Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



super 24 jel se vidimo u solarisu?

nisam se nikad upisao, test je bio za okladu sa mojim starim i bratićem (pred jedno 7-8 godina).. kad je i bratić upo reko sam zajebi taj test [lol]
[/quote]

Što bi Groucho Marx rekao I don’t care to belong to a club that accepts people like me as members

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@ Vergilije
pa to dokazuje moju poantu, kužiš? da ti testovi ne mogu biti mjerilo.. mogu biti neka smjernica u najboljem slučaju..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


pa to dokazuje moju poantu, kužiš? da ti testovi ne mogu biti mjerilo.. mogu biti neka smjernica u najboljem slučaju..

Znam, prešao sam i ja prag, ne doduše toliko visoko… Mislio sam da se ozbiljno hvališ, ako je bila ironija onda isprike…

Inteligencija je sposobnost rješavanja problema, pri odlučivanju baš i ne koristi ako nemaš znanje, a na burzi najviše vrijedi iskustvo. [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

ma nisam ja puno iznad praga bio.. vjerojatno 90% ovog foruma bi moglo upast u tu mensu ak imaju dobar dan.. znači jedno 30ak ljudi i 200 nickova [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ma nisam ja puno iznad praga bio.. vjerojatno 90% ovog foruma bi moglo upast u tu mensu ak imaju dobar dan.. znači jedno 30ak ljudi i 200 nickova [lol]

pogotovo ovi s TA teme… pogodili do sada sva dna i sve vrhove. sami genijalci. ostaje samo misterij zašto to tek naknadno objave

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



ma nisam ja puno iznad praga bio.. vjerojatno 90% ovog foruma bi moglo upast u tu mensu ak imaju dobar dan.. znači jedno 30ak ljudi i 200 nickova [lol]

pogotovo ovi s TA teme… pogodili do sada sva dna i sve vrhove. sami genijalci. ostaje samo misterij zašto to tek naknadno objave
[/quote]

Zato da se nakrcamo i iskrcamo prije vas, gospon Conan




ma nisam ja puno iznad praga bio.. vjerojatno 90% ovog foruma bi moglo upast u tu mensu ak imaju dobar dan.. znači jedno 30ak ljudi i 200 nickova [lol]

pogotovo ovi s TA teme… pogodili do sada sva dna i sve vrhove. sami genijalci. ostaje samo misterij zašto to tek naknadno objave
[/quote]

Zato da se nakrcamo i iskrcamo prije vas, gospon Conan
[/quote]

whatever makes you happy kolegice [thumbsup]

sa transakciju je, kao i za tango, potrebno dvoje

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



pa to dokazuje moju poantu, kužiš? da ti testovi ne mogu biti mjerilo.. mogu biti neka smjernica u najboljem slučaju..

Znam, prešao sam i ja prag, ne doduše toliko visoko… Mislio sam da se ozbiljno hvališ, ako je bila ironija onda isprike…

Inteligencija je sposobnost rješavanja problema, pri odlučivanju baš i ne koristi ako nemaš znanje, a na burzi najviše vrijedi iskustvo. [smiley]
[/quote]
upravo tako, znanje, iskustvo… "i pravi temperament", a tek je iza svega nabrojanog čista (logička/matematička) inteligencija, koja se podrazumijeva da ju čovjek ima, i sasvim prosječna je dovoljna za biti vrlo uspješan investitor.

A ono "pravi temperament" je koliko ja shvaćam toliko važno, da čovjek i unatoč svom znanju i iskustvu, ako ga nema ("pravi temperament") opet će zeznuti i nikakva mu korist niti od znanja niti od iskustva (koje nije uspio primijeniti) niti sva inteligencija ovoga svijeta.

Pravi temperament znači imati "razumnu dozu hrabrosti" unatoč svojevrsnoj nesklonosti riziku (a koji definiraš možda na ne baš standardan način: rizik je kupiti skupo obzirom na vrijednost, a nema veze sa rizikom kratkoročne promjene cijene koji može biti pod utjecajem i drugih faktora) uz veliku dozu "samodostatnosti" (ne oslanjati se na tuđe procjene, na ponašanje drugih, i ponajmanje ne vjerovati bilo komo ili bilo čemu osim svojoj vlastitoj procjeni) a na način da si spreman kupovati kada drugi prodaju i sve vide crnim a prodavati u vrijeme najveće euforije kada svi vide samo ružičastu predivnu budućnost (ona "biti pohlepan kada su drugi uplašeni i biti uplašen kada su drugi pohlepni").

