Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


MMF će doći, to je sigurno, jer nisu oni blesavi da ubiju kravu koja im treba još godinama otplačivati kredit koji su nam dali. I nemojmo se zavaravati da su ovi u MMF-u neki profesionalci i pošteni ljudi koji tu dolaze nama pomoći i uvesti reda.

I ja sam načio da će doći – i odvesti tetu iz općine na Mars, branitalje i 60,000 partizana na Saturn a umirovljenika na Jupiter!
E dečki, pa ja sam misli da ste malo pamerniji. Živite u iluziji da se nešto može preko noći promjeniti i da je negdje drugdje bolje.

Mnogi su rekli vec puno toga s cime se slazem u potpunosti pa cu nadodat samo da ce se odjednom dogoditi efekt rusenja placa na 2999,99 kn (ili nize) s eventualnom isplatom razlike "na crno". Kretenski potez. No nisam nista pametno ni ocekivao od ove ekipe pa nisam iznenadjen.

p.s.
@ nikson – nema uvrede – imas potpuno pravo da sam ispao glup radeci sve posteno i po zakonu. I ja sam toga postao svjestan prije nekog vremena.



MMF će doći, to je sigurno, jer nisu oni blesavi da ubiju kravu koja im treba još godinama otplačivati kredit koji su nam dali. I nemojmo se zavaravati da su ovi u MMF-u neki profesionalci i pošteni ljudi koji tu dolaze nama pomoći i uvesti reda.

I ja sam načio da će doći – i odvesti tetu iz općine na Mars, branitalje i 60,000 partizana na Saturn a umirovljenika na Jupiter!
E dečki, pa ja sam misli da ste malo pamerniji. Živite u iluziji da se nešto može preko noći promjeniti i da je negdje drugdje bolje.
[/quote]

A što ti misliš da je MMF socijalno osjetljiv? Zar ti misliš da njih mori briga za branitelje, općinare i umirovljenike? Kada dođu bit će sistem cap! i nema vih više! A što će jesti to njih nije briga.
Ako možeš raditi i gladan si odi raditi i vrati nama pare koje smo ti dali.
Boli njih k… za biračko tijelo, socijalne nemire i kopanje po smeću. Pogledaj malo nemire u Argentini. Sve se svodi na odi radit i vrati pare! Eto to je MMF i vjeruj mi ne živim u iluzijama .
Sve se svodi na lovu.

I da, vidjet ćeš kako će ljudi letit na Mars, Saturn i Jupiter! U sekundi!


Svejedno mi je.
Rezigniran sam.

Mene je povrh ovoga jos vise strah devalvacije kune.
A ako/kada MMF dodje budite sigurni da ce ovo traziti

Kaže Ljubo Jurčić da kad dođe MMF da će kuna devalvirati i da će plaće nizbrdo jedno 50%…………..tak da ovih pet posto nećemo ni osjetiti [smiley]



Svejedno mi je.
Rezigniran sam.

Mene je povrh ovoga jos vise strah devalvacije kune.
A ako/kada MMF dodje budite sigurni da ce ovo traziti

Kaže Ljubo Jurčić da kad dođe MMF da će kuna devalvirati i da će plaće nizbrdo jedno 50%…………..tak da ovih pet posto nećemo ni osjetiti [smiley]
[/quote]
Ja prebacio sav višak u jure, a ovo drugo je ful u dionicama, pretpostavljam dugoročno. Od casha 3000 na tekućem i 18 na brokerskom [tongue]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Potpredsjednik Matice hrvatskih sindikata Vilim Ribić u izjavi novinarima je kazao da je prvotni prijedlog Vlade bio stopa kriznog poreza od 8 posto, kao i da bi se novi porez odnosio na neto plaće 850 do 900 tisuća ljudi.

Ribić je rekao da su sindikati predlagali progresivno oporezivanje, da im nije jasno zašto linearna stopa. Prenio je i da je Vladino objašnjenje neprihvaćanja progresivne stope veća složenost poreznog sustava, a time i veća porezna erozija."Ako se nekome nešto mora smanjiti to mora biti svima u državi i utoliko ova inicijativa Vlade ima smisla, jer sve drugo, svako jednostrano zadiranje u plaće samo jednog sekora je šikaniranje 250.000 ljudi", rekao je Ribić na upit podržava li prijedlog.

sub, 22.07.2009. u 11:56

Eto kako Ribić razmišlja. Šikaniranje 250000 ljudi?
Za plaće tih 250000 ljudi ja svaki mjesec izdvajam dio plaće, Ribiću. I sad mi treba uzeti još 5% da bi se za tih 250000 ljudi uopće mogle isplatiti plaće (kaže premijerka). Kako se to zove Ribiću?
Solidarnost? Harač? Svinjarija?
Pri tom uopće ne želim razmišljat da dio od tih 250000 ljudi, uopće ne odradi plaću.

Evo novog jos briljantnijeg prijedloga:
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/29620/Manji-krizni-porez-uz-rast-tope-PDV-a.html

to me podsjeca na licitiranje na arapskom shuku
samo sto tamo covjek ima posla s postenim ljudima a ne ovim zlikovcima

mene samo zanima dokle ce hrvat dat da mu hrvat sere po glavi

Postanite Eu-robovi


Evo novog jos briljantnijeg prijedloga:
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/29620/Manji-krizni-porez-uz-rast-tope-PDV-a.html

dobro je, neće bit ništ od toga…..

Ako već treba graditi Pelješki most predlažem da se ponovo uvedu omladinske radne akcije


http://www.civljane.hr/

460 zitelja

14 ljudi na ovaj ili onaj nacin vezano na drzavna jasla..

pola cetnika


Nije da sitničarim, ali zar to prezime ne bi trebalo biti protuzakonito?? glede nacionalizma i ostaloga..
A ako nije, zašto nije? I zašto u lijepoj našoj (ovo zadnje samo na kratko) nema ni jednog Ustaše?? (barem po telefonskom imeniku t-coma)? Možda ima netko s tim prezimenom u srbiji??

A od financija, molim da netko upućeniji kaže št ase dešava sa dionicama kad dođe do devalvacije nacionalne valute? Da li ostaju iste vrijednosti pa su jeftinije strancima ili se ponašaju kao konvertibilne pa se drže svoje protuvrijednosti u recimo eurima? Te da li ima veze posluje li firma na našem tržištu ili je barem djelomično, odnosno u potpunosti orijentirana prema van?? Kao npr. ATPL koja sve primarno obavlja u dolarima?

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close