Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Warren Buffet: "Ignorirajte makro, skoncentrirajte se na micro"

pa ja ne znam… mene niti jedno izvješće do sad nije razočaralo, a neke su me ugodno iznenadili

uglavnom… svako, ali baš svako izvješće je bolje od (mojih) očekivanja. S obzirom na cijene dionica ja sam mislio da će se pol firmi već sad pozatvarati na polugodištu a one mlate pare. kakav kosor, vlada, kakvi bakraći. joj jedva čekam te vaše prosvjede, onda dižem margin [thumbsup]

ekipa, kupujete udjele u kompanijama izlistanim na ZSE, ne kupujete VLADU ili ove debile u saboru!!


jako dobar post kolega, još jedna stotka od mene

malo da podsjetimo barona i ekipu kak je vani

http://finance.yahoo.com/
[/quote]

ajme meni pa šta je njima preko bare[shocked]? pa ja sam čuo da su se mnoge kompanije tamo pozatvarale, a oni imaju kako vidim 50% do ATH indeksa. Mi imamo 300% za odraditi do ATH indeksa a koliko se kod nas firmi pozatvaralo? Kolega, znate li za takav slučaj? možda sam ja neupućen… [undecid]
[/quote]

navodno je zatvoren neki kupleraj pod nazivom "kod baronice"…tvrtka je navodno ošla u stečaj zbog prerastrošnog sina vlasnice
[lol] [lol]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.





Warren Buffet: "Ignorirajte makro, skoncentrirajte se na micro"

pa ja ne znam… mene niti jedno izvješće do sad nije razočaralo, a neke su me ugodno iznenadili

uglavnom… svako, ali baš svako izvješće je bolje od (mojih) očekivanja. S obzirom na cijene dionica ja sam mislio da će se pol firmi već sad pozatvarati na polugodištu a one mlate pare. kakav kosor, vlada, kakvi bakraći. joj jedva čekam te vaše prosvjede, onda dižem margin [thumbsup]

ekipa, kupujete udjele u kompanijama izlistanim na ZSE, ne kupujete VLADU ili ove debile u saboru!!


jako dobar post kolega, još jedna stotka od mene

malo da podsjetimo barona i ekipu kak je vani

http://finance.yahoo.com/
[/quote]

ajme meni pa šta je njima preko bare[shocked]? pa ja sam čuo da su se mnoge kompanije tamo pozatvarale, a oni imaju kako vidim 50% do ATH indeksa. Mi imamo 300% za odraditi do ATH indeksa a koliko se kod nas firmi pozatvaralo? Kolega, znate li za takav slučaj? možda sam ja neupućen… [undecid]
[/quote]

navodno je zatvoren neki kupleraj pod nazivom "kod baronice"…tvrtka je navodno ošla u stečaj zbog prerastrošnog sina vlasnice
[lol] [lol]
[/quote]

jao jao, valjda momak nije rezo na rashodovnim stavkama. hm… ajde barem da je nešto propalo pa da barem imamo neki razlog da nam treba 300% do starih vrijednosti. hvala vam kolega.

I'LL BE BACK

http://www.vecernji.hr/vijesti/koalicijsko-vijece-dogovorilo-nove-poreze-cak-porez-kapitalnu-dobit-clanak-6153

Do sada me držao optimizam…

Svjetsko gospodarstvo se oporavlja kao izravna posljedica djelovanja državnog intervencionizma:
– vlade tih zemalja su ušpricale enromne količine novca da pokrenu gospodarstvo
– najvažnije banke su dokapitalizirane (djelomično nacionalizirane od strane države)
– smanjile su se kamatne stope svima na tržištu da bi se nastavilo sa potrošnjom

Takvi i slični potezi su spasili svijet od produbljivanja krize i indeksi će vani rasti velikom brzinom dak se ne pojave inflatorni pritisci te podignu kamatne stope. Ovo stanje može potrajati i 9-12 mjeseci.
Prihodi pojedinih kompanija moraju rasti, i oni su najvažniji čimbenik jer dobit je varljiva stavka i moguće je kratkoročno istu napumpati prodajuom nekretnina, smanjenjem plaća zaposlenih, reduciranjem nekih troškova, smanjenjem investicija i sl.

