Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Interesantno je, da je projekt od "neprocijenjive" ekonomsko-politicke vaznosti za Hrvatsku (to je inace eufemizam za totalno neisplativ), zapravo od matematicki procjenjive ekonomske vaznosti za nekoliko privatnih firmu blisko povezanih sa vrhom vlasti: nekoliko miljuna kvadrata x (prodajna cijena – nabavna cijena). [cool]

Di je sad fazan da mi to pojasni? [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Ispravka 6. smo – zaboravio sam Island koji ima 24,5%

e jest im stopa, trebali su staviti 24,99%

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://www.vecernji.hr/lifestyle/u-indiji-djevice-zazivaju-kisu-golim-oranjem-clanak-5368

Jel to radi i protiv recesije? [undecid]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

sub, 24.07.2009. u 09:04

HTV je naime objavio kako se, prema posljednjim informacijama iz Vlade, od gradnje Pelješkog mosta na neko vrijeme odustalo. HTV je, kako su objavili, došao do dokumenata koji bacaju novo svjetlo na inzistiranje na gradnji unatoč recesiji i dramatičnom stanju proračuna.
Željko Jovanović, predsjednik saborskog Antikorupcijskog vijeća, smatra kako se odgovor krije u dokumentaciji koja je doprla i do njegova saborskog vijeća, objavio je HTV.
"Dvije vodeće hrvatske tvrtke koje se bave gradnjom su, zahvaljujući povlaštenim informacijama, povoljno preko posrednika kupovale zemljišta na Pelješcu i time željele ostvariti milijunsku korist. Pritom je najveću ulogu imala država koja im je dala informaciju o koridoru autoceste", rekao je Jovanović.
IGH Jure Radića i Konstruktor Željka Žderića su, podsjetimo, projektanti i izvođači mosta, autoceste i brze ceste, a odnedavno su i suvlasnici poduzeća Profectus, koje već godinama na tom istom području kupuje zemlju od mještana.
Vlasnik Profectusa Vicenzo Blagaić tvrdi da zemlju ne misle prodavati nego će "razvijati turizam".
Radić je opovrgnuo medijske navode da su projektanti i izvođači mosta, tvrtke IGH i Konstruktor, koji su poslovno povezani s tvrtkom Profectus Vićenca Blagaića, suvlasnici milijuna četvornih metara zemljišta na Pelješcu i okolici, rekavši kako je riječ o zemljištu u dubrovačkom primorju koje je 50 kilometara udaljeno od Pelješkog mosta i koje su kupili puno prije nego što je projekt Pelješkog mosta uopće i zamišljen.

Treba li komentar?

Novim rebalansom Vlada bi budžetski deficit na cca 6 milijardi kuna što je ispod 2% BDP-a!!!
Kako je u prvom polugodištu deficit bio oko 11 milijardi Vlada bi mogla snažno poduprijeti kunsku likvidnost u HR. Mogu se očekivati jaki pritisci na slabljenje kune.
Projekcija o prihodovnoj strani je dosta konzervativna – nadam se da će rast PDV-a trgovci pretvoriti u adekvatan rast cijene roba – što veće cijene bolji prihodi proračuna.

El Febo, 24.07.2009. u 15:28
što veće cijene bolji prihodi proračuna.

pod uvijetom da netko kupuje po većim cijenama, samo na tu "sitnicu" si zaboravio

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nadam se da će rast PDV-a trgovci pretvoriti u adekvatan rast cijene roba – što veće cijene bolji prihodi proračuna.

Ja bi te dao zatvorit za ovo, da mogu.


sava, 24.07.2009. u 15:32
što veće cijene bolji prihodi proračuna.

pod uvijetom da netko kupuje po većim cijenama, samo na tu "sitnicu" si zaboravio
[/quote]

Sad si me razočarao 100%. Govorim o razumnim stopama inflacije cca 3-3,5% na godišnjoj razini.
Ako izbaciš cijene zdravstva koje su puno rasle zbog reforme mi smo skoro pa zagazili u deflaciju.
Kako napuniti proračun u takvim uvjetima?



El Febo, 24.07.2009. u 15:38
što veće cijene bolji prihodi proračuna.

pod uvijetom da netko kupuje po većim cijenama, samo na tu "sitnicu" si zaboravio
[/quote]

Sad si me razočarao 100%. Govorim o razumnim stopama inflacije cca 3-3,5% na godišnjoj razini.
Ako izbaciš cijene zdravstva koje su puno rasle zbog reforme mi smo skoro pa zagazili u deflaciju.
Kako napuniti proračun u takvim uvjetima?
[/quote]

Nakon smanjenja deficita, labavija monetarna politika bi pomogla po tom pitanju

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




sava, 24.07.2009. u 15:44
što veće cijene bolji prihodi proračuna.

pod uvijetom da netko kupuje po većim cijenama, samo na tu "sitnicu" si zaboravio
[/quote]

Sad si me razočarao 100%. Govorim o razumnim stopama inflacije cca 3-3,5% na godišnjoj razini.
Ako izbaciš cijene zdravstva koje su puno rasle zbog reforme mi smo skoro pa zagazili u deflaciju.
Kako napuniti proračun u takvim uvjetima?
[/quote]

Nakon smanjenja deficita, labavija monetarna politika bi pomogla po tom pitanju
[/quote]

Ovim rebalansom deficit je ispod 1,7% BDP-a!
Dakle deficit se smanjuje s 11 u prvom polugodištu na oko 5,7 milijardi kuna na razini cijele godine.
Očito da Država više ne ide u prodaju trezorskih zapisa – samo će otplaćivati dospjele dugove.

Izgleda da se s obzirom na BDP proracun i ne puni toliko lose, ali rashodi….

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/53086/ttl/Bajo-Neocekivano-povoljno-punjenje-proracuna/Default.aspx



Nadam se da će rast PDV-a trgovci pretvoriti u adekvatan rast cijene roba – što veće cijene bolji prihodi proračuna.

Ja bi te dao zatvorit za ovo, da mogu.
[/quote]

Koliko li si ti imao iz matiše – biće da su se piceki nastavnici nosili.
Ovo što sam napisao je konstatacija.
Pitanje za tebe: Hoće li poskupjeti struja, voda, plin i sl.
Moja konstatacija: Naravno da hoće!

New Report

Close