Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma kaki bankrot sve je to za naše dobro.



Nitko ne komentira najnoviju antirecesijsku mjeru – proširenje zone naplate parkiranja u ZG. Hebote stvarno živim u zemlji totalnih luđaka. [lol] [lol] [lol]

Gle Veki – da si imalo promislio ne bi ovu glupost napisao.
Evo i zašto – promjene određenih navika kod stanovništva može imati itekakav antirecesijski učinak posebice ako se radi o populaciji od oko 800.000 stanovnika. Automobili se najviše koriste nepotrebno – postala je to ovisnost, a najbolje liječenje od ovisnosti je naplata i ograničavanje parkinga.
Veliki broj vozača će odustati od vožnje autom i tako uštedjeti ne male novce što na gorivu što na plaćamju parkinga. Taj novac će iskoristiti za tramvaj pa će zbog većih prihoda dotacije ZET-u biti manje. Također ako se navika vožnje javnim prijevozom pretvori u ovisnost to će Končaru značiti još 100 novih tramvaja.
Da ne govorim koliko je sve ovo i ekološki prihvatljivo – smanjenje emisije stakleničkih plinova. A i to će se uskoro plaćati.
[/quote]

Kolega Sava zar nije glupost nazvati ovu mjeru antirecesijskom i još tome pridodati (kako kaže onaj lik iz zg parkinga) da je to bilo i pod utjecajem EU i neke fantomske udruge sa sjedištem u Budimpešti. Na to sam prvenstveno mislio kad sam to napisao. Što se tiče ovisnosti koju spominjete možda bi bolja mjera vlasti bila smanjiti ovisnost o klađenju u lijepoj našoj koja godišnje iznosi nekoliko milijardi kuna i te novce usmjeriti u sve ostalo pa i javni prijevoz. Btw, nije mi jasno kako se može naplaćivati parking ispred određenih zgrada ako prema nekim standardima svaka zgrada treba osigurati svojim stanarima odgovarajući broj parkirnih mjesta.[bye]

Dzisus… Tih par miljardi su novci koji se uplate na kladjenje. Valjda se veci dio opet vrati kroz dobitak? Ostane dobit vlasnika i troskovi placa, najma itd. Prema tome, nemres tu dobit par miljardi, nego par stotina miljona kuna. Uz uvjet da par tisuca ljudi koji tamo radi ostane bez posla.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Imam briljantu ideju… Dnevno se na dionice potrosi bar 30 milja kuna. 30 milja x 200 radnih dana, pa to je, pa to je… 6 miljardi. Sto nebi to malo prerasporedili? Maltene bi dobili budzetski suficit. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

"Porezna lutrija", to je jos jedna moja ideja… Uplatis brojeve, i ako te izvuku, do kraja zivota nemoras placat porez. [thumbsup]
Kolko bi se tu love skupilo?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Dzisus… Tih par miljardi su novci koji se uplate na kladjenje. Valjda se veci dio opet vrati kroz dobitak? Ostane dobit vlasnika i troskovi placa, najma itd. Prema tome, nemres tu dobit par miljardi, nego par stotina miljona kuna. Uz uvjet da par tisuca ljudi koji tamo radi ostane bez posla.

Mislim da veći dio od tih stotina milijuna ipak ostane vlasniku (razna istraživanja kažu da vrlo mali postotak kladioničara dobiva) koji ih utaji kroz razne kombinacije. [bye]

Kolega veki, to sto jako mali postotak kladionicara dobiva ne znaci da vecina love ostane vlasniku. To vam je kao sa dionicama, jako mali broj zaradi na njima. To samo znaci da uplate 100, a dobiju u prosjeku 90 nazad. Svaki mjesec vecina onih koji se klade, izgubi po malo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Dzisus… Tih par miljardi su novci koji se uplate na kladjenje. Valjda se veci dio opet vrati kroz dobitak? Ostane dobit vlasnika i troskovi placa, najma itd. Prema tome, nemres tu dobit par miljardi, nego par stotina miljona kuna. Uz uvjet da par tisuca ljudi koji tamo radi ostane bez posla.

ubojico svake nade.

sava pomozi, ovaj je prerealan. [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

SAD želi rješenje slovensko-hrvatskog spora
Sjedinjene Američke države žele rješenje slovensko-hrvatskog spora, izjavio je u srijedu slovenski ministar vanjskih poslova Samuel Žbogar koji boravi u radnom posjetu SAD-u, gdje će ga primiti i državna tajnica Hillary Clinton.

Nitko ne komentira ovu usputnu vijest danas. Jel se to nešto iza brda valja. Netko je bio kod mentora na pranju. [bye] [lol]

Takva je matematika… Kad zaradis 100, drzava ti uzme 50. Ove godine cemo izgleda zaraditi 90, a drzava oce i dalje svojih 50. Kuzite? Zakon ocuvanje mase nas hebe, ne ekonomija. Drzava ce zagrabit svojih 50, a nama ce ostat 40. I sad bi vi iz nekih brojeva trosenja na nesto htjeli da i drzava i mi potrosimo 50. Nece moci, osim ako drzava ne nadje budulu vani koja ce joj posuditi novce (komada 10). Ali problem ce onda nastati sljedece godina, kad cemo proizvoditi 92, drzava ce doci po 52, a jos cemo morati vratiti ovih 10 koje je drzava potrosila. Dizsus… Nema nam spasa.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pardon, morat cemo vratit i kamate, nekih 6-7. Jer smo zaduzeni nekih 100 vani. [shocked]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pardon, morat cemo vratit i kamate, nekih 6-7. Jer smo zaduzeni nekih 100 vani. [shocked]

ma dobro je to. sam da ne postanemo zaduženi 130. [shocked]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close