Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prema podatcima MUP-a RH i jučer je u RH više ušlo stranih turista no što je izašlo i to za cca 25.000!
Taj trend traje već skoro pa mjesec dana. Gdje to više staje na moru?
Ovo bi mogla biti rekordna sezona ako se to nastavi slijedeča dva tjedna.


Pitaš se gdje to staje na moru?! A ja te pitam zašto brojiš samo broj turista kad je ipak na kraju najvažnije koliko prosječno jedan turist ostavi novaca tamo gdje ljetuje a to se ove godine drastično smanjilo…neki kažu da su Bugari prodali dušu za novac a ja mislim da su oni ipak našli načina da novac koji turisti donose sa sobom kod njih i ostaje a ako ideš uživati u čarima Korčule, onda ni ne trebaš puno novaca potrošiti…samo guštati. Onda se ja pitam što če imati Hrvatska od takvog turizma gdje ljudi samo guštaju i niš ne troše jer nemaju na što?!
[/quote]
Mateja turizam nam je takav kakav je da se većina novca zaradi isključivo od noćenja +nešto malo vanpansionske potrošnje dakle ako turisti nisu puno trošli prošlih godina tako ove godine ne bi trebao biti ni veliki pad u turističkoj sezoni.



@nikson

Mozda, samo ti onda ostane IOU od drzave. [lol]
Jel moram objasnjavat dalje?

Pa ne bi bilo loše malo pojašnjenje nakotilo se tih kratica.

Cijene su spustene dosta izgleda, potrosnja je manja. Tesko je to reci ovako od oka, jer su uvijek u ovo doba last minute i diskonti. Morat cemo cekat neku statistiku, nema vajde od nagadjanja.
Anyway, od kad znam za sebe, u ovoj zemlji je svako ljeto nacionalni sport prebrojavanje turista. Hebem ti… Cijelu godinu dzabalebarimo i onda se 29.7. pocnemo molit da nas turisti spase.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




@nikson

Mozda, samo ti onda ostane IOU od drzave. [lol]
Jel moram objasnjavat dalje?

Pa ne bi bilo loše malo pojašnjenje nakotilo se tih kratica.
[/quote]
IOU = I owe you. Ili, povrat poreza je obecanje od drzave da ce ti nesto isplatiti. A to ces tesko odnjet u banku.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Prema podatcima MUP-a RH i jučer je u RH više ušlo stranih turista no što je izašlo i to za cca 25.000!
Taj trend traje već skoro pa mjesec dana. Gdje to više staje na moru?
Ovo bi mogla biti rekordna sezona ako se to nastavi slijedeča dva tjedna.


… Onda se ja pitam što če imati Hrvatska od takvog turizma gdje ljudi samo guštaju i niš ne troše jer nemaju na što?!
[/quote]

Mi prodajemo gušt a ostali puno toga drugog. E sada gušt te ništa ne košta – na njemu je 100% zarada, kužiš – troškovi gušta=0kuna! Stoga smo mi u puno povoljnijoj poziciji.




Prema podatcima MUP-a RH i jučer je u RH više ušlo stranih turista no što je izašlo i to za cca 25.000!
Taj trend traje već skoro pa mjesec dana. Gdje to više staje na moru?
Ovo bi mogla biti rekordna sezona ako se to nastavi slijedeča dva tjedna.


… Onda se ja pitam što če imati Hrvatska od takvog turizma gdje ljudi samo guštaju i niš ne troše jer nemaju na što?!
[/quote]

Mi prodajemo gušt a ostali puno toga drugog. E sada gušt te ništa ne košta – na njemu je 100% zarada, kužiš – troškovi gušta=0kuna! Stoga smo mi u puno povoljnijoj poziciji.
[/quote]
Upravo zbog takvog razmišljanja je vaš turizam tamo di je…ja volim guštati na putovanjima ali mi je nekak dosadno samo razgledavati cijeli godišnji, volim i potrošiti ak imam na što…kužiš [smiley]

Zato ostali i više zarade na turistima jer ne prodaju samo gušt…

[emo_cool]

Koji si ti luđak deimos [thumbsup] ma boli me kufer nek onda izdaju obveznice na moj povrat poreza [lol]
Usput negdje sam pročitao da su smanjili naknadu za nezaposlene sa 75% od zadnje tri plaće na 75% od zakonski minimalne plaće ne hvatajte me za riječ ne poznam zakon ali znam da sam ovo pročitao.


Mi prodajemo gušt a ostali puno toga drugog. E sada gušt te ništa ne košta – na njemu je 100% zarada, kužiš – troškovi gušta=0kuna! Stoga smo mi u puno povoljnijoj poziciji.

Sava polako s alkoholom, još je rano… [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Moguce, cuo sam nesto da ce to smanjivat… Toliko su uspjeli srezat rashodovnu stranu, da vise jednostavno nisu imali gdje. Pa su morali i to. Dobro da peljeski most ide dalje, to je ipak strateski projekt.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/30911/Placa-od-6-000-kuna-bez-poreza.html

Greška u zakonu? [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


volim i potrošiti ak imam što…kužiš [smiley]

mateja, ja kužim. [wink]
to je uz gušt isto jedan od aduta sa 100% zaradom, samo crnogorci su nam konkurencija na cijelom mediteranu.



Mi prodajemo gušt a ostali puno toga drugog. E sada gušt te ništa ne košta – na njemu je 100% zarada, kužiš – troškovi gušta=0kuna! Stoga smo mi u puno povoljnijoj poziciji.

Sava polako s alkoholom, još je rano… [lol]
[/quote]

Ovo je matematika! Ja isto volim raditi s 100% zaradom.

New Report

Close