Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prepisivanje je nešto što se svuda (osim na Balkanu), ne samo u Japanu, nego i u Europi a pogotovo u Americi smatra nečim ekstremno neprimjerenim, nedpoustivim… zato tako jako kažnjavanje te teške povrede Etičkog kodeksa.

Ja sam se školovao u Europi i prepisivao sam jednako kao ovdje, i oni od mene i ja od njih.
A Nikola Tesla bi ti isto imo šta za reć o prepisivanju u americi. [lol]
Kolega treba ti hitno reality check, a ljubavna pisma i ode radosti bolje ostavi za komade,
EFZG komade ak budeš imo sreće. [thumbsup]
[/quote]

Srž ekonomije je odlično vladanje matematikom – a prosječan ekonomista s diplomom EFZG zna manje matematike od prosječnog srednjoškolca iz MIOC-a.

sava legendo čim si došao odmah si nam svima kulje podijelio [lol]

srž ekonomije je imho poznavati logiku ponude i potražnje. matematika je bitna al ona osnovna financijska. limesi i integrali su suvišni. pitaj todorića za neku derivaciju 🙂

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

El Febo, 27.09.2009. u 22:25
Srž ekonomije je odlično vladanje matematikom – a prosječan ekonomista s diplomom EFZG zna manje matematike od prosječnog srednjoškolca iz MIOC-a.

Ako govorimo o financijama onda definitvino da, ako govorimo o nekim drugim granama ekonomije onda ne.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


sava legendo čim si došao odmah si nam svima kulje podijelio [lol]

srž ekonomije je imho poznavati logiku ponude i potražnje. matematika je bitna al ona osnovna financijska. limesi i integrali su suvišni. pitaj todorića za neku derivaciju 🙂

za procijenu rizika i vjerojatnosti dobro ih je poznavati

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Sad kad si reko, dva stomatologa koja znam su doslovce glup i gluplji.
Al doktore razumijem, od 18-25 godine kad upijaš najviše znanja oni su potpuno okupirani medicinom, u to se stvarno moraš uživit, a i odgovorno je to jebiga.
Ne mogu s njima baš na zelenu granu, al im opraštam.
Al sva sreća pa su nam sabori i vlade krcati doktorima. [undecid]



meni su doktori najgori fah idioti.

stomatolozi su mi vrh. koja je suštinska razlika njih i šljakera sa bušilicom i gletalicom osim što ovi prvi rade na manjim površinama?

mainstream medicina kao i puno drugih branši je fundamentalno debilna gdje netko dođe s nekim problemom a onda doktor otvori knjigu, vidi šta piše o tom problemu i prenese to pacijentu. cca 90% medicine je takvo. i to ne samo primarne nego i specijalističke. a u doba interneta ti više ne treba doktor jer tu njegu knjigu sad imaš kod sebe. onaj dio medicine koja pokušava prepoznati i liječiti stvarne uzroke a ne samo vidljive posljedice je druga priča.
[/quote]

Sljaker s busilicom i gletalicom dobije sto treba napraviti i on to napravi. Ako sto polomi, potrga, nikom nista. Ovi s titulom dr. imaju itekako odgovornosti i znanja koje trebaju upotrijebiti, dakle sljekeri opce ne spadaju u tu domenu usporedbe.

A sto se tice lijecnika, istina, ima ih svakakvih, isto kao i pripadnika ostalih djelatnosti. Ali, provedi samo 1h na odjelu interne ili neurologije, pogledaj jednog dobrog dr. spec. koji dijagnosticira uzrok bolesti ili samu bolest, mislim da ce ti biti sasvim dovoljno sto si samo sjedio i gledao, a da ne spominjem da neces imati pojma o cem se radi, kamoli da ces to pronaci u nekoj knjizi. Dalo bi se tu jos puno raspravljati, ali mislim da opce nema smisla. Na kraju, zasto ici na fax od 6+4 godine da bi dobio dr. spec., a da te obicni sljaker moze potuci na tvojih 90% znanja iz knjige s interneta. Eh…

Inace, nisam dr., ali sam FERovac. 2 FERovca ne cine jato [smiley]. Dovoljno je studirati s tim ljudima da vidis koliko ima pametnih i inteligentnih na jednom mjestu. To fascinira.

tko malo trazi, malo i dobije



meni su doktori najgori fah idioti.

stomatolozi su mi vrh. koja je suštinska razlika njih i šljakera sa bušilicom i gletalicom osim što ovi prvi rade na manjim površinama?

[/quote]

Boldao sam ti bitnu razliku. Ako si ikad radio sa gradjevincima, znas da je njima tolerancija mjera otprilike dvajest-trideset centimetara. I to kad su dobre volje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



sava legendo čim si došao odmah si nam svima kulje podijelio [lol]

srž ekonomije je imho poznavati logiku ponude i potražnje. matematika je bitna al ona osnovna financijska. limesi i integrali su suvišni. pitaj todorića za neku derivaciju 🙂

za procijenu rizika i vjerojatnosti dobro ih je poznavati
[/quote]

to je jedan uski segment ekonomije. kod nas se pod pojmom ekonomija ionako uzima previše toga. od računovodstva, preko trgovine do makroekonomije. npr u US je jasno odvojen economics od business, a onda unutar svakoga idu dalje podjele….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




sava legendo čim si došao odmah si nam svima kulje podijelio [lol]

srž ekonomije je imho poznavati logiku ponude i potražnje. matematika je bitna al ona osnovna financijska. limesi i integrali su suvišni. pitaj todorića za neku derivaciju 🙂

za procijenu rizika i vjerojatnosti dobro ih je poznavati
[/quote]

to je jedan uski segment ekonomije. kod nas se pod pojmom ekonomija ionako uzima previše toga. od računovodstva, preko trgovine do makroekonomije. npr u US je jasno odvojen economics od business, a onda unutar svakoga idu dalje podjele….
[/quote]

