Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo sa Amerima i uskom specijalizacijom doslovno u svemu je ajmo reći OK ali što se onda dešava u vremenima kriza (kao ove sada) kada isti takvi ostanu bez posla nakon desetljeća i više provedenom na tako usko specijaliziranom poslu. Onda nastaju priče o šatorskim naseljima pokraj velikih gradova i priče o nastavku života na ulicama gradova i tunela američkih podzemnih željeznica, a samo zbog toga što ne znaju ništa drugo raditi (zamijeniti sviječice, gume, konobariti i sl.) [bye]


Inace, nisam dr., ali sam FERovac. 2 FERovca ne cine jato [smiley]. Dovoljno je studirati s tim ljudima da vidis koliko ima pametnih i inteligentnih na jednom mjestu. To fascinira.

Meni je zanimljivije gledat lijepe žene na ekonomiji… [smiley]

Skoro svatko ako uloži dovoljno truda može dobiti titulu. Ali to ne znači nužno da će biti uspješan ili da je pametan. Uvijek će biti podjednako pametnih s titulom i pametnih bez titule, ali oni će uvijek biti manjina manje pametnima. Kako bi inače zarađivali na burzi?

p.s. Liječnici su po meni zasebna kategorija jer se njihove greške plaćaju životima, tako da ih ne bi trpao u isti koš sa ostalim "doktorima"…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Sva sreca sto sam okruzen ljudima koje mogu cijeniti, bez obzira na njihovu struku, pocevsi od dr. pa sve do prof. Tako sam mozda i upoznao tezinu koju donosi odredjena titula. ….. Nesreca je kod nas sto je cijeli sustav vrijednosti poremecen, pa se vise cijeni efikasnost – citaj: obogatiti se s minimalno ulozenog truda, nego vrijednost.

Zašto bi se vrijednost mjerila titulama? imam i ja neke titule ali sam vjerojatno i više naučio kroz "alternativne izvore" kako si ih nazvao nego kroz to učenje za koje sam dobio titulu. nije sve crno bijelo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Inace, nisam dr., ali sam FERovac. 2 FERovca ne cine jato [smiley]. Dovoljno je studirati s tim ljudima da vidis koliko ima pametnih i inteligentnih na jednom mjestu. To fascinira.

Meni je zanimljivije gledat lijepe žene na ekonomiji… [smiley]

Skoro svatko ako uloži dovoljno truda može dobiti titulu. Ali to ne znači nužno da će biti uspješan ili da je pametan. Uvijek će biti podjednako pametnih s titulom i pametnih bez titule, ali oni će uvijek biti manjina manje pametnima. Kako bi inače zarađivali na burzi?

p.s. Liječnici su po meni zasebna kategorija jer se njihove greške plaćaju životima, tako da ih ne bi trpao u isti koš sa ostalim "doktorima"…
[/quote]

Ok, pod dr. sam smatrao ljecnike. Mada nisu sve lijecnicke greske kobne po zivot. Ali vidis, kad ja pogrijesim, uglavnom nikom nista, popravim bug i ajmo dalje. Lijecnik je isto covjek koji grijesi, nitko nije savrsen. Naravno da ako kobno pogrijesi, nitko nije sretan, pa ni on sam. Ne bih bio ni ja da se mene tice lijecnicka pogreska. Ali netko treba raditi i taj posao. Svugdje postoji rizik od tudje pogreske. Opet se ogradjujem od onih koji nesavjesno i traljavo rade svoj posao, bili lijecnici ili sljakeri.

tko malo trazi, malo i dobije



Sva sreca sto sam okruzen ljudima koje mogu cijeniti, bez obzira na njihovu struku, pocevsi od dr. pa sve do prof. Tako sam mozda i upoznao tezinu koju donosi odredjena titula. ….. Nesreca je kod nas sto je cijeli sustav vrijednosti poremecen, pa se vise cijeni efikasnost – citaj: obogatiti se s minimalno ulozenog truda, nego vrijednost.

Zašto bi se vrijednost mjerila titulama? imam i ja neke titule ali sam vjerojatno i više naučio kroz "alternativne izvore" kako si ih nazvao nego kroz to učenje za koje sam dobio titulu. nije sve crno bijelo.

[/quote]
Ok, da se razumijemo. Ne branim titulu, vidim da se dosta toga potegnulo oko tog kulta titule. Ali cijenim rezultate i vrijednosti koje proizlaze iz osobe koja je do toga dosla, recimo to svojim stecenim znanjem ili ti titulom. Mozda cu jos vise cijeniti istu stvar kod nekoga tko je to ostvario bez titule, jer ispada da je cak sposobniji. Ima nas dosta po forumu koji nismo ekonomske struke ili neki opce visoke struke, a bolje razmisljamo ili analiziramo od nekih ekonomista. Pa super, tim bolje.

A oni kojima je titula bas to i samo to, sretno im bilo, onda su gubili vrijeme stjecuci ju.

