Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koje kolone prema moru………………..20-30 km…………. [shocked]


Koje kolone prema moru………………..20-30 km…………. [shocked]

Danas prema moru.
Sutra na demonstracije (jer se nema s čime živjeti)
Zimi kolone prema skijalištima
no no rjan va šanžer, tut tut va kontinuer [undecid]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA


Koje kolone prema moru………………..20-30 km…………. [shocked]

Instikti proradili…..Genetske analize pokazuju da je većini EU stanovnika pradomovina Hrvatska obala.
Kao što se ptice sele na jug tako i oni – čim ugrije eto ih u svoju paradomovinu!

Bolje da dodju u ogromnom broju i donesu hrpu eura, inace ce biti vruca jesen. Eto citam u jutarnjem da je stednja gradjana samo 1/3 stednje prosle godine. Znaci naprezanje do krajnih granica, nema se vise puno uzet, a da ne boli jako.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Bolje da dodju u ogromnom broju i donesu hrpu eura, inace ce biti vruca jesen. Eto citam u jutarnjem da je stednja gradjana samo 1/3 stednje prosle godine. Znaci naprezanje do krajnih granica, nema se vise puno uzet, a da ne boli jako.

Nije štednja nego povećanje štednje………………..svega trećina prošlogodišnje…….. [wink]

Da, to ti je to… Nema se vise viska.
Drzava nemoze zagrabit stednju od prosle godine, moze samo ovo povecanje. [wink]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Da, to ti je to… Nema se vise viska.
Drzava nemoze zagrabit stednju od prosle godine, moze samo ovo povecanje. [wink]


Pa ljudi su izašli iz OIF-ova s gubitkom i teško će se odlučiti da ponovno ulažu na taj način, a sve drugo je već pohranjeno na štednji, naravno da slijedi period daljnjeg smanjivanja štednje jer se više nema.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Kako mislis sve drugo je pohranjeno? Stednja je razlika izmedju prihoda i rashoda. Kakve veze ima sto je bilo prosle godine? Ono sto je prosle godine ustedjeno i potroseno je prosle godine.
Poanta je da ljudi vise nemaju dohodka koji su spremni odvojit na stednju, cak i za kamate preko 6,5%. To znaci da je razlika izmedju prihoda i rashoda toliko mala da svako smanjivanje potrosnje donosi veliku bol. Treba doduse imati u vidu i ostale ekonomske pojave. Naprimjer, opet su se pocele masovnije isplacivat place na crno. Zbog toga prijavljeni prihodi ispadaju manji, a ljudi vjerovatno drze novce u cash-u doma jer ne zele ostaviti trag tog novca na tekucem.
Na zalost u Hrvatskoj je statistika katastrofalno losa i dosta kasni, tako da nemozes sa sigurnoscu reci sto se dogadja.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Meni se desilo prošli tjedan da sam poželio dignuti novce sa tekućeg prvo sam se morao najaviti za 30000 kn a i tada sam imao osjećaj da su prekopali pola poslovnice da mi isplate novce.U firmi dosta ljudi prazni tekuće račune odmah iza plaće i odlaze u eure normalno u čarapu.Moje mišljenje je da ipak ima pozitivne razlike između prihoda i rashoda ali u nas su ljudi dobro dobro opečeni i "propastima" štednji i hiperdevalvacijama tečaja.Naprosto mali ljudi ne vjeruju sistemu i boje se budućnosti.

Vjera u valutu je jednaka vjeri u drzavu. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Šta da kažem 100 points to deimos.
Ima jedna stvar kod valute imamo super bankara koji ne da kuni da uteče sa lanca možda će malo produžiti taj lanac [pray] ali ne vjerujem da će pustiti zvijeri da divlja.


Šta da kažem 100 points to deimos.
Ima jedna stvar kod valute imamo super bankara koji ne da kuni da uteče sa lanca možda će malo produžiti taj lanac [pray] ali ne vjerujem da će pustiti zvijeri da divlja.

Braniti će tečaj kune po cijenu kunske nelikvidnosti i ponovnih rasta kamatnih stopa na HRK (već viđeno u ožujku). Zato treba pripaziti prilikom bijega u EUR.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close