Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/porez-solidarnosti-harac-kao-predah-do-potpunog-kolapsa,51978.html

petrov nekak bas pokusava biti objektivan, ne osjeca se da je clanak placena reklama kakvih imamo napretek

Problem je što je sad kasno za pustiti kunu sa lanca…
Trebali su to napraviti prije 10-15 godina kad građani nisu bili toliko u kreditima se deviznim klauzulama.
Može se zamisliti kakav bi kaos nastao da € dođe na 10kn.
[/quote]

ima rješenja i za to .
Neka država ukine valutnu klauzulu i stavi se u obranu standarda malih ljudi te zaštitu proizvođača i izvoznika.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


ima rješenja i za to .
Neka država ukine valutnu klauzulu i stavi se u obranu standarda malih ljudi te zaštitu proizvođača i izvoznika.

Kamo sreće kad bi to bilo moguće. Ali možeš misliti kakvu bi frku digle strane banke…

Vidim da je naš Crobi ni vrit ni mimo, kao da se čeka neka bitna vijest.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala




http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/porez-solidarnosti-harac-kao-predah-do-potpunog-kolapsa,51978.html

petrov nekak bas pokusava biti objektivan, ne osjeca se da je clanak placena reklama kakvih imamo napretek

Problem je što je sad kasno za pustiti kunu sa lanca…
Trebali su to napraviti prije 10-15 godina kad građani nisu bili toliko u kreditima se deviznim klauzulama.
Može se zamisliti kakav bi kaos nastao da € dođe na 10kn.
[/quote]

ima rješenja i za to .
Neka država ukine valutnu klauzulu i stavi se u obranu standarda malih ljudi te zaštitu proizvođača i izvoznika.
[/quote]
kada bi to bilo moguće, ja i svi koji su spremni nešto raditi u životu – iselili bi se iz ove Države.

Jer ovakvo nešto bi bio znak da u ovoj Državi vlada diktatura, da slobode poduzetništva nema, da Država može naprasno napraviti što god poželi direktno otimajući gospodarstvu.

Ovakve stvari, kao i naprasna povećanja poreza, ili kakva god spora ali ako se radi o prevelikim porezima, nisu ništa drugo nego svojevrsni oblik nacionalizacije imovine kakvu su bili proveli Komunisti.

Takvu Državu ne želimo – takav put vodi u propast.

Proizvođače, izvoznike… male ljude, na taj način ne štiti niti Komunistička Partija Narodne Republike Kine, ne bismo trebali niti mi. To nije dobar način. Oni se prije svega štite sami svojom pameću (tko te tjerao na kredit?? – neki ih nemaju!), a Država ih treba štiti na način da im osigura kvalitetne uvjete za poslovanje, dakle: funkcionalno i efikasno pravosuđe, ciljano nultu stopu korupcije, minimalna birokracija i još minimalniji državni aparat općenito što omogućava minimalne poreze!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Pa zato se vodstvu države očito ne žuri da Hrvatska ode što prije u EU.

Jer da Hrvatska (u ovakvoj situaciji u kakvoj se nalazi) uđe u EU, ma ode onda i ono malo pametne raje (što žele naplatiti svoju muku u trud kroz fakultete i kojekakve edukacije) raditi vani za plaće dostojne njihovog znanja i poziva. Ovdje govorim o najobrazovanijim ljudima. Pitajte najobrazovanije kolike su im trenutno plaće…i pitajte njihove kolege iz naprimjer nama omražene ali daleko naprednije Slovenije, da ne idem dalje po EU…

E sada, kakva će tek biti Hrvatska kada na ovo malo sirotinje (kvantitativno i kvalitativno gledano) još nastupi odljev mozgova (što EU itekako omogućava)…[bye]

A naša burza je samo ogledalo ove situacije…gledaj i plači…

Mislim da neki iz vlade baš zbog ovog Boga mole da Hrvatska ne uđe u EU prije 2020.g., bez obzira što u javnosti pričali…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Ali od svega mi fakat nisu jasni naši mirovinci, domaće vrijednosnice vole kupovati tek kada postanu relativno skupe i napumpane (nakon relija), a kada postaju relativno jeftine (nakon korekcije) nema ih ni za lijek.

Istodobno, dok je na domaćem terenu relativna jeftinjara, oni idu kupovati po stranim tržištima gdje se opet već tržište pregrijalo i napumpalo?

Ma koja je tu logika?

Mislim, nastranu od izbora ulaganja, ionako mislim da je za moju mirovinu 10x bolje da ulažu na stranom nego na domaćem dioničkom tržištu, ali koja je tu logika poslovanja oko vremena ulaska?!

Ma j… se njima živo kad će kupovati i gdje kad nisu njihovi novci u pitanju, bitno je da se troši, bez opravdanja, a mene recimo nitko ništa ne pita kao korisnika što bih ja želio da rade s mojim novcima…

Koliko su ono OMF-ovi ostvarili prinosa od osnutka? 2-3%? Od osnutka. Kakav je to prinos, šta je to?! 0,5% godišnja dobit? Kako stvari stoje neće još dugo u značajniji plus..Čekaj zar mi nije bolje oročiti novce?! Šta će mi uopće OMF?

