Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Prema podatcima MUP-a RH i jučer je u RH više ušlo stranih turista no što je izašlo i to za cca 25.000!
Taj trend traje već skoro pa mjesec dana. Gdje to više staje na moru?
Ovo bi mogla biti rekordna sezona ako se to nastavi slijedeča dva tjedna.


… Onda se ja pitam što če imati Hrvatska od takvog turizma gdje ljudi samo guštaju i niš ne troše jer nemaju na što?!
[/quote]

Mi prodajemo gušt a ostali puno toga drugog. E sada gušt te ništa ne košta – na njemu je 100% zarada, kužiš – troškovi gušta=0kuna! Stoga smo mi u puno povoljnijoj poziciji.
[/quote]
Upravo zbog takvog razmišljanja je vaš turizam tamo di je…ja volim guštati na putovanjima ali mi je nekak dosadno samo razgledavati cijeli godišnji, volim i potrošiti ak imam na što…kužiš [smiley]

Zato ostali i više zarade na turistima jer ne prodaju samo gušt…
[/quote]

Hoćeš reć da bi volila da te netko izgušta?

Po čemu je Pag poznat po sex turizmu,na komadu" ničega" došlo društvo iz Zagreba i stvorilo tvornicu novca.Ovakav primjer bi morali slijediti ako se želi poboljšati sezona tulum 0-24 i tako 3 mjeseca.Svako 100 km jedna ovakva destinacija.Možda pelješkim mostom nešto ovako i doživimo otvoriće se mnoštvo komibinacija.
P.S. u Splitu gladne turiste šaljem po fast-foodovima jer se u principu iza 23 00 nema što tražiti u restoranu.

Kolegica oce reci da se zapravo puno vise hvalimo nego sto radimo… U svim segmentima. [bye]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Moguce, cuo sam nesto da ce to smanjivat… Toliko su uspjeli srezat rashodovnu stranu, da vise jednostavno nisu imali gdje. Pa su morali i to. Dobro da peljeski most ide dalje, to je ipak strateski projekt.

Ja se bojim da se naprosto ograđivaju od budućih rashoda.Još donedavno se relativno lako nalazilo zaposlenje (ako si imao volje raditi), stoga nije bio problem isplaćivati visoke naknade ,dok je sada puno drugačija situacija za vraga ti i škole i volja i znanje naprosto nema posla.

Nisam bas najbolje razumio, kako mislis ogradjivaju od buducih rashoda? Mislis nece povecavat budzet, pokusat ce ga odrzati istim?
Oni jos ne shvacaju jednu cinjenicu: nisu sada prihodi proracuna "pali", nego se vracaju na neke realne okvire.Zadnjih par godina prihodi proracuna su bili napuhani. To je bilo nenormalno, ne ovo sada. Stoga ja ocekujem da ce prihodi proracuna sljedece godine nastaviti padati ili u najboljem slucaju ostati isti (malo vjerovatno) kao ove godine. Suker ne shvaca tu cinjenicu, pa ponosno izjavljuje sredinom prosle godine kako nema nikakve krize, jer se proracun puni bolje nego je ocekivano (a upravo to je demoklov mac koji mu visi nad vratom).
Jedino sto Sukera & co moze spasiti je inflacija u EUR-o zoni uz drzanje kamata nisko (a i nas ostale). Samo bojim se da dok je Njemacka u EU, to nece proci tako lako.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Osim toga, drzavna potrosnja je u osnovi privatna potrosnja politicara. A svi mi u ovom trenutku nastojimo ocuvati vlastitu potrosnju na racun drugih. Stoga naravno ne cudi pokusaj ocuvanja budzeta na neodrzivim razinama.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ja imam rjesenje za gospodarsko sranje….

Jednostavno, triba sadit banane.
Kolko god stane, sirom Lipe Nase,
Rasporedit plantaze, silose, garaze.
Od banana pravit skutove i kase,
Pakirat u tegle, tetrapake, flase.
Izvozit za kosarkase, posebno centre
I manekenke.

Svako vece u gradu neka rade,
A kupce nek mame pivajuc s reklame,

"Kad nisi u formi,
Kad si u krizi,
Ti ovo easy,
Neka klizi.
Klisko je grlo,
Bit ce dobro vrlo,
Ne budi u krizi,
Samo ovo easy"

Od kora pravit alternativno gorivo,
Ili ih koristiti ka gnojivo,
Za uzgoj biljaka, posebno endema,
To jest onih biljaka kojih skoro pa vise nema.
U prvom redu dalmatinske mikrofonije
Koju nemos’ slomit, daj je probaj slomit,
Nes’ uspit.
Jer se cudno glasa,
to je urodjena produkcijska faza.
Nju cemo snimat, pakirat, distribuirat
Sirom nacije,
Pozdrav iz Dalmacije!

[thumbsup]


Moguce, cuo sam nesto da ce to smanjivat… Toliko su uspjeli srezat rashodovnu stranu, da vise jednostavno nisu imali gdje. Pa su morali i to. Dobro da peljeski most ide dalje, to je ipak strateski projekt.

Koja sreća za nas (a i Mađare) da nam ne dadoše nogometni Euro 2012.
Ne bi nas Gates i Buffett izvukli sa cijelom svojom zakladom… 🙂

No respect

Vlada Nadzornom odboru HPB-a predložila smjenu Josipa Protege

Izgleda se priprema predaja i jedine Hrvatske banke kako bi je se dočepali stvarni vladari ovih prostora. [pray]


Vlada Nadzornom odboru HPB-a predložila smjenu Josipa Protege

Izgleda se priprema predaja i jedine Hrvatske banke kako bi je se dočepali stvarni vladari ovih prostora. [pray]


zovi, samo zovi [angry]



Vlada Nadzornom odboru HPB-a predložila smjenu Josipa Protege

Izgleda se priprema predaja i jedine Hrvatske banke kako bi je se dočepali stvarni vladari ovih prostora. [pray]


zovi, samo zovi [angry]
[/quote]

Valjda je i to cijena zaduživanja družine kod istih. [angry]


Vlada Nadzornom odboru HPB-a predložila smjenu Josipa Protege

Izgleda se priprema predaja i jedine Hrvatske banke kako bi je se dočepali stvarni vladari ovih prostora. [pray]

Nije jedina ima još i Croatia banka.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close