Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

al gledajuci USD index koji tone ka sikira (76.134) – mozda je kraj vec veceras?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Pad potražnje ne mora nužno biti loš. Uz dobru kampanju, neka se kupci okrenu domaćim proizvodima i samim time pada uvoz. Druga je stvar što padaju prihodi od poreza, ali to treba riješiti uravnoteženjem proračuna.

I love the Smell of Profits in the Morning

Okrugli stol: Trošimo li previše – Državni proračun 2010. godine
[lol]
a da malo preformulirate pitanje u: U sto mi zapravo trosimo?
Pa onda razloziti sve stavke po trosku i njihov utjecaj na privredu, malo, srednje poduzetnistvo, izvoz, kvalitetu zivota, usporedbe sa okolnim drzavama, potrebe itd
Ok ako nema nikakvog utjecaja – where’s the money?
po meni cca 40% proracuna ide u bunar svake godine bez ikakve veze s mozgom a dobar dio toga u cistu korupciju … puno je to za ovako malu drzavicu.
Toliko od mene s obzirom da sam zauzet tj. radim da uplatim u proracun pa ne mogu do okruglog stola

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Možda održe kakav okrugli stol u Švedskoj……………za vas iseljene………….švedski okrugli stol [rolleyes]


Možda održe kakav okrugli stol u Švedskoj……………za vas iseljene………….švedski okrugli stol [rolleyes]

uvijek… samo da se ne bi mi svi nasli u "svedskoj"… evo slusam mudrinica na radiju. kaze da ce recesija zavrsiti za godinu, dvije, tri (?)
[bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Možda održe kakav okrugli stol u Švedskoj……………za vas iseljene………….švedski okrugli stol [rolleyes]

uvijek… samo da se ne bi mi svi nasli u "svedskoj"… evo slusam mudrinica na radiju. kaze da ce recesija zavrsiti za godinu, dvije, tri (?)
[bye]
[/quote]

Ne bi se bunio da zavrsim u svedskoj. Jedina je pizdarija sto bi morao nauciti svedski




Možda održe kakav okrugli stol u Švedskoj……………za vas iseljene………….švedski okrugli stol [rolleyes]

uvijek… samo da se ne bi mi svi nasli u "svedskoj"… evo slusam mudrinica na radiju. kaze da ce recesija zavrsiti za godinu, dvije, tri (?)
[bye]
[/quote]

Ne bi se bunio da zavrsim u svedskoj. Jedina je pizdarija sto bi morao nauciti svedski
[/quote]

Trk u videoteku po švedske akcijske!

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

gledajmo malo na cijelu situaciju ovako..
prema bjelosvjetskom tisku i inim medijima obznane tzv. insideri su masovno prodavali svoje dionice, meni nije poznato čine li to još i dalje, pa kolko tog imaju pobogu, ili su prestali, ali spekulirajmo malo…
Iz nekakvog "fiktivnog" vlasništva oni su prešli u lovu. Što je sad jeftino ili će postati povoljno, a što oni koji imaju najviše vole, a nije lova. Mislim da to mora biti nešto opipljivo, a da garantira novi ciklus ulaganja i oplođivanja. Ja bi reko zemlja. Neka me neko demantira, ali zemlja i nije nešto pojeftinila od početka krize.
Dakle kriza će još potrajati neko vrijeme.
Barem do trenutka do kojeg će cijene zemlje padati. Inflacije, ako će je biti do tog vremena neće biti.

p.s. ima l netko link ili nešto gdje se mogu pratiti podaci, cijene nekretnina, zemljišta..?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


p.s. ima l netko link ili nešto gdje se mogu pratiti podaci, cijene nekretnina, zemljišta..?

http://www.centarnekretnina.net/HR/content/indeks.htm

No respect

Centar nekretnina mi je u rang s T. Židakom po vjerodostojnosti, kad se samo sjetim Devosciovih svakotjednih prognoza o rastu cijena do kraja godine tam u veljači i ožujku.
-3,7% aha aha. [lol]

http://finance.yahoo.com/tech-ticker/article/351329/It’s-a-V!-Recovery-%22A-Lot-Stronger%22-Than-Consensus-ECRI’s-Achuthan-Says?tickers=%5EDJI,%5EGSPC,SPY,DIA,TBT,TLT&sec=topStories&pos=9&asset=&ccode=
odlična analiza iz ECRI.
http://www.businesscycle.com/about/

Jedini preostali čimbenik koji se mora pokrenuti je tržište rada. Uopće ne sumnjam da će poduzeća, nakon iznenađujuće dobrih rezultata za sada, poćeti zapošljavati. Mislim da su shvatili da su ih ipak previše otpustili – ali što ćeš U strahu su velike oči. Daljnje jačanje gospodarske aktivnosti može biti pokrenuto novim radnim mestima a ona će podići potrošnju koja je 70% USA GDP-a.

New Report

Close