Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vlada Nadzornom odboru HPB-a predložila smjenu Josipa Protege

Izgleda se priprema predaja i jedine Hrvatske banke kako bi je se dočepali stvarni vladari ovih prostora. [pray]

Nije jedina ima još i Croatia banka.
[/quote]
Ima još hrvatskih banka, al kladim da svi ovi financ-patrioti imaju tekuće u zabi i pbzu. [bye]

pravi patrioti čuvaju novce u čarapi proizvedenoj u MTČu [cool]
(za valutu ne pitaj [embarass])

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@deimos bila je danas malo brža rasprava pa je moguće da smo se krivo pokopčali ali da pokušam pojasniti tezu ograđivanja od budućih troškova i naknada za nezaposlene.
Novčana naknada izračunava se kao prosjek zadnje tri plaće ali ne veći od 70% od prosječno isplaćene plaće u gospodarstvu RH (5128 kn)
Dakle ako su izmjenili ovo pravilo na 70% minimalne plaće (2740 kn) uštede su trenutne bez daljnjega.
Analitičari prognoziraju još 50000-100000 otkaza stoga ograđuju se i za eventualne buduće rashode.
0,7x5128x50 000=179 480 000
0,7x2740x50 000=95 900 000
179480000-95900000=83 580 000
Eventualnim daljnjim otkazima mjesečno štede 84 000 000 kn što samo u prvih 90 dana dok su naknade najveće stvara razliku od 250 000 000 kn koliko su uštedjeli sad na rebalansu proračuna.

Sad se ne bi usiđivao da li će biti 50 000 novih nezaposlenih(ne vjerujem u to prije da poslodavci laju radi sebe),ali opet rade uštede na malom čovjeku a ne u vlastitom dvorištu.

Imas ti nos za te stvari… [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Anyway, to ce i proci kod ljudi, jer ce reci da se tako umanjuju socijalne razlike izmedju onih sa vecim primanjima i manjim. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

A što me ne socijaliziraju sa Mravkom jedno 6 mjeseci [lol]

Po febinim saznanjima izgleda da će se plaćati porez i na povrat poreza stoga ona šema sa djecom neće proći.Ma vidi kako su lucidni za napumpavat proračun i rezati rashode na građanstvu sad se čovjek zapita zašto ne režu rashode tako lucidno?
Ma u svakom slučaju sva sreća da su otišli na godišnje odmore [lol]

Brijem i da ce rezati porezne olaksice… To ce cekat neki sljedeci rebalans (to nije hitno sada). Brijem taman kad 93% ljudi preda poreznu prijavu po starom. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Meni je najsmjesnije kaj su taj harac nazvali: "antirecesijska mjera". Neznam za koga?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Bar im smisla za humor ne nedostaje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Hebat ga, sad cujem ima dosta tuznih prica od ljudi… 2 kuce, bazen, stan, 2 auta, brodic i vez u marini, apartman na moru, apartman u austriji, 7.000 kn kredit mjesecno. Fiksni troskovi dakle ogromni, a placa drzavnog sluzbenika mala… 5-6.000 kn. Nevolja.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ah kako to gordo zvuči platio sam porez na preplaćeni porez,zatim platio sam porez(prirez) na porez,pa sam platio porez na dodanu vrijednost,a u međuvremenu sam platio krizni porez.Meni se čini da je ovdje ipak premalo poreza ah da zaboravio sam reći da i uplaćujem stotinjak kuna za zdrastveno osiguranje a i "firma" mi plaća dodatno zdrastveno osiguranje kojeg mogu okačit mačku o rep.

Moja kupovna moć sa početka godine i danas je praktički devastirana.

New Report

Close