Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sava
Lupio bi ja tebi 45% poreza, pa si reduciraj sa 5% dodatnog. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Svima da državnoj sisi treba srokati plaću/mirovinu minimum 10% a pogotovo onom brkatom kretenu vođi sindikata. malo, srednje i bilo kakvo poduzetništvo mora se rasteretiti poreza i nameta a ne kalemiti im nove.

I'LL BE BACK



do 01.10 pad vlade i prijevremeni izbori, zajedno sa predsjednickima.
Crobex na 1500-1600
100% sam u dionicama da se zna..

onda si kolega jako glup… ili autodestruktivan…

(bez zle namjere)
[/quote]

Mozda je dugorocni…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



@sava

Lupio bi ja tebi 45% poreza, pa si reduciraj sa 5% dodatnog. [thumbsup]

Uvođenjem poreza od 5% smanjuje se porezna osnovica za porez na dohodak.
Dakle to nije više 5% nego 4,25% za one koji plaćaju npr 15% a 2,75% za one koji imaju porez po stopi 45%.


Svima da državnoj sisi treba srokati plaću/mirovinu minimum 10% a pogotovo onom brkatom kretenu vođi sindikata. malo, srednje i bilo kakvo poduzetništvo mora se rasteretiti poreza i nameta a ne kalemiti im nove.

Točno. I priča će završiti na 100 ojra mirovine odnosno 200 ojra prosječne plaće. Tu smo već bili. Ponavljam, čistilište i ground zero su neizbježni. Još da je smijeniti kompletnu političku strukturu jer smatram da HNS, SDP i ostala bratija u ovim postavama definitivno nisu riješenje. Ista ekipa se vrti već 20 godina. Makli se samo oni koji su umrli. Svi ostali glavni akteri su još uvijek tu. A to ne bu išlo. Treba nam sviježa krv u politici. Inače nismo riješili problem.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!




@sava

Lupio bi ja tebi 45% poreza, pa si reduciraj sa 5% dodatnog. [thumbsup]

Uvođenjem poreza od 5% smanjuje se porezna osnovica za porez na dohodak.
Dakle to nije više 5% nego 4,25% za one koji plaćaju npr 15% a 2,75% za one koji imaju porez po stopi 45%.
[/quote]

Nisam siguran da bu to tako išlo kako ti tvrdiš, kaj su onda s tim dobili ako tako naprave?
Također mislim da je slijedeči potez Vladinih ekonomskih stručnjaka iz Jacine Perestrojke, rezanje neoporezivih naknada i osobnog odbitka a što će rezultirati većim iznosom poreza i prireza na dohodak.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




@sava

Lupio bi ja tebi 45% poreza, pa si reduciraj sa 5% dodatnog. [thumbsup]

Uvođenjem poreza od 5% smanjuje se porezna osnovica za porez na dohodak.
Dakle to nije više 5% nego 4,25% za one koji plaćaju npr 15% a 2,75% za one koji imaju porez po stopi 45%.
[/quote]

Bez obzira kojim se redoslijedom naplaćivao to nije nikada 5%.
Dakle ostaje samo jedna mogućnost a to je da se tih 5% zaračunava na plaćeni porez na dohodak. To je onda nekih 3 milijarde godišnje. Ali ostaje pitanje što će biti s prirezom, što će biti s godišnjim prijavama – postoji mogućnost da se veliki dio toga vrati nakon podnošenja poreznih prijava.

Mislim da će oko ovog puknuti koalicija. Ako se građani ne pobune prvo…

When speculation has done its worst, two and two still make four.





@sava

Lupio bi ja tebi 45% poreza, pa si reduciraj sa 5% dodatnog. [thumbsup]

Uvođenjem poreza od 5% smanjuje se porezna osnovica za porez na dohodak.
Dakle to nije više 5% nego 4,25% za one koji plaćaju npr 15% a 2,75% za one koji imaju porez po stopi 45%.
[/quote]

Nisam siguran da bu to tako išlo kako ti tvrdiš, kaj su onda s tim dobili ako tako naprave?
Također mislim da je slijedeči potez Vladinih ekonomskih stručnjaka iz Jacine Perestrojke, rezanje neoporezivih naknada i osobnog odbitka a što će rezultirati većim iznosom poreza i prireza na dohodak.
[/quote]
Bez obzira kojim se redoslijedom naplaćivao to nije nikada 5%.
Dakle ostaje samo jedna mogućnost a to je da se tih 5% zaračunava na plaćeni porez na dohodak. To je onda nekih 3 milijarde godišnje. Ali ostaje pitanje što će biti s prirezom, što će biti s godišnjim prijavama – postoji mogućnost da se veliki dio toga vrati nakon podnošenja poreznih prijava.


Mislim da će oko ovog puknuti koalicija. Ako se građani ne pobune prvo…

Građani se već bune i to sve žešće. Jel neko bio u gradu na cugi. Sve bruji i temperatura se naglo digla. Revolt je velik i fali samo iskrica….

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Ne, namet izgleda ide na neto iznad 3.000, evo upravo na TV. Dakle, ako imas 5.000 neto, od 5.000 – 3.000 zaracunaju 5%, to je 100 kn, tebi ide 4900.
Ako ti je neto 10.000 kn, capnu 5% od 7.000, iliti 350 kn, tebi ide 9.650 kn.
To je 0% na neto od 3.000, 2% na neto od 5.000 i 3.5% na neto od 10.000. Daklem, progresivno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Svejedno mi je.
Rezigniran sam.

Mene je povrh ovoga jos vise strah devalvacije kune.
A ako/kada MMF dodje budite sigurni da ce ovo traziti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close