Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.24sata.hr/news/clanak/sve-dublje-moramo-ici-u-minus-zbog-novih-nameta/127812/?context=naslovnica&web_page_id=main_page
– Svoje pogreške ispravljaju na nama.
Oblačimo se na rasprodajama, uzgajamo povrće, a kći na benziskoj pere stakla… – požalila se Renata.

[bye] [lol]

O bože glupog li teksta, nisam znao da svaki mjesec kupuju školske knjige za 3000 kuna. Pa što će nakon toga jesti sirota i uboga četveročlana obitelj za 150 kuna dnevno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Nadam se da će rast PDV-a trgovci pretvoriti u adekvatan rast cijene roba – što veće cijene bolji prihodi proračuna.

Ja bi te dao zatvorit za ovo, da mogu.
[/quote]

Trgovci jeftinijom robom će vjerojatno samo u programu zamjeniti 22% sa 23%. Što se tiče skupljih roba ove mjere su udar na kupovnu moć stanovništva pa će zbog smanjenja potražnje cijene vremenom pasti.

Naravno svako povećanje PDV je stimulacija kriminalu i švercu pa će isti povećati tržišni udio.

Mislim da će povećanje poreza, osobito način na koji je donešeno, povećati strah kako kod građana tako i kod firmi što će značiti znatno smanjiti potrošnju, a povećati otpuštanja i rezanja plaća. Siguran će da će se zbog ovih mjera u državnu kasu sliti manje novaca nego što bi se slilo bez njih.

Osoba koja je čitavu političku karijeru izgradila dijeleći socijalne benificije nemože sada rezati te iste beneficije. Zvati Jadranku Kosor da spasi ekonomiju je isto kao zvati piromana da gasi požar.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Nadam se da će rast PDV-a trgovci pretvoriti u adekvatan rast cijene roba – što veće cijene bolji prihodi proračuna.

Ja bi te dao zatvorit za ovo, da mogu.
[/quote]

Trgovci jeftinijom robom će vjerojatno samo u programu zamjeniti 22% sa 23%. Što se tiče skupljih roba ove mjere su udar na kupovnu moć stanovništva pa će zbog smanjenja potražnje cijene vremenom pasti.

Naravno svako povećanje PDV je stimulacija kriminalu i švercu pa će isti povećati tržišni udio.

Mislim da će povećanje poreza, osobito način na koji je donešeno, povećati strah kako kod građana tako i kod firmi što će značiti znatno smanjiti potrošnju, a povećati otpuštanja i rezanja plaća. Siguran će da će se zbog ovih mjera u državnu kasu sliti manje novaca nego što bi se slilo bez njih.

Osoba koja je čitavu političku karijeru izgradila dijeleći socijalne benificije nemože sada rezati te iste beneficije. Zvati Jadranku Kosor da spasi ekonomiju je isto kao zvati piromana da gasi požar.
[/quote]

Ukratko, doći će do strahovitog porasta sive ekonomije (PDV) i korupcije na svim razinama (smanjenje plaća u državnoj i javnoj upravi) i drastično smanjenje punjenja državnog proračuna. Bez pravih rezova koji su tabu tema u ovoj državi nema izlaska iz ovog mraka.[pray]


Siguran će da će se zbog ovih mjera u državnu kasu sliti manje novaca nego što bi se slilo bez njih.

to im se npr. već dogodilo sa novim sustavom trošarina na duhanske proizvode, govorilo im se to, upozoravalo se, no oni ne slušaju. Rade sa imaginarnim brojevima, koliko su oni sebi zamislili da žele uprihodovati, i onda kada se surova stvarnost pokaže, onda su odjednom iznenađeni, a kao da nisu upozoreni, da im nisu argumentirano prikazane analize, simulacije… ali tako je to kada netko sebi nešto zamisli i misli da je najpametniji te ne želi čuti drugo mišljenje ako se slučajno razlikuje od njihovih fantazija.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ak.bNqbf7qFg

"Darling to Call on U.K. Banks to Offer Cheaper Company Loans
Share | Email | Print | A A A

