljorpivredu, na naznaku da ce Vlada dopustiti uvoz USA govedne su lezali pred parlamentom 6 mjeseci itd itd
Svaka im cast. Mi smo za njih obicne p… A tako ce i zavrsit ova kriza: picke ce se prodat za odstampane USD a normalni narodi ce nastavit po svome. Bas se pitam tko ce pobijedit u sljedecoj rundi tj. kome ce bit bolje za cca 10tak godina ?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Mi nemamo vanjskog nego unutarnjeg neprijatelja. Protiv vanjskog, ne sumnjaj u moje domoljublje.
Postoje globalne pozicije i mjere se po raznim metodama. Koju god odabrao, stojimo loše. Nije bitno gdje mi sebe vidimo na globalnom tržištu, nego gdje nas drugi vide. A gdje nas vide nam svako malo pokazuju svojim uvjetima i ultimatumima.

Premali smo i preslabi da se zatvarali. To smo radili u drugoj polovici 90-ih godina, pa pogledaj kud nas je to dovelo. Dr.F.T. bi bio moj najveći heroj da je otišao tamo ’96.

No da ne širim – brodogradnja je završena priča u ovom obliku. Neuhvatljivo smo pregaženi od dalekoistočnih zemalja. Kolega Alamo ima iskustva i u Koreji i u HR, pa bi bio kompetentan usporediti.

Zar zaista očekuješ od onih likova da će spasit brodogradnju? Jel bi im dao robe za 1000 kuna bez avansa? Ja ne. Neki već pokazuju planove izgradnje turističkih naselja na mjestu škvera…

No respect


Mi nemamo vanjskog nego unutarnjeg neprijatelja.
Zar zaista očekuješ od onih likova da će spasit brodogradnju? Jel bi im dao robe za 1000 kuna bez avansa? Ja ne. Neki već pokazuju planove izgradnje turističkih naselja na mjestu škvera…

ne zamjeri što ću preformulirati tvoje retoričko pitanje.
koliko je, na lokacijama idealnim za hedonizam, industrije preživjelo?

www.knjigara.com


Zar zaista očekuješ od onih likova da će spasit brodogradnju? Jel bi im dao robe za 1000 kuna bez avansa? Ja ne. Neki već pokazuju planove izgradnje turističkih naselja na mjestu škvera…

ne bi ni ja. Ja ocekujem od tih likova da se maknu s puta. Neka se ugledaju na premijera. Mislim da bi im to bilo jako pametno. A hedonizma moze bit koliko god hoces na Jadranu. Ima vise od 1000 otoka. Mogu se i skverovi grupirat. Sve se moze ali ne sa stranim agentima

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Mi nemamo vanjskog nego unutarnjeg neprijatelja.
Zar zaista očekuješ od onih likova da će spasit brodogradnju? Jel bi im dao robe za 1000 kuna bez avansa? Ja ne. Neki već pokazuju planove izgradnje turističkih naselja na mjestu škvera…

ne zamjeri što ću preformulirati tvoje retoričko pitanje.
koliko je, na lokacijama idealnim za hedonizam, industrije preživjelo?
[/quote]
Singapore, Koje, Dubai you name it. To nije problem. Pogotovo kod nas.
Koje je koreanski otok i proglasen je nacionalnim parkom. Na njemu su Samsung i Daewoo. Pa sve sljaka ok. Donesu se zakoni, kazne, ograde … nema problema

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




Mi nemamo vanjskog nego unutarnjeg neprijatelja.
Zar zaista očekuješ od onih likova da će spasit brodogradnju? Jel bi im dao robe za 1000 kuna bez avansa? Ja ne. Neki već pokazuju planove izgradnje turističkih naselja na mjestu škvera…

ne zamjeri što ću preformulirati tvoje retoričko pitanje.
koliko je, na lokacijama idealnim za hedonizam, industrije preživjelo?
[/quote]
Singapore, Koje, Dubai you name it. To nije problem. Pogotovo kod nas.
Koje je koreanski otok i proglasen je nacionalnim parkom. Na njemu su Samsung i Daewoo. Pa sve sljaka ok. Donesu se zakoni, kazne, ograde … nema problema
[/quote]

A tek da vidiš kad dođe zima, spuste se temperature ispod nule i krene već uhodana igra sa plinom pa da vidiš mogućnosti vezanih oko brodogradilišta i lokacija na kojima su. Zato se pojedincima u EU i žuri sa privatizacijom. [bye]

New Report

Close