Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sava želi reći da će R Hrvatska kao veliki svjetski zagađivač plaćati dodatne naknade za svoj udjel u
svjetskom zagađenju sukladno Kyoto protokolu te će Vlada RH i na to uvesti neki doprinos svim svojim građanima.

Ja vam kažem čujte to zagađenje to je zlo, najvažnije da se zna….ekološka država. [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Sava želi reći da će R Hrvatska kao veliki svjetski zagađivač plaćati dodatne naknade za svoj udjel u
svjetskom zagađenju sukladno Kyoto protokolu te će Vlada RH i na to uvesti neki doprinos svim svojim građanima.

Ja vam kažem čujte to zagađenje to je zlo, najvažnije da se zna….ekološka država. [thumbsup]

Burza stakleničkih plinova već funkcionira. Dakle regularno se trguje stakleničkim plinovima.
http://www.bluenext.eu/
A i kvote unutar RH Vlada je podjelila.
Tko ima imalo tehničkog znanja zna što to znači.

malo OT..

Čitam ovih dana u tisku….rezanje rashodovne strane proračuna Opće države svodi se na manje narudžbe kava, sokova, voda, čajeva i novina te će ih od sada zastupnici plaćati iz svog džepa (a koliko vidim to je čak teško palo i pjetlićima iz oporbe poput Damira Kajina (njegova reakcija na to u jučerašnjem dnevniku)).

To je otprilike kao da velika tvrtka nakon realiziranog gubitka želi u slijedećem razdoblju ostvariti dobar poslovni rezultat uštedama na toalet papiru zaposlenicima pa će od sada naručivati jednoslojni umjesto troslojnog toalet papira.

Strategija fiskalne konsolidacije zbilja je presmiješna.

Treba uvesti kazne od 5.000.000,00 za stranku i 1.000.000,00 za člana stranke koji je predlagao
loše i štetne odluke po gospodarstvo (koje su to naknadnom revizijom bi se utvrdilo)i još po 500.000,00 za sve koji su glasovali za te odluke.
Pa da vidimo…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


malo OT..

Čitam ovih dana u tisku….rezanje rashodovne strane proračuna Opće države svodi se na manje narudžbe kava, sokova, voda, čajeva i novina te će ih od sada zastupnici plaćati iz svog džepa (a koliko vidim to je čak teško palo i pjetlićima iz oporbe poput Damira Kajina (njegova reakcija na to u jučerašnjem dnevniku)).

Ovo sam jučer gledo i da čovjek ne povjeruje…Isti je najviše bio ljut što su im odrezali kvotu besplatnih novina, jer kako on kaže sad će se morati tuć za novine….I još nadoda "najbolje da ništa ne čitamo"….

a šeks koji kaže da mu je ispod časti pozvati konobara da naplati ono što popiju kad počasti nekoga??
@febo
Kazne koje si naveo su premalene. To ti je kao da uđem u trgovinu i svaki puta kradem po nekoliko stotina kuna robe, a kad me uhvate, moram platiti 1 (slovima: jednu) kn kazne. Pa oni su na svakoj od mjera okrenuli barem 100x više od onoga što si naveo.

I mažu nam oči sa kavicama i sokovima, a o voznim parkovima i menadžerskim plaćama u gubitničkim firmama, i nekim drugim stvarima se ne priča.
Kako su krenuli samo će ojačati sivu i crnu ekonomiju. I ovo sa PDV-om. Postoji više načina da se pokrije dat 1% razlike a ne samo dizanjem cijena. Između ostaloga na plaćama radnika. U zadnje vrijeme sve više firmi provodi čišćenja u svojim redovima pod isprikom krize ( i to najviše privatnici). Čuo sam od nekih da su im skoro prepolovili plaću (umjesto nekih normalnih 20% manje) na minimalac i uveli neradni petak, pa tko voli neka ostane raditi. Kome se ne sviđa neka ide… Firma smanji trošak, još dobije poticaj od države za neradni petak, A znamo šta to znači za radnike i njihove obitelji, pogotovo one koji imaju i neki kredit ( a tko nema danas). Nema druge nego siva i crna ekonomija..
Kakva je vlast i država, takvo namm je i stanje i ekonomija….

Kuka mi i susjed koji ima mali trgovački obrt i koji je do sada sve radio po zakonu i propisima, da mu je postalo preteško i više ne stiže podmiriti sve obaveze, te da će morati ‘zastraniti’ pored zakona da zaradi dovoljno za sve troškove. I da si je sam kriv što je bio glup i pošten, pa i nakon puno godina i dalje nije stekao ništa osim što isplaćuje plaće na vrijeme….