Taj "temparament" je toliko važan (i važniji od bilo kakve inteligencije, znanja i iskustva zajedno) da vjerojatno objašnjava i npr. uspješnost nekih "contrarian investitora" koji ponekad baš i nisu previše pametni i niša ne razmišljaju osim što se ko pijani plota drže toga da rade sve suprotno "od većine" i na kraju "gotovo čudnovato" na duži rok postižu natprosječne rezultate.

Osobno mislim da je to pretjerano i ipak rizično (raditi stvari "bez samostalnog razmišljanja" mi nije ugodno niti u kojem slučaju – a kontirarnje većini usitinu jeste ne-razmišljanje, to je samo invertiranje kolektivnog mišljenja dakle nije samostalno mišljenje nego mehanička radnja nad tuđim mišljenjem) ali činjenica uspješnosti mnogih od njih… intrigantna je, predstavlja dokaz snage one poslovice o pohlepi i strahu koja kada se doslovno shvati predstavlja contrairan stil, ali u nedoslovnom smislu (onome koje uključuje vlastitu prosudbu o svakoj situaciji kao srž) je osnova value strategije.

Tako da value (koji jako puno razmišljaju) i contrarian (koji malo razmišljaju) naizgled su slični premda zapravo dijametralno različiti, imaju samo tu jednu poveznicu koja se tiče "temperamenta", ali glede "intelektualnih alata" jedni s drugima nemaju veze. Ali očito je ta poveznica toliko jak element kada je dobar dio uspješnosti i jednih i drugih.

P.S. Da li ste spremni nakon što kupite dionicu gledati kako zaroni 50 %? Štoviše, to vas potiče da dokupljujete? Ako je odgovor da, mislim da je to jedan mali od pokazatelja imanja onoga temperamenta o kojem govorim i o kojem govori ta investicijska škola/filozofija koju smatram mudrom "i dokaznom kroz povijest".

Deca,
Character is destiny.

Opaaaa … da nismo malo pretjerali ?!?

KRITIČNO
Mladen Vedriš: Promjene su blokirane zbog osobnog pozicioniranja vladajućih

http://www.seebiz.eu/hr/analize/vedris-promjene-blokiraju-osobni-interesi-vladajucih,57499.html

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

ovdje piše da je vedriš lopov

http://pollitika.com/krvavi-spin-hrvatske-kleptomanske-hobotnice

Još u drugoj polovici 90-ih godina prošlog stoljeća, Mateša je bio predvodnik grupacije koja je vodila projekt privatizacije INE, te prodaje te strateške hrvatske kompanije “mađarskim partnerima”, točnije mađarskoj naftnoj kompaniji MOL. Tada najjači financijsko – poslovni lobi u Hrvatskoj; “Gregurićev klan” bio je životno zainteresiran da se INA proda MOL-u, dok je iza cijelog posla stajao Franjo Gregurić sa svojim “ruskim vezama” .
Tada su provedbeni tim tog privatizacijskog projekta privatizacije INE činili: Franjo Gregurić, Hrvoje Šarinić, Davor Štern, Branko Mikša, Nikica Valentić, Zlatko Mateša, Mladen Vedriš i Ivan Čermak. Osim toga, Valentić, Vedriš i Čermak, ciljano su osnovali naftna poduzeća koja su trebala sudjelovati u kupnji manjih vlasničkih udjela INE, kako bi njihov ruski partner, potajno preuzeo veliki, kontrolni paket dionica. S tom su svrhom nastala poduzeća: NIVA petrol d.d. i CRODUX d.d., u vlasništvu Nikice Valentića i Ivana Čermaka. Između 1997. i 1999. godine preko ta dva poduzeća izvlačen je novac iz poslovnih banaka, s izdvojenih računa pojedinih banaka, posebno iz Dubrovačke banke, kako bi se osigurala financijska zaliha s kojom su kasnije trebali sudjelovati s Rusima u kupnji INE.




ako su ti ti testovi neko mjerilo onda bi (sa nekom vjerojatnošću od 99%) trebao priznati moju superiornost, i samim time moje gledište na njih kao mjerodavnije od tvojeg, jerbo je moj IQ u gornjih 1% populacije, izmjeren na službenom Mensinom testu [bye]..

I kako ti je to pomoglo da te onaj krokodil ne navuce na neke smutljive dionice!? Bojim se nikako.
[cool]
[/quote]
hihihih…

No respect

New Report

Close