Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne, namet izgleda ide na neto iznad 3.000, evo upravo na TV. Dakle, ako imas 5.000 neto, od 5.000 – 3.000 zaracunaju 5%, to je 100 kn, tebi ide 4900.
Ako ti je neto 10.000 kn, capnu 5% od 7.000, iliti 350 kn, tebi ide 9.650 kn.
To je 0% na neto od 3.000, 2% na neto od 5.000 i 3.5% na neto od 10.000. Daklem, progresivno.

Ali onda smanjuju poreznu osnovicu za porez na dohodak! Smanjiti će im se prihodi od poreza na dohodak.

"Navodno Vlada drži na stolu ponudu, odnosno nudi 5 posto poreza, ali u tom slučaju građanima se ne bi isplaćivali božićnica i regres. Ukoliko pristanu na harač od 6 posto božićnica i regres bi se isplatili."

He, he, legende…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Ne, namet izgleda ide na neto iznad 3.000, evo upravo na TV. Dakle, ako imas 5.000 neto, od 5.000 – 3.000 zaracunaju 5%, to je 100 kn, tebi ide 4900.
Ako ti je neto 10.000 kn, capnu 5% od 7.000, iliti 350 kn, tebi ide 9.650 kn.
To je 0% na neto od 3.000, 2% na neto od 5.000 i 3.5% na neto od 10.000. Daklem, progresivno.

Ali onda smanjuju poreznu osnovicu za porez na dohodak! Smanjiti će im se prihodi od poreza na dohodak.
[/quote]

Ma koji covjece porez na dohodak… To se sve izracuna normalno, ko da ti je neto 5.000. Kuzis? Samo ti na kraju capnu jos 5% iz neto iznosa.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Uzas.
Samo sto ovo nije privremena mjera koliko god oni rekli da je, novi porez se tesko skida..
Majko koliko ce mi neradnici uzet para.
Ajme boli me glava..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




Ne, namet izgleda ide na neto iznad 3.000, evo upravo na TV. Dakle, ako imas 5.000 neto, od 5.000 – 3.000 zaracunaju 5%, to je 100 kn, tebi ide 4900.
Ako ti je neto 10.000 kn, capnu 5% od 7.000, iliti 350 kn, tebi ide 9.650 kn.
To je 0% na neto od 3.000, 2% na neto od 5.000 i 3.5% na neto od 10.000. Daklem, progresivno.

Ali onda smanjuju poreznu osnovicu za porez na dohodak! Smanjiti će im se prihodi od poreza na dohodak.
[/quote]

Ma koji covjece porez na dohodak… To se sve izracuna normalno, ko da ti je neto 5.000. Kuzis? Samo ti na kraju capnu jos 5% iz neto iznosa.
[/quote]

Nisam pročito do kraja…sori!
A šta će biti s godišnjim prijavama…to bi mogli sve vratiti pa su opet u bedu!


"Navodno Vlada drži na stolu ponudu, odnosno nudi 5 posto poreza, ali u tom slučaju građanima se ne bi isplaćivali božićnica i regres. Ukoliko pristanu na harač od 6 posto božićnica i regres bi se isplatili."

He, he, legende…

To ce sindikati drzavnih sluzbenika objerucke prihvatit, 6%, ali uz bozicnicu i regres. Genijalni nacin da privatni sektor malo vise oporezujes. Ipak treba odrzavat privilegije.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ajme, i bozicnice i regres ce im isplatiti…
Iz moje love.
Majko mila/

evo uzimte sve i 13. placu dajte javnoj upravi od moje.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Uzas.
Samo sto ovo nije privremena mjera koliko god oni rekli da je, novi porez se tesko skida..
Majko koliko ce mi neradnici uzet para.
Ajme boli me glava..

Ko onaj ratni porez od 10%… Do uvodjenja PDV-a nije maknut, samo je promjenio ime u "dodatni porez". [lol]
Ma pitanje oko porezne stope i nacina izracuna je akademsko… Oni ce zagrabiti koliko im treba. Uvijek se da rijesit po toj varijabli jednadzba.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-porez-nije-samo-na-place–nego-na-sva-primanja-a-udara-se-i-na-dividendu/442680.aspx

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sljedece je valjda dizanje PDV-a. Tu je najteze izbjeci placanje. Ovo sa placama ce biti opet masivna porezna evazija. Naravno da ce nahebat oni koji ne varaju drzavu nego placaju sva davanja (me included). [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

može ovdje bit nuklearni rat, ak će rast amerikanci rast ćemo i mi, sve ostalo je manje važno

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


može ovdje bit nuklearni rat, ak će rast amerikanci rast ćemo i mi, sve ostalo je manje važno

Ali amerikanci će imati ružno otriježnjenje u Q3 i Q4! Mi ćemo imati vrlo, vrlo uskoro.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close