Kad malo bolje pogledam, skrenuli smo s teme.

tko malo trazi, malo i dobije




Sva sreca sto sam okruzen ljudima koje mogu cijeniti, bez obzira na njihovu struku, pocevsi od dr. pa sve do prof. Tako sam mozda i upoznao tezinu koju donosi odredjena titula. ….. Nesreca je kod nas sto je cijeli sustav vrijednosti poremecen, pa se vise cijeni efikasnost – citaj: obogatiti se s minimalno ulozenog truda, nego vrijednost.

Zašto bi se vrijednost mjerila titulama? imam i ja neke titule ali sam vjerojatno i više naučio kroz "alternativne izvore" kako si ih nazvao nego kroz to učenje za koje sam dobio titulu. nije sve crno bijelo.

[/quote]
Ok, da se razumijemo. Ne branim titulu, vidim da se dosta toga potegnulo oko tog kulta titule. Ali cijenim rezultate i vrijednosti koje proizlaze iz osobe koja je do toga dosla, recimo to svojim stecenim znanjem ili ti titulom. Mozda cu jos vise cijeniti istu stvar kod nekoga tko je to ostvario bez titule, jer ispada da je cak sposobniji. Ima nas dosta po forumu koji nismo ekonomske struke ili neki opce visoke struke, a bolje razmisljamo ili analiziramo od nekih ekonomista. Pa super, tim bolje.

A oni kojima je titula bas to i samo to, sretno im bilo, onda su gubili vrijeme stjecuci ju.

Kad malo bolje pogledam, skrenuli smo s teme.
[/quote]

Kad bolje pogledam slažemo se.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

…nađemo se u podne na cvjetnom na kavi…

http://seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/stopa-zaposlenosti-u-hrvatskoj-13%2c1%25-niza-nego-u-americi,57182.html


sava legendo čim si došao odmah si nam svima kulje podijelio [lol]

srž ekonomije je imho poznavati logiku ponude i potražnje. matematika je bitna al ona osnovna financijska. limesi i integrali su suvišni. pitaj todorića za neku derivaciju 🙂

Mislim da si svojim odgovorom potvrdio moju tezu. Stvorila se klima da postoji neka razina znanja matematike koja je dostatna ekonomistima. To u konačnici ruši razinu znanja koja će se steći na faksu.




neki vole zgodne i glupe, različiti su ukusi.

bolje zgodna i glupa nego ružna i glupa [thumbsup][/quote]
takvih na FER-u nema, možda muških ružnih i glupih (ah, svuda je svakavkih ljud…), ali cure imaju bar neku od vrlina 😀
[/quote]
Od ferovki, poznata mi je samo Enola Knežević. Navedi vrlinu 🙂

No respect



meni su doktori najgori fah idioti.

stomatolozi su mi vrh. koja je suštinska razlika njih i šljakera sa bušilicom i gletalicom osim što ovi prvi rade na manjim površinama?
[/quote]
A ugrađivača stenta i odčepljivača odvoda? 🙂

No respect





neki vole zgodne i glupe, različiti su ukusi.

bolje zgodna i glupa nego ružna i glupa [thumbsup][/quote]
takvih na FER-u nema, možda muških ružnih i glupih (ah, svuda je svakavkih ljud…), ali cure imaju bar neku od vrlina 😀
[/quote]
Od ferovki, poznata mi je samo Enola Knežević. Navedi vrlinu 🙂
[/quote]
ne poznajem curu takvog imena i prezimena, tko je ta cura, gospođa?? Možda sam trebao čuti za nju ali zbilja ne znam tko je.

Sve ferovke koje poznajem, i one koje ne poznajem ali sam samo čuo za njih – imaju više vrlina nego mana [thumbsup] (možda ne poznajem puno ferovki, ipak ferovaca znam jedno 10-ak puta više nego ferovki 🙂 … ali dovljan je uzorak da bih imao neki svoj dojam)

Od cura sa faksa, do starijih gospođa tipa Gordana Kovačević (predsjednica uprave Ericssona Nikole Tesle) – sve ferovke za koje sam čuo imaju zbilja i intelektualnu snagu, i osobnost, pa mnoge od njih uza sve to i ženstvenost… ne bih komentirao izgled gospođe 10 godina starije od moje majke, ali mislim da i gđa. Gordana Kovačević za svoje godine, zbilja sasvim pristojno i izgleda (neka o ovome kažu stariji forumaši čije su supruge godište predsjednice uprave ERNT), ona koliko je pametna i odgovorna osoba na svojoj funkciji tako i ostale kvalitete vjerujem da ima na pristojnom nivou.

Ta tvoja Enola tko li je što li je – sigurno je tek neki kukolj u žitu, svuda ima kukolja (uhvatile me nešto biblijske slike u zadnje vrijeme, vidite da sam svestran, mogao bih biti i propovjednik 😀 )

khm khm … gosn. Vjeko … može li ova rasprava u bez cenzure – općenito …

srdačno vaš

fazan

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close