Nažalost, zavisnost o stranom kapitalu i socijalona osjetljivost nas koči i mi u u RH sada nemožemo igrati kako svijet igra već se događa suprotno i mi se fokusiramo na štednju a ne na potrošnju, pa čak i ne nastavljamo sa kapitalnim projektima tipa Pelješki most i usporavamo javne radove – što je loš znak
Štednja i dodatni porezi su mjera koja daje kratkotrajne efekte a dugoročno ekonomiju tjera u daljnu recesiju.
Štednja, porez na dividendu, toršaraine na mobitele i telefoniju, eventualna deprecijacija kune nisu mile riječi stranom kapitalu i to je jedini razlog zašto smo danas na 1850 bodova a ne na 2500 bodova.

Nasuprot predviđanjima stranih i mnogih domaćih analitičara da je ovaj pristup dugoročno štetan moguće je da se ipak pokaže kao učinkovit i npr za 30-60 dana strani kapital a i naši mirovinci koji su ulagali u inozemstvu uvide da su ove mjere dobre crobeks će brzinom svjetlosti izletiti na gore navedene razine.
Po meni samo kompanije koje posluju u inozemstvu a kotiraju na ZSE će osjetiti olakšanje u 2H 2009 a sve ostale unutra RH će sve teže nostiti breme nelikvidnosti i neučinkovitosti.

Naravno špekulativni kapital uvijek može naći načina da nabrzinu okrene lovu kao što je to učinio od 6 mjeseca 2006 do 3 mjeseca 2007 godine na SASE.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Po meni samo kompanije koje posluju u inozemstvu a kotiraju na ZSE će osjetiti olakšanje u 2H 2009 a sve ostale unutra RH će sve teže nostiti breme nelikvidnosti i neučinkovitosti.

Lizat će se sladoledi, budi ti bez brige [thumbsup]

I'LL BE BACK



Po meni samo kompanije koje posluju u inozemstvu a kotiraju na ZSE će osjetiti olakšanje u 2H 2009 a sve ostale unutra RH će sve teže nostiti breme nelikvidnosti i neučinkovitosti.

Lizat će se sladoledi, budi ti bez brige [thumbsup]
[/quote]
Ja danas utuko jednog STRAUSS-a cijelog(300 gr) [lol]
A hebote što je dobar
Nije baš ni jeftin ali vrijedi svake lipe [thumbsup]
PS nemam dionice leda tako da nije druk

sijem žito raste grahorica

Ja tučem samo Corona pivo i Jack Daniels

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

..ako ovi nastave ovako morati ću prijeći na Pelinkovac

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


..ako ovi nastave ovako morati ću prijeći na Pelinkovac

znači mjere polučuju uspjeh, prelaziš s uvoznog na domaće.

Nego nitko ništa ne piše o cijenama mjesečnih režija sa 23% PDV-a, bit će posebno zanimljivo kad recimo na zimu dođe račun za plin, pa smanjiš grijanje, pa se prehladiš, a onda te dočeka gosn Milinović [lol] . Nisam nešto čuo da je teta Kosor pričala sa recimo dečkima iz HEP-a o smanjenju cijena, pa da račun bude sličan onom s 22% [angry]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/30695/Zagreb-najgori-glavni-grad-Srednje-i-Istocne-Europe.html
vjerovatno istina….ali grad je krcat turistima, amerikanaca, nizozemaca i azijata na sve strane.
napiso sam zimus da me svaki dan neko zaustavi i pita nešto na engleskom, a sad je teže je nać nekog da priča hrvatski nego engleski, na glavnom kolodvoru je gužva od jutra do večeri, zrinjevac isto, cijeli donji grad…a svi piju žuju ili ližu ledo, zakon! [cool]



Sava želi reći da će R Hrvatska kao veliki svjetski zagađivač plaćati dodatne naknade za svoj udjel u
svjetskom zagađenju sukladno Kyoto protokolu te će Vlada RH i na to uvesti neki doprinos svim svojim građanima.

Ja vam kažem čujte to zagađenje to je zlo, najvažnije da se zna….ekološka država. [thumbsup]

Burza stakleničkih plinova već funkcionira. Dakle regularno se trguje stakleničkim plinovima.
http://www.bluenext.eu/
A i kvote unutar RH Vlada je podjelila.
Tko ima imalo tehničkog znanja zna što to znači.
[/quote]
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_07_76_1847.html

Ulaganje u moderne tehnologije i korištenje alternativne energije koja nije veći zagađivač od trenutnog biti će najjeftinija mogućnost povećanja proizvodnje i kapaciteta – u drugom slučaju preći ćeš kvotu i to ćeš morati platiti. Koliko – trenutna cijena je oko 13 eura po toni. I zasigurno će rasti kako se bude širio krug zemalja koje će prihvatiti Kyoto protokol.

New Report

Close