Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Problem kod PDV-a za poduzetnike nije u visini stope nego u načinu plaćanja i kreditiranju države i dužnika (koji koriste pretporez) a to je obračun po obavljenim i fakturiranim uslugama odnosno prodanim proizvodima ali ne i naplaćenim.

Ni Šuker se ne može razapet pa iz svojih nenaplaćenih potraživanja od 9 milijardi isplatiti mirovine, plaće….Ne može ih ni u proračunu prikazati zato što ih NEMA. Da se dopusti to za što se ti zalažeš svi baš svi u RH bi otvorili neki biznis.
[/quote]

daaa….a nas se može razapeti, tako su poduzetnici radi podmirenja poreznih obveza prisiljeni podizati kratkoročne kredite po dvoznamenkastim kamatnim stopama

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ima da punimo državni proračun da se sve praši….

Vlada udara i po džepu nesavjesnih poreznih obveznika: Uvodi kazne i do 500.000 kuna!

Business.hr/Hina
29.07.2009 10:14
Pročitaj komentare (40) /forum/Default.aspx?page=subject&forum=5bca00b1-8335-46d6-994d-036b2e4536a9&subject=85562122-88d2-4446-a5f8-174417a85f97
Pročitajte sve komentare na forumu (40)
d33f2d9d-4bf8-49c1-9707-2857525a0cc0
Ocijenite članak (1,43)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.

Hrvatski je sabor jutros nastavio zasjedanje raspravom o izmjenama Zakona o posebnim porezima na osobne automobile, ostala motorna vozila, plovila i zrakoplove, kojima se uvode nove više cjenovne kategorije vozila s većim trošarinama.
Vezane vijestiPolitičari će u Saboru piće plaćati iz svoga džepa
Saborski klubovi podržali skraćenje radnog tjedna
"Žalosno je što tek sada posebno oporezujemo bogate"
Bogati, pažnja: Sabor danas raspravlja o vama!

Državni tajnik u Ministarstvu financija Zdravko Marić uvodno je kazao da se zakonskim izmjenama izjednačava porezna osnovica kod oporezivanja svih spomenutih vozila, kako uvoznih, tako i proizvedenih u Hrvatskoj, i to prema njihovoj vrijednosti.

Predlaže se, naime, izjednačavanje kriterija oporezivanja plovila i zrakoplova s osobnim automobilima i motociklima, te se porezna osovica sada utvrđuje prema vrijednosti, a ne više prema dužini plovila, odnosno broju sjedala u zrakoplovu.

Nastavi čitatiOglas:

Količinski pokazatelji tako se zamjenjuju vrijednosnim, čime je, kaže Marić, podignut stupanj pravednosti oporezivanja, odnosno dodatno pojačan karakter oporezivanja prema ekonomskoj snazi. To znači da će kupci skupljih osobnih automobila i motocikala, plovila i zrakoplova, i u relativnom i u apsolutnom iznosu, snositi veći porezni teret.

NZbog krize Vlada udara i po džepu nesavjesnih vozača: Uvodi kazne i do 500.000 kuna!ovim osobnim automobilom i motociklom smatrao bi se osobni automobil i motocikl koji nije bio registriran i korišten.

Porezna osnovica posebnog poreza na osobne automobile, motocikle, plovila i zrakoplove jest prodajna cijena (to je u smislu ovoga Zakona cijena bez PDV-a) te carinska vrijednost uvećana za iznos carine pri uvozu.

Predlaže se i povećanje visina novčanih kazni za učinjene prekršaje – najniža kazna bi umjesto sadašnjih 500 kuna iznosila 5000 kuna, a najviša umjesto 50.000 kuna bila bi 500.000 kuna.

U Vladi očekuju da bi se provedbom ovoga Zakona prihodi u državnom proračunu na godišnjoj razini povećali za 150 milijuna kuna, a do kraja ove godine 30 milijuna kuna.

O predloženim zakonskim izmjenama raspravljaju saborski klubovi.

izvor:business.hr

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ako ovako nastave biti će sve manje poreznih obveznika a sve više korisnika proračuna

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Problem kod PDV-a za poduzetnike nije u visini stope nego u načinu plaćanja i kreditiranju države i dužnika (koji koriste pretporez) a to je obračun po obavljenim i fakturiranim uslugama odnosno prodanim proizvodima ali ne i naplaćenim.

