Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozda ko ameri, ukupni dug: 420% BDP-a. [cool]
Go figure.
Bas me interesira tko im je to posudio? Mora biti jako bogat covjek.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kolega veki, to sto jako mali postotak kladionicara dobiva ne znaci da vecina love ostane vlasniku. To vam je kao sa dionicama, jako mali broj zaradi na njima. To samo znaci da uplate 100, a dobiju u prosjeku 90 nazad. Svaki mjesec vecina onih koji se klade, izgubi po malo.

Vlasnicima kladionica su ti koji igraju po malo (5 -10kn na 10- 20 i više parova) najdraži, a njih je na desetke tisuća dnevno. Ti pogađaju sa vjerojatnošću kao što se može i loto pogoditi. [lol] [lol]

treba zakonom ili uredbom vlade pod hitno promijenit matematiku. uvest neke nove aksiome.
ili to ili ćemo morat radit. [huh]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



Kolega veki, to sto jako mali postotak kladionicara dobiva ne znaci da vecina love ostane vlasniku. To vam je kao sa dionicama, jako mali broj zaradi na njima. To samo znaci da uplate 100, a dobiju u prosjeku 90 nazad. Svaki mjesec vecina onih koji se klade, izgubi po malo.

Vlasnicima kladionica su ti koji igraju po malo (5 -10kn na 10- 20 i više parova) najdraži, a njih je na desetke tisuća dnevno. Ti pogađaju sa vjerojatnošću kao što se može i loto pogoditi. [lol] [lol]
[/quote]

Kolega, ali je i isplata u slucaju pogotka velika. Znaci tisucu ljudi uplati, 10 ih dobije 90x uplatu, 990 dobije pecenu na zaru. 10% ostane gazdi.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


treba zakonom ili uredbom vlade pod hitno promijenit matematiku. uvest neke nove aksiome.
ili to ili ćemo morat radit. [huh]

Vec spremaju. Dignut ce PDV, a nista nece poskupit. Drzavi ce doci vise love, a nitko to nece platit. Go figure. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ima da Kosorica dobije nobela za fiziku i ekonomiju. Prvi put ce netko objedinit ta dva podrucja.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

svi prigovaraju kako korupcija kod nas hara
u zadnje vreme sam poceo gledati tv i nesto pricaju da neko nekome narihtava poslove
sad bih molio neke od iskusnijih od mene da mi to pojasne jer sam ja pito mamu pofuk i ona je rekla da se njoj cini da smo mi kao narod susretljivi i da svak svakome oce pomoc
molim pojasnjenje
pofuk



treba zakonom ili uredbom vlade pod hitno promijenit matematiku. uvest neke nove aksiome.
ili to ili ćemo morat radit. [huh]

Vec spremaju. Dignut ce PDV, a nista nece poskupit. Drzavi ce doci vise love, a nitko to nece platit. Go figure. [cool]
[/quote]

u tom slučaju uzet će od zarada firmi (ili ih gurnut u ili povećat gubitak, kako kome) kojima će onda ostat manje za investicije i plaće. ili?

ili su se pak sastali s Kosoricom i govorili "da, da … naravno", a iza leđa figu …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Naravno da od nekud moras uzet… Ili smanjit place, ili trpit gubitak/manju dobit. Trpit gubitak/smanjenu dobit znaci da unistavas svoj kapital – ne obnavljas strojeve, opremu itd. u dovoljnoj mjeri da ostvaris isti volumen proizvodnje u buducnosti (u slucaju gubitka), ili ti ne ostaje novaca za razvoj i investicije. U oba dva slucaja "jedes" svoj buduci prihod.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Zamisli da si taksist, imas auto kojim zaradjujes. U slucaju kad ti padnu prihodi, imas dvije opcije:
a) manje trosit na kurve, cigane i muziku, ali odrzavat auto
b) nastavit isto trosit, ali ne odrzavat auto, ne servisirat, ne mijenjat ulje itd…

the choice is yours

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Većinu novaca sam potrošio na kocku, alkohol i žene, a ostalo sma spiskao. [wink]

Da ne govorim koliko je sve ovo i ekološki prihvatljivo – smanjenje emisije stakleničkih plinova. A i to će se uskoro plaćati.


Ne kontam. Hoće li komunalni redar ili policajac trčati za mnom i svaki puta kad ‘pustim vjetar’ naplatiti mi porez?? [lol] [lol] [lol]
Ili će ići okolo i popisivati domaću živinu kao što su htjeli na novom zelandu, pa svima koji imaju krupnu stoku naplatiti?? Jer su tamo jedno vrijeme furali na priču da je njihova ozonska rupa nastala zbog velike količine ovaca koje ispuštaju stakleničke plinove svakodnevno….. [lol]

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close