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

@komarson

El Febo, 30.07.2009. u 09:52
a šeks koji kaže da mu je ispod časti pozvati konobara da naplati ono što popiju kad počasti nekoga??

apsolutno

El Febo, 30.07.2009. u 09:52
Kuka mi i susjed koji ima mali trgovački obrt i koji je do sada sve radio po zakonu i propisima, da mu je postalo preteško i više ne stiže podmiriti sve obaveze, te da će morati ‘zastraniti’ pored zakona da zaradi dovoljno za sve troškove.

Toliko o ravnomjernom teretu krize. Pošteni i "glupi" plaćati će i dalje, neki će i dalje nezakonito poslovati (sada će vjerojatno biti i više nezakonite porezne evazije), ostali (bogatiji) će plaćati konzultante i savjetnike kako poslovati, a da se legalno plati što manje poreza.
Anyway, opet grade kule od karata prema fiksnim projekcijama naplate poreza, ne uzimajući u obzir neke od efekata koje sam naveo.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Većinu novaca sam potrošio na kocku, alkohol i žene, a ostalo sma spiskao. [wink]

ah Vi ste cak bolje ulozili od mene
ja kad bolje razmislim dojdem do zakljucka da sam sve spiskao
pofuk

@ febo
apsolutno.
Znači ne gine nam provalija i MMF. A ovo je sve mazanje očiju naroda kao da se nešto pokušava. Ali ne može se gasiti šumski požar (jer ovo više nije zapaljena kuhinjska krpa ostavljena na štednjaku) sa čašom vode. Samo se čudim da se tako ‘mlako’ brani vlada , s obzirom da im toliko stvari visi o niti kada dođe MMF, i da će onda oni rezati sve što se može, bez pitanja da li smiju ili ne. Onda ode i njihovo biračko tijelo i biti će zauvijek stranka koja je dovela zemlju do bankrota.

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Danas sjednica Vlade – evo nekih točki dnevnog reda!
5. Prijedlog odluke o zabrani novog zapošljavanja državnih službenika i namještenika u tijelima državne uprave
6. Prijedlog zaključka o izradi analize o potrebi djelovanja agencija, zavoda i drugih tijela koja djeluju u oblasti iz djelokruga pojedinog ministarstva
7. Prijedlog uredbe o ukidanju Ureda za koordinaciju sustava procjene učinka propisa

Warren Buffet: "Ignorirajte makro, skoncentrirajte se na micro"

pa ja ne znam… mene niti jedno izvješće do sad nije razočaralo, a neke su me ugodno iznenadili

uglavnom… svako, ali baš svako izvješće je bolje od (mojih) očekivanja. S obzirom na cijene dionica ja sam mislio da će se pol firmi već sad pozatvarati na polugodištu a one mlate pare. kakav kosor, vlada, kakvi bakraći. joj jedva čekam te vaše prosvjede, onda dižem margin [thumbsup]

ekipa, kupujete udjele u kompanijama izlistanim na ZSE, ne kupujete VLADU ili ove debile u saboru!!

I'LL BE BACK


Warren Buffet: "Ignorirajte makro, skoncentrirajte se na micro"

pa ja ne znam… mene niti jedno izvješće do sad nije razočaralo, a neke su me ugodno iznenadili

uglavnom… svako, ali baš svako izvješće je bolje od (mojih) očekivanja. S obzirom na cijene dionica ja sam mislio da će se pol firmi već sad pozatvarati na polugodištu a one mlate pare. kakav kosor, vlada, kakvi bakraći. joj jedva čekam te vaše prosvjede, onda dižem margin [thumbsup]

ekipa, kupujete udjele u kompanijama izlistanim na ZSE, ne kupujete VLADU ili ove debile u saboru!!


jako dobar post kolega, još jedna stotka od mene

malo da podsjetimo barona i ekipu kak je vani

http://finance.yahoo.com/

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Warren Buffet: "Ignorirajte makro, skoncentrirajte se na micro"

pa ja ne znam… mene niti jedno izvješće do sad nije razočaralo, a neke su me ugodno iznenadili

uglavnom… svako, ali baš svako izvješće je bolje od (mojih) očekivanja. S obzirom na cijene dionica ja sam mislio da će se pol firmi već sad pozatvarati na polugodištu a one mlate pare. kakav kosor, vlada, kakvi bakraći. joj jedva čekam te vaše prosvjede, onda dižem margin [thumbsup]

ekipa, kupujete udjele u kompanijama izlistanim na ZSE, ne kupujete VLADU ili ove debile u saboru!!


jako dobar post kolega, još jedna stotka od mene

malo da podsjetimo barona i ekipu kak je vani

http://finance.yahoo.com/
[/quote]

ajme meni pa šta je njima preko bare[shocked]? pa ja sam čuo da su se mnoge kompanije tamo pozatvarale, a oni imaju kako vidim 50% do ATH indeksa. Mi imamo 300% za odraditi do ATH indeksa a koliko se kod nas firmi pozatvaralo? Kolega, znate li za takav slučaj? možda sam ja neupućen… [undecid]

I'LL BE BACK

New Report

Close