Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ipak je lakše upravljati imovinom nego biti menadžer za human resources….
lošu imovinu pretvoriš u neki drugi oblik ili likvidiraš, čovjeka baš i ne možeš…. [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


mainstream eugenika.. degradirajuće i ponižavajuće.. nekad su mjerili inteligenciju po obliku glave i rasi, danas mjere "osobnost" šablonskim upitnicima s debilnim pitanjima koje nijedna normalna osoba s imalo samopoštovanja ne može ozbiljno shvatiti.

već ih vidim, ajde Mile zaokruži to idemo na vješalice kod Srbina, jebala te intelignecija, neš na vakultet. [lol]
meni nije bilo ni ponižavajuće, ni degradirajuće i shavtio sam ga ozbiljno kad god sam trebo rješavat
(škola, vozačka, vojska, intervjui)…al oni su vjerovatno i te stvari dobili prek veze pa ih iznenadilo.

Oce i u saboru i vladi rijesavat taj test? [undecid]
Mislim da bi odmah 90% sabora moglo trazit novi posao. U microsoftu i google-u…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Oce i u saboru i vladi rijesavat taj test? [undecid]
Mislim da bi odmah 90% sabora moglo trazit novi posao. U microsoftu i google-u…

[lol] [lol]
oni imaju svoj lifestye, koji ni recesije ne ometa…Apple im je po mjeri.

Vidite da stvari mogu biti lijepo i ne tako sporo okončane (ima nade za nas :D):

počinje sa manjima pa prema većima…

– HG Spot će očito svoj bankrot završiti tako što će biti prodan konkurentu (to će vjerojatno "ispast dobro rješenje")

– Pevec još nitko ne zna koliko je dužan – on veli da nije istina da je 2 mlrd, negdje kažu da dobro kaže, da nije istina nego da je 2,5 mlrd [lol] , ali očito da se ima volje ovo riješiti kako spada, stvar je u tome što su banke glavni vjerovnici a bankama je u interesu da se stvari brzo i kvalitetno riješe

– samo neka ovako nastavi, koliko god bila velika firma koja sljedeća bankrotira, ako to odradimo kvalitetno i brzo kako to znaju naši susjedi Slovenci to može sve ispast jako dobro – raščišćavanje situacije je dobro za cijelo tržište i gospodarski sustav, ako se to odigra profesionalno, brzo! Razvlačenje sa stečajevima može biti sasvim suprotno tome – grozna stvar, ali ako se brzo odrade to je super.

Eto najkonkretniji mali recept za brzi izlazak iz krize: stečajeve raditi ekspresno kao Amerikanci ili Slovenci!

Ameri svoj gigantski GM "razgrade" brže nego li ćemo mi Pevec, ali ok će to proći, banke će dobiti dio svojih potraživanja, dobavljači će nešto dobiti ili će bar moći otpisati ta potrživanja i dalje pamet u glavu kako posluješ i dogovaraš jamstva plaćanja (često je lekcija koju naučimo najveća korist, nije sve u novcima…), vozači će povoljno dobiti kamione… svi će izvući po nešto, a deblji kraj će izvući neodgovorni poduzetnik kojemu je ovo poduka da u budućem poduzetničkom pothvatu ide malo racionalnije, sa malo manjom polugom, malo manjim rizicima….

Nadam se da je ova današnja situacija zadnje razdoblja prevelike nelikvidnosti koju ćemo doživjeti. Takav imam nekakav feeling, ako bude tako “isplatila se” ova recesija. Takva razdoblja se u našem gospodarstvo pojavljuju periodično – ali svi mi je nekako feeling da je sada ovo svima već prisjelo i da će ubuduće više voditi računa o tome s kim posluju i pod kakvim uvjetima i da se u budućnosti puno teže mogu dogoditi ovoliko velike eskalacije masovne nelikvidnosti u sustavu. U ostalim tranzicijaskim državama imaju recesiju, imaju ogromne padove izvoza koji stvari čine jako teškima – ali nemaju toliku nelikvidnost kao mi a koja je zapravo najveća boljka od svih – nikakve koristi od prodaje koju ti firma ima kada novac nikakav ne vidiš i ne znaš kad češ ga vidjeti a svoje obveze (PDV…) moraš plaćati pitaj Boga od čega.

U Hrvatskoj bi se neka/mnoga poduzeća trebala pomiriti sa činjenicom da svoje novce vidjeti neće nikada, otpisati ta potraživanja već jednom, priznati gubitak… i idemo iz početka: ovaj puta sa malo više pameti!

Kod nas u Hrvatskoj postoji jedna kronična boljka: teško pomirivanje sa realnošću – a ta boljka je upravo uzrok nelikvidnosti, jer ona se događa kada čekamo Godota, čekamo naplatu potraživanja koja teško da će biti naplaćena, i onda idemo tim istima ponovno poslovati i prodavati im robu ne vjerujući da je to ludost, samozavaravjući se radimo posao, a radimo gubitak – namjerno radimo gubitak, pod utjecajem sužene svijesti i izgubljene sposobnosti zdravog prosuđivanja.

