Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ako ovako nastave biti će sve manje poreznih obveznika a sve više korisnika proračuna

Ma mi proizvodimo sve što nam treba – sve što je iz uzvoza je luksuz i treba ga dobro oporezovati kao luksuz ( ovako su me učili daaavno dok sam bio u osnovnoj ).
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?
[/quote]

Gdje onda da kupim hrvatski auto, hrvatski mobitel, hrvatski televizor, hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu ako mi to sve proizvodimo?
BTW i hrvatska Vlada vozi hrvatske automobile
[/quote]
Lako za auta, tv, veš mašine… Pravi je problem što ne možeš kupiti hrvatski krumpir, rajčicu, jabuku, svinju,… Negdje sam pročitao da proizvodimo samo 4 (četri) poljoprivredne kulture u dovoljnim količinama. Sve ostalo uvozimo. To je za plakat.

Gdje onda da kupim hrvatski auto, hrvatski mobitel, hrvatski televizor, hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu ako mi to sve proizvodimo?
BTW i hrvatska Vlada vozi hrvatske automobile

Kupi čamac, čun, barku, brod, jahtu…..ili čak brodogradilište, aerodrom ili šta ja znam s čim se najrađe voziš.


Lako za auta, tv, veš mašine… Pravi je problem što ne možeš kupiti hrvatski krumpir, rajčicu, jabuku, svinju,… Negdje sam pročitao da proizvodimo samo 4 (četri) poljoprivredne kulture u dovoljnim količinama. Sve ostalo uvozimo. To je za plakat.

Ma mozes samo je postalo kompliciranije nego nabaviti drogu. Moras imati svoju dilericu (kumicu) kojoj vjerujes i biti prvi dok ostali ne razgrabe


Gdje onda da kupim hrvatski auto, hrvatski mobitel, hrvatski televizor, hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu ako mi to sve proizvodimo?
BTW i hrvatska Vlada vozi hrvatske automobile

Kupi čamac, čun, barku, brod, jahtu…..ili čak brodogradilište, aerodrom ili šta ja znam s čim se najrađe voziš.
[/quote]

Imaš pravo, kupiću si hrvatski tramvaj CRO-Tram [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Da banke snize kamate zasigurno bi dobar dio od ovih 9 milijardi bio plaćen. Ovako je isplatnije a često je i jedina mogućnost da te kreditira država.

Tu bih se slozio sa vama, kolega. Vasa recenica se moze prevest kao: "Da ima novaca da se to plati, onda bi bilo novca da se to plati" [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Gdje onda da kupim hrvatski auto, hrvatski mobitel, hrvatski televizor, hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu ako mi to sve proizvodimo?
BTW i hrvatska Vlada vozi hrvatske automobile

Kupi čamac, čun, barku, brod, jahtu…..ili čak brodogradilište, aerodrom ili šta ja znam s čim se najrađe voziš.
[/quote]

Imaš pravo, kupiću si hrvatski tramvaj CRO-Tram [thumbsup]
[/quote]

I CRO bicikl!

I CRO tačke!


I CRO tačke!

I CRO četveronožno okokućno brljugalo!

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ako ovako nastave biti će sve manje poreznih obveznika a sve više korisnika proračuna

to je sva mudrost.. 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Ma općenito kada se govori o mjerama Vlade za smanjenje budžetskog deficita uvjek se to uspoređuje s nekim drugim – kako su to oni riješili. Pa smo mogli čitati da s PDV-om od 23% imamo najveći PDV u Europi ali činjenica je da Šveđani Danci i Mađari imaju 25%. I s 23% smo skoro pa najniži u Europi jer se uvijek zaboravi napomenuti da na određene proizvode imamo PDV 0%!

Po mojem mišljenju idealni porezni sustav je onaj u kojem se oporezuje imovina, mrtvi kapital i potrošnja a rad se treba najmanje oporezivati.
[/quote]
oporezivanje "mrtvog" kapitala je stimulacija potrosnje, koju bi isto oporezivao.. a sve u svemu to je i oporezivanje rada, ako ces oporezivati stednju (mrtvi kapital).. najbolji recept za otjerati kapital i put u komunizam. sto mislis zasto svi jure u Monaco.. treba smanjiti sve poreze osim tog mutavog PDV-a, pa da vidis kako ce bogatuni doletiti da se spase od pohlepnog fiskusa kod sebe doma..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




Ma općenito kada se govori o mjerama Vlade za smanjenje budžetskog deficita uvjek se to uspoređuje s nekim drugim – kako su to oni riješili. Pa smo mogli čitati da s PDV-om od 23% imamo najveći PDV u Europi ali činjenica je da Šveđani Danci i Mađari imaju 25%. I s 23% smo skoro pa najniži u Europi jer se uvijek zaboravi napomenuti da na određene proizvode imamo PDV 0%!

Po mojem mišljenju idealni porezni sustav je onaj u kojem se oporezuje imovina, mrtvi kapital i potrošnja a rad se treba najmanje oporezivati.
[/quote]
oporezivanje "mrtvog" kapitala je stimulacija potrosnje, koju bi isto oporezivao.. a sve u svemu to je i oporezivanje rada, ako ces oporezivati stednju (mrtvi kapital).. najbolji recept za otjerati kapital i put u komunizam. sto mislis zasto svi jure u Monaco.. treba smanjiti sve poreze osim tog mutavog PDV-a, pa da vidis kako ce bogatuni doletiti da se spase od pohlepnog fiskusa kod sebe doma..
[/quote]

Ja bih jos legalizirao i prostituciju i lake droge (travu, hasis) pa da vidis kako bi nam drzava procvala a blagajna se punila. Ubio bi vise muha tim udarcem:
– rijesio dio kriminala
– prostitutke bi morale na redovite lijecnicke i placati porez (a i bile bi bolje zasticene)
– turizam bi procvao (Amsterdam zivi od toga na THE nacin)

-ja bi i opium legaliziro
-Pakistan, Afganistan i Laos žive od toga

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close