Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kuna ili euro pitanje je sad……………………. [rolleyes]


Kuna ili euro pitanje je sad……………………. [rolleyes]

Ja glasam za 75 % HRK , 25 % Eur a 75 % od ovih 75 % Hrk bih bio spreman ugruvati u dionice po potrebi.
To je moj stav i zadržavam pravo da eventualno ne budem u pravu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Buba špara 70% u kunama 30% u eurima, nek se nađe koji euro zlu ne trebalo.

100% Euro. Deca, kaj vi mislite da Rohatinski može spustiti tečaj eura ili dignuti tečaj kune? Pa kaj vam je? Ja bi trebala držati kune zato kaj bu Rohatinski branil tečaj?
Prema vašem pisanju možda i članice Europske unije pređu na kunu uskoro

@Brankica

El Febo, 02.08.2009. u 19:24
100% Euro. Deca, kaj vi mislite da Rohatinski može spustiti tečaj eura ili dignuti tečaj kune? Pa kaj vam je? Ja bi trebala držati kune zato kaj bu Rohatinski branil tečaj?
Prema vašem pisanju možda i članice Europske unije pređu na kunu uskoro

Znači, teta Brankice vi bi sve karte stavili na Eur, a što ako bude čorak?
Di vam je tu disperzija rizika?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

brankica kak ćeš na plac s eurima? [smiley]
ne bojim se deprecijacije…da ima ozbiljnih problema s kunom ne bi tečaj bio 7,3.
a zimskih 7,5 će bit zdravo za gospodarstvo.
-najava za dnevnik…..ATH vikend na cestama.

Jel zna netko koji naš turistički grad ima najviše hotela? Prekjučer sam se vratio iz Slanchevog Briaga (Sunny Beach) u Bugarskoj. Preko 400 hotela. Hrpa klubova, barova, restorana, fast foodova… Ispržio se jedan dan ko rak na plaži i u ponoć u krugu 50 metara od hotela našao 2 ljekarne koje rade 0-24. U istom tom krugu od 50 metara su i 2 velika dućana koji rade 0-24. More im je baruština, kulturnih spomenika nema, prirodne ljepote isto na klimavim nogama al je ipak sve puno engleza, njemaca i skandinavaca koji ostavljaju funte, eure i krune.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Jel se to meni cini, ili nakon sto smo sagradili tunele, sada opet promet ide istom brzinom i propusnoscu? Samo je guzva na naplatnim kucicama. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Jel se to meni cini, ili nakon sto smo sagradili tunele, sada opet promet ide istom brzinom i propusnoscu? Samo je guzva na naplatnim kucicama. [lol]

Da nisu napravili tunele sada bi imao kolone do Venecije, Minhena, Ljubljane , Beča….
Koliko je promet jači ovaj vikend ove godine u odnosu na prošu – 10-20%?
Svi su očekivali veliki pad u turizmu a ako ovako nastavi imat ćemo i rast – naravno jeidni u svijetu.



@Brankica

Brankica, 02.08.2009. u 22:17
100% Euro. Deca, kaj vi mislite da Rohatinski može spustiti tečaj eura ili dignuti tečaj kune? Pa kaj vam je? Ja bi trebala držati kune zato kaj bu Rohatinski branil tečaj?
Prema vašem pisanju možda i članice Europske unije pređu na kunu uskoro

Znači, teta Brankice vi bi sve karte stavili na Eur, a što ako bude čorak?
Di vam je tu disperzija rizika?
[/quote]

Gospon febo, kak to mislite da postoji mogućnost da bu Euro ćorak? Kaj bu dolar i kuna lansirani u orbitu na osnovi ekonomskih pokazatelja i pokrića u zlatu?Ne kužim.
Koji rizik? NHF, sam pitam, jer fakat ne vidim nikakav rizik u držanju eura


@James

Gospon James, odem lepo u menjačnicu i promjenim 100 eura i bog te veseli.
Ja se bojim deprecijacije a i bez nje bum ljepše spavala sa eurima ispod jastuka

El Febo, 03.08.2009. u 00:54
Gospon febo, kak to mislite da postoji mogućnost da bu Euro ćorak? Kaj bu dolar i kuna lansirani u orbitu na osnovi ekonomskih pokazatelja i pokrića u zlatu?Ne kužim.
Koji rizik? NHF, sam pitam, jer fakat ne vidim nikakav rizik u držanju eura

Iako na manje iznose Eura (sumnjam da govorite o milijunima), ne možete reallizirati velike gubitke na tečajnim razlikama nakon intervencija HNB-a, riječ je o oportunitetnim gubitcima držanja samo Eura ako dođe do rasta kamatnih stopa na HRK na tržištu novca.
Najbanalniji primjer su prinosi kunskih i eurskih novčanih fondova.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ideja je da uvijek u madrac ubacis vise EUR-a nego je kamata na trzistu novca. [tongue]
Dakle, treba odrzavati realnu vrijednost madraca. Samo treba paziti da ne ispadne ko onaj slucaj u Izraelu… Znaci pazit za vrijeme odvoza krupnog otpada.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close