Vidio sam firme koje dužnicima koji duguju preko 365 dana idu isporučiti novu robu, "zato jer ih ne smiju odbiti jer će se naljutiti pa neće htjeti platiti dug" – ma neće platiti niti stari dug niti novi upravo učinjeni – to je to nepomirivanje sa realnošću! Makar morao smanjiti svoju aktivnost moraš prestati poslovati s onima koji ne plaćaju, nema druge, drugo sve je zakopavanje u živo blato.



mainstream eugenika.. degradirajuće i ponižavajuće.. nekad su mjerili inteligenciju po obliku glave i rasi, danas mjere "osobnost" šablonskim upitnicima s debilnim pitanjima koje nijedna normalna osoba s imalo samopoštovanja ne može ozbiljno shvatiti.

već ih vidim, ajde Mile zaokruži to idemo na vješalice kod Srbina, jebala te intelignecija, neš na vakultet. [lol]
meni nije bilo ni ponižavajuće, ni degradirajuće i shavtio sam ga ozbiljno kad god sam trebo rješavat
(škola, vozačka, vojska, intervjui)…al oni su vjerovatno i te stvari dobili prek veze pa ih iznenadilo.

[/quote]

ako su ti ti testovi neko mjerilo onda bi (sa nekom vjerojatnošću od 99%) trebao priznati moju superiornost, i samim time moje gledište na njih kao mjerodavnije od tvojeg, jerbo je moj IQ u gornjih 1% populacije, izmjeren na službenom Mensinom testu [bye]..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




mainstream eugenika.. degradirajuće i ponižavajuće.. nekad su mjerili inteligenciju po obliku glave i rasi, danas mjere "osobnost" šablonskim upitnicima s debilnim pitanjima koje nijedna normalna osoba s imalo samopoštovanja ne može ozbiljno shvatiti.

već ih vidim, ajde Mile zaokruži to idemo na vješalice kod Srbina, jebala te intelignecija, neš na vakultet. [lol]
meni nije bilo ni ponižavajuće, ni degradirajuće i shavtio sam ga ozbiljno kad god sam trebo rješavat
(škola, vozačka, vojska, intervjui)…al oni su vjerovatno i te stvari dobili prek veze pa ih iznenadilo.

[/quote]

ako su ti ti testovi neko mjerilo onda bi (sa nekom vjerojatnošću od 99%) trebao priznati moju superiornost, i samim time moje gledište na njih kao mjerodavnije od tvojeg, jerbo je moj IQ u gornjih 1% populacije, izmjeren na službenom Mensinom testu [bye].. [/quote]

opa, dick measuring contest! sign me in! [proud]

super 24 jel se vidimo u solarisu?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ako su ti ti testovi neko mjerilo onda bi (sa nekom vjerojatnošću od 99%) trebao priznati moju superiornost, i samim time moje gledište na njih kao mjerodavnije od tvojeg, jerbo je moj IQ u gornjih 1% populacije, izmjeren na službenom Mensinom testu [bye]..

I kako ti je to pomoglo da te onaj krokodil ne navuce na neke smutljive dionice!? Bojim se nikako.
[cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

lynx
-di vidis u americi brze stecajeve i to navodis kao primjer?
-upravo suprotno,pumpaju se pare i drzi se na zivotu ono sto je moralo pasti u ovoj recesiji(aig,cijela automobilska inudustrija)



ako su ti ti testovi neko mjerilo onda bi (sa nekom vjerojatnošću od 99%) trebao priznati moju superiornost, i samim time moje gledište na njih kao mjerodavnije od tvojeg, jerbo je moj IQ u gornjih 1% populacije, izmjeren na službenom Mensinom testu [bye]..

I kako ti je to pomoglo da te onaj krokodil ne navuce na neke smutljive dionice!? Bojim se nikako.
[cool]

[/quote]
kao što vidiš, test je sumnjive kvalitete [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


super 24 jel se vidimo u solarisu?

nisam se nikad upisao, test je bio za okladu sa mojim starim i bratićem (pred jedno 7-8 godina).. kad je i bratić upo reko sam zajebi taj test [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ako su ti ti testovi neko mjerilo onda bi (sa nekom vjerojatnošću od 99%) trebao priznati moju superiornost, i samim time moje gledište na njih kao mjerodavnije od tvojeg, jerbo je moj IQ u gornjih 1% populacije, izmjeren na službenom Mensinom testu [bye]..

Hahhahahahahaha…… Samo ću reći da jamesu i ostalima koji pišu po ovoj temi ovako superioran nisi ni do koljena… LLRB, adris preskup na 140, itd. Toliko o inteligenciji [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close