By Gonzalo Vina

July 27 (Bloomberg) — Chancellor of the Exchequer Alistair Darling will call on Britain’s banks to reduce the cost of loans to small companies as he seeks to prevent the economy from slipping further into recession.
…"

Tak je i nas bivsi premijer trazio od banaka da smanje kamate. Izgleda da je drivo doplovio do V. Britanije. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dinamit 5 brokera predao pravdi u ruke

Uz niz sočnih detalja o manipulacijama na burzi moj prijatelj je Državnom odvjetništvu doveo i pedesetak novih svjedoka
http://www.poslovni.hr/122574.aspx

Da ne povjeruješ da i kod nas ponekad zakon fuinkcionira

ovo je samo mali primjer onoga što se sada dešava na našoj burzi koja
vrvi od raznoraznih manipulacija
naivni nasjedaju naravno panika se lako širi i novac brzo gubi..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Evo podatak koliko je rasla državna uprava. Živjela efikasna državna uprava.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/birokracija-broj-cinovnika-na-lokalnim-razinama-u-12-godina-povecan-cak-80%25,51910.html

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Evo imamo MUP-ova izvješća s granice za protekli vikend.
Jači je od istog vilenda prošle godine.
Neznatno ali jači; minusi već prelaze u pluseve.
A turizam je cca 18% BDP-a!


Evo imamo MUP-ova izvješća s granice za protekli vikend.
Jači je od istog vilenda prošle godine.
Neznatno ali jači; minusi već prelaze u pluseve.
A turizam je cca 18% BDP-a!

super,sad smo sve riješili [lol]



Existing Home Sales 4,77 mil.
manje od očekivanja, više nego mjesec prije….a putanja je već 4. mjesec uzlazna, također su cijene pale manje od očekivanja -0,1% samo.
mislim da imamo dno nekretnina u USA.

Jamese ne shali se. Vise od 60% foreclosura NIJE na marketu. A market nije vise mark-to-market. Usput su se promijenila i accounting rules. Idemo dalje!! [thumbsup]
Iliti: hebe lud zbunjenoga
[/quote]
Existing Home Sales 4,89 mil.
New Home Sales 384k naspram 346k prošlog mjeseca, nasparam očekivanih 350k
I sused, kaj veliš? [wink]

bit će važan road show za azijsko tržište krajem godine, tu nam je japanski R&I uvjek dodjeljivao dobre ocjene, bolje od Fitcha, Moodys-a i S&P-a. Ako Samuraji prođu dobro, sezona nastavi kako je počela, mediji za promjenu budu malo objektivniji, a zbog novih poreza ne bude prevelike evazije, ostadeosmo mi (i baba Jaca također) iznad vode pa će za ovu državu za razliku od drugih u susjedstvu biti razloga za optimizam. Iako taj Yen mi nije najjasniji možda treba uću u euro swap sa fiksnom nogom odmah, ili 6m Euribor+ 300 za 5 godišnji bez grace perioda, što sada MFIN može dobiti. Isto i za yuan ili neku drugu lokalnu valutu. Doma su Preslabo srezali proračun, ali bolje i to u ovome trenutku od socijalnih nemira. ostaju brojni strukturni problemi, ali im priznajem da makar i silom prilika nešto poduzimaju. inače i bildt govori da island nemože uhvatiti hrvatsku. Gola je istina da hrvatska koliko god smo mi samokritični (što nije uopće loše) ima bolje i zakone i provedbu zakona od svih baltičara, (osim možda estonije) Rumunjske, bugarske, i mađarske. Poljska je 18 najveće gospodarstvo na svijetu, nije za usporedbu. Česi i Slovaci kapa dolje. slovenci malo manje kapa dolje (imajući u vidu samo konkurentnost i stanje ekonomije).

Prema podatcima MUP-a RH i jučerašnji dan je bio obilježen s većim brojem ulazaka u RH od broja izlazaka iz RH za oko 24.000. Ovi podatci će zasigurno razveseliti sve od Vlade do gospodarstvenika budući da je ono čega su se svi najviše plašili, veliki pad u turizmu, čini mi se definitivno izbjegnut.

New Report

Close