Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Grijesi HDZ sto ne zovu MMF. Narod bi svu krivnju prebacio na MMF. A i nejde Papa protiv Cara. U dobrom kejnezijanskom stilu MMF bi pumpao pare u infrastrukturu i gradjevinu. Tu bi se, jelte, jedan multiplikator pojavio, koji bi odredjeni postotak ispod stola opet gurnuo natrag lokalnim feudalcima. Amateri, pa sto oni misle zasto MMF postoji?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ne uljeva nadu, doduse, sto je kapetan utekao sa jahtom za spasavanje. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Grijesi HDZ sto ne zovu MMF. Narod bi svu krivnju prebacio na MMF. A i nejde Papa protiv Cara. U dobrom kejnezijanskom stilu MMF bi pumpao pare u infrastrukturu i gradjevinu. Tu bi se, jelte, jedan multiplikator pojavio, koji bi odredjeni postotak ispod stola opet gurnuo natrag lokalnim feudalcima. Amateri, pa sto oni misle zasto MMF postoji?

Nije država sirotinja da joj treba MMF ili neki dodatni porez.
Neka proda 2,4 milijuna dionica INE po prosječnoj cijeni u zadnja tri mjeseca.
Građanima naravno, a oni koji kupe neka im se uvede porez od 5%!

do 01.10 pad vlade i prijevremeni izbori, zajedno sa predsjednickima.
Crobex na 1500-1600
100% sam u dionicama da se zna..

Sramota od Drzave.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

idu iz idiotarije u idiotariju……..evo ja već gledam da plaće spustim na 3000 a ostalo
na kombinacije……..ma sve idioti….



Grijesi HDZ sto ne zovu MMF. Narod bi svu krivnju prebacio na MMF. A i nejde Papa protiv Cara. U dobrom kejnezijanskom stilu MMF bi pumpao pare u infrastrukturu i gradjevinu. Tu bi se, jelte, jedan multiplikator pojavio, koji bi odredjeni postotak ispod stola opet gurnuo natrag lokalnim feudalcima. Amateri, pa sto oni misle zasto MMF postoji?

Nije država sirotinja da joj treba MMF ili neki dodatni porez.
Neka proda 2,4 milijuna dionica INE po prosječnoj cijeni u zadnja tri mjeseca.
Građanima naravno, a oni koji kupe neka im se uvede porez od 5%!
[/quote]

Prije svega ispričavam se što nenajavljeno upadam u diskusiju.
Htio bi prokomentirati nekoliko zanimljivih stvari:

1.) Porez koji bi se ‘ uveo ‘ nije definiran
2.) Koliko sam razumio iz priloženoga u medijima; sutra će se detaljnije raspravljati o tome, tj. definirati ta stavka, koja je zaista, ali zaista osjetljiva za sve strukture društva.
3.) Uzimajući u obzir da u privatnom i javnom sektoru radi oko 850 000 ljudi došli brojke od gotovo 30% st. RH.
4.) Nisam siguran o kolikoj je stopi riječ, no mišljenja sam da je SULUDO
5.) Zdrav i razuman čovjek ne bi niti pomišljao na takav potez u ovo krizno vrijeme, gdje je potrošnja na svim razinama došla na minimum, tj iz tromjesečja u tromjesečje ostvaruje negativni rezultat bez ikakvog pomaka nabolje
6.) Kakva je to zaptravo poruke – da su nam umirovljenici važniji od onih koji trenutno pune proračun i plaćaju poreze, prireze …. razmislimo malo, u svakome slučaju , ogorčen sam, ne zato što je to na takva način predloženo , već da se konstantno ništa ne poduzima…

Ovo je dokaz svega [bye] [cry]


do 01.10 pad vlade i prijevremeni izbori, zajedno sa predsjednickima.
Crobex na 1500-1600
100% sam u dionicama da se zna..

Sramota od Drzave.