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Logika je u tome što oni kupuju od svojih igrača koji su to kupili još jeftinije.
Šta će ti OMF, zar te je netko pitao da li želiš?
Sutra će netko izbaciti tezu šta će mi država.
U istinu šta će nam država?

who dares, wins



ima rješenja i za to .
Neka država ukine valutnu klauzulu i stavi se u obranu standarda malih ljudi te zaštitu proizvođača i izvoznika.

Samo zovi drzavu u pomoc… [lol]
Pa hebemu misa, sto stvarno nikad nista ne naucite!?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/porez-solidarnosti-harac-kao-predah-do-potpunog-kolapsa,51978.html

petrov nekak bas pokusava biti objektivan, ne osjeca se da je clanak placena reklama kakvih imamo napretek

Problem je što je sad kasno za pustiti kunu sa lanca…
Trebali su to napraviti prije 10-15 godina kad građani nisu bili toliko u kreditima se deviznim klauzulama.
Može se zamisliti kakav bi kaos nastao da € dođe na 10kn.
[/quote]

ima rješenja i za to .
Neka država ukine valutnu klauzulu i stavi se u obranu standarda malih ljudi te zaštitu proizvođača i izvoznika.

[/quote]

Uvesti kapitalne restrikcije – to je posao HNB-a.
I indeksirati plaće – plaće trebaju pratiti inflaciju a realni rast plaća moguć uz povećanje efikasnosti rada. Ende!

Tako je, propisati place i cijene… Kad nije uspjelo Nixonu, uspjet ce nama. [thumbsup]
Dekretom CK HDZ-a treba propisati kolko se treba povecati efikasnost rada. [rolleyes]
Pa od kud vi ljudi vodu pijete? Da ja izbjegavam. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/porez-solidarnosti-harac-kao-predah-do-potpunog-kolapsa,51978.html

petrov nekak bas pokusava biti objektivan, ne osjeca se da je clanak placena reklama kakvih imamo napretek

Problem je što je sad kasno za pustiti kunu sa lanca…
Trebali su to napraviti prije 10-15 godina kad građani nisu bili toliko u kreditima se deviznim klauzulama.
Može se zamisliti kakav bi kaos nastao da € dođe na 10kn.
[/quote]

ima rješenja i za to .
Neka država ukine valutnu klauzulu i stavi se u obranu standarda malih ljudi te zaštitu proizvođača i izvoznika.
[/quote]
kada bi to bilo moguće, ja i svi koji su spremni nešto raditi u životu – iselili bi se iz ove Države.

Jer ovakvo nešto bi bio znak da u ovoj Državi vlada diktatura, da slobode poduzetništva nema, da Država može naprasno napraviti što god poželi direktno otimajući gospodarstvu.

Ovakve stvari, kao i naprasna povećanja poreza, ili kakva god spora ali ako se radi o prevelikim porezima, nisu ništa drugo nego svojevrsni oblik nacionalizacije imovine kakvu su bili proveli Komunisti.

Takvu Državu ne želimo – takav put vodi u propast.

Proizvođače, izvoznike… male ljude, na taj način ne štiti niti Komunistička Partija Narodne Republike Kine, ne bismo trebali niti mi. To nije dobar način. Oni se prije svega štite sami svojom pameću (tko te tjerao na kredit?? – neki ih nemaju!), a Država ih treba štiti na način da im osigura kvalitetne uvjete za poslovanje, dakle: funkcionalno i efikasno pravosuđe, ciljano nultu stopu korupcije, minimalna birokracija i još minimalniji državni aparat općenito što omogućava minimalne poreze!
[/quote]

kolega državni intervencionizam ima različite principe, načine i djelovanja.
Teška bolest tržišne ekonomije je bila 1930, a smrt tržišne ekonomije je bila lani kada je US kongres ušpricao pare i "nacionalizirao" imovinu firmi, te na iznenađenje svih podjelio bonuse top menadžerima koji su te iste firme doveli do stečaja.
Jedno su priče o tržišnoj ekonomiji, pravima i sl. a drugo je realnost.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Tako je, propisati place i cijene… Kad nije uspjelo Nioxonu, uspjet ce nama. [thumbsup]
Dekretom CK HDZ-a treba propisati kolko se treba povecati efikasnost rada. [rolleyes]
Pa od kud vi ljudi vodu pijete? Da ja izbjegavam. [lol]

Nisi shvatio redoslijed.
Ako se uvedu kapitalne restrikcije doći će automatski do pada kune i rasta cijena.
Indeksacijom cijene rada štiti se standard građana!

Ako kontrola cijena nije uspjela Rimskom carstu, koje je – budimo iskreni, imalo znacajnije organiziraniju i efikasniju adminstraciju od Hrvatske, kako ce onda uspjeti nama!?
To nemoze radit jer po definiciji nemoze raditi. Mada, mislim da je Sjeverna Koreja relativno uspjesna u tome. Taj slucaj bi mozda trebalo istraziti. Odmah da se posalje par stotina nasih ekonomskih strucnjaka na magisterij tamo.
[thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close