Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Turizam čini čuda u HR. I ovaj vikend fantastični rezultati – 100.000 više ušlo no izašlo stranih turista.
A autoceste na ATH po prometu – 8% više automobila na autocestama nego isti vikend prošle godine.
Mali minusi će se istopiti pa čak možemo sada i pluseve očekivati. Čudo neviđeno – prognozeri su prognozirali -20%. Ovo i Šukeru daje komoditet jer potrošnja raste a time i prihodi budžeta.


Jel zna netko koji naš turistički grad ima najviše hotela? Prekjučer sam se vratio iz Slanchevog Briaga (Sunny Beach) u Bugarskoj. Preko 400 hotela. Hrpa klubova, barova, restorana, fast foodova… Ispržio se jedan dan ko rak na plaži i u ponoć u krugu 50 metara od hotela našao 2 ljekarne koje rade 0-24. U istom tom krugu od 50 metara su i 2 velika dućana koji rade 0-24. More im je baruština, kulturnih spomenika nema, prirodne ljepote isto na klimavim nogama al je ipak sve puno engleza, njemaca i skandinavaca koji ostavljaju funte, eure i krune.

Ma brezveze je to..
Prodali su dusu za lovu..
radije odem na Korculu i laprdam okolo nego u neki sunny beach.

Dobro, ja sam ozenjen tako da nisam strucan za komentirati zabavu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Jel zna netko koji naš turistički grad ima najviše hotela? Prekjučer sam se vratio iz Slanchevog Briaga (Sunny Beach) u Bugarskoj. Preko 400 hotela. Hrpa klubova, barova, restorana, fast foodova… Ispržio se jedan dan ko rak na plaži i u ponoć u krugu 50 metara od hotela našao 2 ljekarne koje rade 0-24. U istom tom krugu od 50 metara su i 2 velika dućana koji rade 0-24. More im je baruština, kulturnih spomenika nema, prirodne ljepote isto na klimavim nogama al je ipak sve puno engleza, njemaca i skandinavaca koji ostavljaju funte, eure i krune.

Ma brezveze je to..
Prodali su dusu za lovu..
radije odem na Korculu i laprdam okolo nego u neki sunny beach.

Dobro, ja sam ozenjen tako da nisam strucan za komentirati zabavu

[/quote]

Ma pusti ga….Uložio u Bugrasku i sada priča tlapnje….Jedino je istina da More im je baruština, kulturnih spomenika nema….

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,8,3,,171656.jl
tekst je prepun gluposti, al bar je popisao šta imamo.
HPB, CO, PODR, brodogradilišta i poljoprivredno zemljište bi danas privatizirao bez razmišljanja, posebno zemljište ak s tvrtkama koje ok funkcioniraju hoće pričekat bolji trenutak.
HŽ i HEP, to će bit mučno.
Šume i autoput ne bi prodavao, posebno ne ZG-BG.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,8,3,,171656.jl
tekst je prepun gluposti, al bar je popisao šta imamo.
HPB, CO, PODR, brodogradilišta i poljoprivredno zemljište bi danas privatizirao bez razmišljanja, posebno zemljište ak s tvrtkama koje ok funkcioniraju hoće pričekat bolji trenutak.
HŽ i HEP, to će bit mučno.
Šume i autoput ne bi prodavao, posebno ne ZG-BG.

Pun je gluposti ali ljudi to puše.
Ceste definitivno su strateška imovina – to se sada vidi ovih dana što su ceste.
Nego čini mi se da su na Demerju ulupali lovu ali bez efekta.
Zar ne bi bilo bolje da se Zagrebačka zaobilaznica uključi u HAC-ovu mrežu.
Tada ne bi bilo ovih gužvi na Lučkom.


..
Tada ne bi bilo ovih gužvi na Lučkom.

Sava,

Ovaj model naplate sa kućicama je vrhunska glupost. Ta glupost je dijelom uvjetovana greškama prijašnjih vlada koje su dale u koncesiju Istarski ipsilon, uključujući tunel Učku, i dionicu Zagreb-Macelj.
Ja se mogu kladiti da im otprilike 1/3 do 1/2 prihoda pojedu sami troškovi naplate. To su ljudi koji rade u režimu 7/24 na svim mogućim ulazima izlazima, to su kućice, rampe, software, to su kojekakvi ugovori o održavanju svega toga i sl.
Potpuno neracionalno zapošljavanje ljudi, koji rade gotovo besmislen posao.