Ok, može pitanje

1.) Kako je moguć pad vlade ( zanima me čisto teoretski )
2.) Ovo za Crobex, sve je moguće, no opet – špekulacija, zešća
3.) Rješavanje pitanja oko državne uprave – 270 000 zaposlenih ( nije ovo Carska Rusije, da ih toliko mora biti, pobogu)
4.) Brodogradnju – privatizirati – ako treba zatvaraj cijelu industriju, radnicima simbolične otprmnine ( makar su i predugo živjeli na tuđoj grbači )
5.) Riješiti pitanje oko Ine, Ptkm, Hep-a, Croatia osiguranja – pogotvo oko Ine , jer ovo više nema smisla…
6.) Pokušati nakon svega ne izgubiti mladost i ne uništiti si život [pray]


do 01.10 pad vlade i prijevremeni izbori, zajedno sa predsjednickima.
Crobex na 1500-1600
100% sam u dionicama da se zna..

Sramota od Drzave.

jao gledam dnevnik 3 pa neki profesor lupa da treba i po poduzetnicima nove
harače…….majke mi ovo je država u kojoj živi narod jako loše kvalitete……
kakva vlast i profesori takav i narod, čista sramota…….




Grijesi HDZ sto ne zovu MMF. Narod bi svu krivnju prebacio na MMF. A i nejde Papa protiv Cara. U dobrom kejnezijanskom stilu MMF bi pumpao pare u infrastrukturu i gradjevinu. Tu bi se, jelte, jedan multiplikator pojavio, koji bi odredjeni postotak ispod stola opet gurnuo natrag lokalnim feudalcima. Amateri, pa sto oni misle zasto MMF postoji?

Nije država sirotinja da joj treba MMF ili neki dodatni porez.
Neka proda 2,4 milijuna dionica INE po prosječnoj cijeni u zadnja tri mjeseca.
Građanima naravno, a oni koji kupe neka im se uvede porez od 5%!
[/quote]

Prije svega ispričavam se što nenajavljeno upadam u diskusiju.
Htio bi prokomentirati nekoliko zanimljivih stvari:

1.) Porez koji bi se ‘ uveo ‘ nije definiran

[/quote]

Slažem se da je totalno nedefiniran a evo i zašto!

Ovih 5% ako prođe za one s najmanjim prihodima biti 4,25% dodatnog poreza a za one koji plaćaju po porez po stopi od 45% to neće biti 5% nego 2,75%! Dakle pojavljuje se određeni redukcijski faktor zbog poreza na dohodak koji je najmanji kod najmanjih plaća a najviši kod najviših plaća. Je li to primjereno da u postotku najviše plaćaju oni koji su najmanje odgovorni za krizu? Žalosno žalosno!
Koliko su ti imali matematiku.
Izgleda da su se kokice i purice nosile nastavnicima.

Kako ce pasti Vlada.
Jednostavo, jer prihodi se nemogu povecati na ovaj nacin, nikako.

Napokon ce se morati poceti rjesavati stvari koje ce dovesti do demonstracija i trazenja raspisivanja izbora. Koalicija ce se raspasti i gotova stvar.
Zato je i Sanader otisao.

Pasti ce tako da ce narod traziti izbore na ulici i ovi ce ga morati dati.

Brodogradnja-barem 30% ljudi ce otpast kojice trazit ulicu
Ina-drzava preuzima plinski business koji je Ini donosio cca 1 mlrd kuna gubitka, to drzava nemoze pokrivati, cijena plina mora ici gore- ulica.

itd. itd.
Do nove godine imamo i predsjednika i novu Vladu, uopce ne sumnjam
Barem bi trebalo biti brzo.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kako ce pasti Vlada.
Ina-drzava preuzima plinski business koji je Ini donosio cca 1 mlrd kuna gubitka, to drzava nemoze pokrivati, cijena plina mora ici gore- ulica.

itd. itd.
Do nove godine imamo i predsjednika i novu Vladu, uopce ne sumnjam
Barem bi trebalo biti brzo.

Pojma nemaš po cijeni plina – 240 dolara za 1000m3to je cijena ugovorena s Inom za ovu godinu a toliko će biti i iz Rusije!
Dakle oko 1,35 kuna po m3 .


do 01.10 pad vlade i prijevremeni izbori, zajedno sa predsjednickima.
Crobex na 1500-1600
100% sam u dionicama da se zna..

onda si kolega jako glup… ili autodestruktivan…

(bez zle namjere)

I'LL BE BACK

New Report

Close