Ni Šuker se ne može razapet pa iz svojih nenaplaćenih potraživanja od 9 milijardi isplatiti mirovine, plaće….Ne može ih ni u proračunu prikazati zato što ih NEMA. Da se dopusti to za što se ti zalažeš svi baš svi u RH bi otvorili neki biznis.
[/quote]

daaa….a nas se može razapeti, tako su poduzetnici radi podmirenja poreznih obveza prisiljeni podizati kratkoročne kredite po dvoznamenkastim kamatnim stopama
[/quote]

Da banke snize kamate zasigurno bi dobar dio od ovih 9 milijardi bio plaćen. Ovako je isplatnije a često je i jedina mogućnost da te kreditira država.





Problem kod PDV-a za poduzetnike nije u visini stope nego u načinu plaćanja i kreditiranju države i dužnika (koji koriste pretporez) a to je obračun po obavljenim i fakturiranim uslugama odnosno prodanim proizvodima ali ne i naplaćenim.

Ni Šuker se ne može razapet pa iz svojih nenaplaćenih potraživanja od 9 milijardi isplatiti mirovine, plaće….Ne može ih ni u proračunu prikazati zato što ih NEMA. Da se dopusti to za što se ti zalažeš svi baš svi u RH bi otvorili neki biznis.
[/quote]

daaa….a nas se može razapeti, tako su poduzetnici radi podmirenja poreznih obveza prisiljeni podizati kratkoročne kredite po dvoznamenkastim kamatnim stopama
[/quote]

Da banke snize kamate zasigurno bi dobar dio od ovih 9 milijardi bio plaćen. Ovako je isplatnije a često je i jedina mogućnost da te kreditira država.
[/quote]

Nije. država dere 15 % zatezne kamate godišnje na svaki zakašnjeli dan čak i ako greškom krivo obračunaju, kada država kasni sa povratom poreza kamata je puno niža a nerjetko im se omakne pa je zaborave obračunati.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ako ovako nastave biti će sve manje poreznih obveznika a sve više korisnika proračuna

Ma mi proizvodimo sve što nam treba – sve što je iz uzvoza je luksuz i treba ga dobro oporezovati kao luksuz ( ovako su me učili daaavno dok sam bio u osnovnoj ).
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?



Ako ovako nastave biti će sve manje poreznih obveznika a sve više korisnika proračuna

Ma mi proizvodimo sve što nam treba – sve što je iz uzvoza je luksuz i treba ga dobro oporezovati kao luksuz ( ovako su me učili daaavno dok sam bio u osnovnoj ).
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?
[/quote]

Gdje onda da kupim hrvatski auto, hrvatski mobitel, hrvatski televizor, hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu ako mi to sve proizvodimo?
BTW i hrvatska Vlada vozi hrvatske automobile

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

El Febo, 29.07.2009. u 14:52
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?

Ne bih rekao, riječ je o kriznom doprinosu

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


sava, 29.07.2009. u 14:55
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?

Ne bih rekao, riječ je o kriznom doprinosu
[/quote]

Kakve to ima veze s Poreznom prijavom?
Ako ne budu mjenjali još neke Zakone ispast će da je ovaj krizni porez posudba!



El Febo, 29.07.2009. u 14:57
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?

Ne bih rekao, riječ je o kriznom doprinosu
[/quote]

Kakve to ima veze s Poreznom prijavom?
Ako ne budu mjenjali još neke Zakone ispast će da je ovaj krizni porez posudba!
[/quote]

Meni onda mogu vratiti glavnicu u dionicama CROS-a, JNAF-a i HPB-a.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Ako ovako nastave biti će sve manje poreznih obveznika a sve više korisnika proračuna

Ma mi proizvodimo sve što nam treba – sve što je iz uzvoza je luksuz i treba ga dobro oporezovati kao luksuz ( ovako su me učili daaavno dok sam bio u osnovnoj ).
Nego hoće li se ovaj dodatni porez na dohodak od 2 i 4% moći vratiti kroz godišnju prijavu poreza na dohodak?
[/quote]

Gdje onda da kupim hrvatski auto, hrvatski mobitel, hrvatski televizor, hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu ako mi to sve proizvodimo?
BTW i hrvatska Vlada vozi hrvatske automobile
[/quote]

Pa i vozi. Vlasnik je RH pa su to hrvatski auti [lol] . Pusti ga, vidis da valja jednu glupost vecu od druge. Bar me dobro nasmijava svaki dan.


hrvatski frižider, hrvatski kompjuter, hrvatsku veš mašinu

pa ovog imamo čak.
je energetski razred C+, al imamo hrvatsko. [thumbsup]

New Report

Close