U US je na djelu uska specijalizacija tako da nije normalno da se jedan ekspert za financije zamara sa makroekonomijom niti on to želi…te specijalizacije su skupe i tko ih je odabra taj se bavi samo svojom strukom. Kod nas na brdovitom Balkanu je sasvim oprečna situacija, ovdje je sramota ako finacijski direktor ne zna zamijeniti sviječice ili gume na autu, zakrpati probušenu gumu na autu te prepoznati simptome bronhitisa kod svojeg djeteta a mora se svakako razumijeti i u politiku i društvene znanosti. Zato smo tu gdje jesmo. Nisam ni sam izuzetak. [undecid]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Sljaker s busilicom i gletalicom dobije sto treba napraviti i on to napravi. Ako sto polomi, potrga, nikom nista. Ovi s titulom dr. imaju itekako odgovornosti i znanja koje trebaju upotrijebiti, dakle sljekeri opce ne spadaju u tu domenu usporedbe.

A sto se tice lijecnika, istina, ima ih svakakvih, isto kao i pripadnika ostalih djelatnosti. Ali, provedi samo 1h na odjelu interne ili neurologije, pogledaj jednog dobrog dr. spec. koji dijagnosticira uzrok bolesti ili samu bolest, mislim da ce ti biti sasvim dovoljno sto si samo sjedio i gledao, a da ne spominjem da neces imati pojma o cem se radi, kamoli da ces to pronaci u nekoj knjizi. Dalo bi se tu jos puno raspravljati, ali mislim da opce nema smisla. Na kraju, zasto ici na fax od 6+4 godine da bi dobio dr. spec., a da te obicni sljaker moze potuci na tvojih 90% znanja iz knjige s interneta. Eh…

Inace, nisam dr., ali sam FERovac. 2 FERovca ne cine jato [smiley]. Dovoljno je studirati s tim ljudima da vidis koliko ima pametnih i inteligentnih na jednom mjestu. To fascinira.

Nije moja poruka protiv ferovaca nego općenito protiv veličanja institucija i stvaranja kulta titula. Ne impresionira me što je netko doktor znanosti. Uz dovoljno utrošenog vremena većina ljudi normalne inteligencije to može postići jer utabani put kojim se do toga dolazi je već zadan i samo treba slijediti birokratizirane procedure. Za društvo više vrijede oni koji će izaći iz okvira.

Što se doktora tiče imao sam sreću da sam imao dovoljno osobnog iskustva s doktorima (tada mi se to činilo kao nesreća) i bio kod najboljih HR specijalista za svoj konkretan problem tada. Nisu ništa pomogli, jer je po njima taj problem uglavnom neriješiv i da se naučim živjeti s tim. Problem sam ja sam riješio u par mjeseci čitanja po internetu.

U financijskom svijetu sam sreo hrpu ljudi na visokim pozicijama koji su apsolutno nesposobni za bilo šta osim striktong izvršavanja onoga što piše u detaljnim uputama.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Nije moja poruka protiv ferovaca nego općenito protiv veličanja institucija i stvaranja kulta titula. Ne impresionira me što je netko doktor znanosti. Uz dovoljno utrošenog vremena većina ljudi normalne inteligencije to može postići jer utabani put kojim se do toga dolazi je već zadan i samo treba slijediti birokratizirane procedure. Za društvo više vrijede oni koji će izaći iz okvira.

Što se doktora tiče imao sam sreću da sam imao dovoljno osobnog iskustva s doktorima (tada mi se to činilo kao nesreća) i bio kod najboljih HR specijalista za svoj konkretan problem tada. Nisu ništa pomogli, jer je po njima taj problem uglavnom neriješiv i da se naučim živjeti s tim. Problem sam ja sam riješio u par mjeseci čitanja po internetu.

U financijskom svijetu sam sreo hrpu ljudi na visokim pozicijama koji su apsolutno nesposobni za bilo šta osim striktong izvršavanja onoga što piše u detaljnim uputama.

Sva sreca sto sam okruzen ljudima koje mogu cijeniti, bez obzira na njihovu struku, pocevsi od dr. pa sve do prof. Tako sam mozda i upoznao tezinu koju donosi odredjena titula. Ti (volim biti na ti na forumu) vjerojatno nisi imao srece, kao ni mnogi u dodiru sa spomenutima, a i sam sam se imao priliku uvjeriti u to. Ali one koje znam, skidam kapu i nema toga sto im moze degradirati njihov trud i rad, a kamoli parirati iz nekog alternativnog izvora. Nesreca je kod nas sto je cijeli sustav vrijednosti poremecen, pa se vise cijeni efikasnost – citaj: obogatiti se s minimalno ulozenog truda, nego vrijednost. To je vec druga prica.

tko malo trazi, malo i dobije




meni su doktori najgori fah idioti.

stomatolozi su mi vrh. koja je suštinska razlika njih i šljakera sa bušilicom i gletalicom osim što ovi prvi rade na manjim površinama?

[/quote]

Boldao sam ti bitnu razliku. Ako si ikad radio sa gradjevincima, znas da je njima tolerancija mjera otprilike dvajest-trideset centimetara. I to kad su dobre volje.
[/quote]

11 cm ausvinkl u mom stanu. Al daj zubaru da ti izbuši nešto na zidu pa će 3 dana radit na jednoj rupi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close