Treba hitno otkupiti od koncesionara nazad navedene dionice, sve staviti pod jednu Upravu i uvesti vinjete.
Spasio bi se ogroman broj sati čekanja na tim kućicama u kolonama koji se mjeri u milijunima godišnje, ubrzao bi se protok, iskoristile bi se konačno te vrijedne ceste itd.

Zbog ovog glupavog modela naplate mi imamo vrlo malo priključaka na autoceste i one se ne koriste kako treba. Imamo kapital u tim cestama a on je neiskorišten.

Ovo je prestrašno i ovo treba što hitnije rješiti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



..
Tada ne bi bilo ovih gužvi na Lučkom.

Zbog ovog glupavog modela naplate mi imamo vrlo malo priključaka na autoceste i one se ne koriste kako treba. Imamo kapital u tim cestama a on je neiskorišten.

Ovo je prestrašno i ovo treba što hitnije rješiti.

[/quote]

Tu se radi isklučivo o činjenici da se 4 autoceste nastavljaju na jednu autocestu. To se može isključivo riješiti da se autoceste prirodno nastave preko zaobilaznice.

HAC: Prihod od naplaćene cestarine proteklog vikenda veći 21,69%

Tijekom proteklog vikenda na svim autocestama u nadležnosti Hrvatskih autocesta zabilježen je promet od 580.289 vozila i naplaćena cestarina u iznosu od 26,161.009,01 kuna bez PDV-a.

Neka hitno pošalju Šukeru 6 milja PDV-a!

Ove godine su nas hvala bogu i požari zaobišli u velikom luku, mislim zbog kišnog srpnja a vjerovatno su se i poduzele bolje mjere nakon kornata.

Naplata na naplatnim kucicama je ludost… To se manje-vise izbjegava. Osim sto ocigledno imas guzve, problem je sto se onda gradi manje izlaza/ulaza (jer su skupi). Onda ti dosta lokalnog promete i dalje ide starim cestama, jer moras dosta ici do prvog ulaza ili od izlaza sa autoputa do cilja. To opet izaziva koncentraciju industrije (dobro, mi bar s tim nemamo problema) oko vecih centara, a isisava iz manjih mjesta.
To mozes primjetit recimo u Nizozemskoj, svakih par kilometara neki ulaz/izlaz na autoput. Do svakog sela se spustis direktno sa autoputa.
Osim toga, trasa A1 je IMHO kriva, ona je trebala pratiti trasu stare ceste.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Naplata na naplatnim kucicama je ludost…

Samo na naplatnim kućicama????
A što ako su odgovorni u AC planirali za ovu sezonu prema prognoziranom padu od oko 20%???
Tko je tu onda kriv=

Kakve veze ima sto su planirali? Pa nece maknut naplatne kucice samo tako. Ipak je to prihod koji se rasporedjuje, jelte, malo na cudne nacine. [cool]
Sto mislis zasto ih se drze ko pijan plota?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Jel zna netko koji naš turistički grad ima najviše hotela? Prekjučer sam se vratio iz Slanchevog Briaga (Sunny Beach) u Bugarskoj. Preko 400 hotela. Hrpa klubova, barova, restorana, fast foodova… Ispržio se jedan dan ko rak na plaži i u ponoć u krugu 50 metara od hotela našao 2 ljekarne koje rade 0-24. U istom tom krugu od 50 metara su i 2 velika dućana koji rade 0-24. More im je baruština, kulturnih spomenika nema, prirodne ljepote isto na klimavim nogama al je ipak sve puno engleza, njemaca i skandinavaca koji ostavljaju funte, eure i krune.

Ma brezveze je to..
Prodali su dusu za lovu..
radije odem na Korculu i laprdam okolo nego u neki sunny beach.

Dobro, ja sam ozenjen tako da nisam strucan za komentirati zabavu

[/quote]

Pa i meni je ljepše na korčuli. Al ako se na korčuli ispržim na suncu u subotu popodne, moram čekat ponedjeljak da se otvori ljekarna a do tad sam se već ogulio. I zato taj sunny beach uzme puno više eura nego puno ljepša korčula.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close