Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Više put sam piso svoje mišljenje o Kini, za mene je to dno dna od države.
Azija će uvijek ostat druga liga, mogu imat šta oće…neke stvari su samo za odlikaše. [wink]

Vjerojatno nisi zivio na istoku. Meni su oni fascinantni. Odlikasi se mogu hebati sa svojim bankama, softwerima, manipulacijama, derivatima i sl sranjima … Tamo buja zivot a ovamo se gasi. Vjeruj Jozi na rijec [proud] [wink]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Više put sam piso svoje mišljenje o Kini, za mene je to dno dna od države.
Azija će uvijek ostat druga liga, mogu imat šta oće…neke stvari su samo za odlikaše. [wink]

Odi vidi Japan pa ces promijeniti misljenje na naglo. Mislit ces da nisi na ovoj planeti.

jesu to ovi koji imaju deflaciju već 20 godina?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Šuker vs Polančec

Intervencije u rashodima ili prihodima?

Naime, ministar financija Ivan Šuker snažno se zalaže za nova rezanja u državnoj potrošnji, odnosno reguliranje bilance stanja u rashodima, dok potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Damir Polančec smatra kako Vlada treba popravljati prihodovnu stranu. Najbolji način, smatra Polančecova skupina, je dizanje poreza, odnosno podizanje stope PDV-a, dok je Šuker "sanaderovski" za dodatno stezanje remena.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/suker-vs-polancec-rezi-stezi-ili-nabij/441564.aspx

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


jesu to ovi koji imaju deflaciju već 20 godina?

Jesu. I svejedno zive x puta bolje od nas. Usput, japanski PDV je 5%


Šuker vs Polančec

Intervencije u rashodima ili prihodima?

Naime, ministar financija Ivan Šuker snažno se zalaže za nova rezanja u državnoj potrošnji, odnosno reguliranje bilance stanja u rashodima, dok potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Damir Polančec smatra kako Vlada treba popravljati prihodovnu stranu. Najbolji način, smatra Polančecova skupina, je dizanje poreza, odnosno podizanje stope PDV-a, dok je Šuker "sanaderovski" za dodatno stezanje remena.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/suker-vs-polancec-rezi-stezi-ili-nabij/441564.aspx

Nas je u ovo situaciju nekontrolirani bezcarinski uvoz iz EU – dakle SSP a ne nešto drugo.
Kontrola stvarne zemlje porijekla uvezene robe iz EU otvorila bi mogućnost carinjenja iste pa bi to dalo mogućnost razvoja vlastite industrije.
Problem su i transferne cijene – režu se izvozne cijene iz EU kako bi se ostvarila dobit u HR i platio niži porez na dobit. HR bi trebala imati isti porez na dobit kao i Italija, Njemačka, Austrija…
Ako želiš riješiti probleme u HR onda trebaš riješiti odnose s EU – tu bi se mačku mogao rezati rep više puta jer je mačak iz EU.

Da se malo odmorimo od naše makroekonomije i proračuna, evo malo da vidimo stanje kod susjeda:

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=80080

Vidite li neke paralele? Možda se nekim vremenskim odmakom…

Vidite li neke druge veze s nama u svemu tome? Npr. možda stanje u BIH može biti od neke koristi za nas… Npr. tjeraju ih na privatizaciju svega i svačega…. možda vidite neke dobre prilike za naše firme… Kriza je uvijek i izazov – pogotovo kada je ta kriza kod nekog drugog 😀 (nažalost nismo bili toliko pametni da postignemo to da smo ovo vrijeme dočekali kao super-snažni a da krizu gledamo kod drugih sa lijepe distance vrebajući prilike… )



Više put sam piso svoje mišljenje o Kini, za mene je to dno dna od države.
Azija će uvijek ostat druga liga, mogu imat šta oće…neke stvari su samo za odlikaše. [wink]

Odi vidi Japan pa ces promijeniti misljenje na naglo. Mislit ces da nisi na ovoj planeti.
[/quote]
maske na ustima cijeli dan, 30 mil ljudi na zebri, sexualne frustracije, boxovi za spavanje umjesto avlije kod babe na selu….that don’t impress me much. [undecid]




Više put sam piso svoje mišljenje o Kini, za mene je to dno dna od države.
Azija će uvijek ostat druga liga, mogu imat šta oće…neke stvari su samo za odlikaše. [wink]

Odi vidi Japan pa ces promijeniti misljenje na naglo. Mislit ces da nisi na ovoj planeti.
[/quote]
maske na ustima cijeli dan, 30 mil ljudi na zebri, sexualne frustracije, boxovi za spavanje umjesto avlije kod babe na selu….that don’t impress me much. [undecid]
[/quote]

Ja to o cem pricas u Osaki nisam vidio. A ni u Nagoyi. Niti jednog japanca s maskom na ustima. Ne vjeruj svakakvim pizdarijama o kojima kojekakve novine pisu. Jedno je donositi sud na temelju necijeg pisanja, a nesto sasvim drugo vidjeti uzivo kak stvari stoje. Mislim da bi tjednima bio dobro uzdrman kad bi se vratio kuci i sletio na "box" (da ne velim šupu) od Plesa ili nedajbože nekog našeg manjeg aerodroma. Usput, u radno vrijeme rijetko da ces uopce vidjeti prolaznike na cesti jer tam ljudi u, radno vrijeme za razliku od nas, RADE.

p.s.
Boxovi o kojima pises je tzv. capsule hotel.

Mene upravo to što nemaš s kim popiti kavu za radnog vremena odbija od Japana………………inače mi se jako dopalo [rolleyes]


Mene upravo to što nemaš s kim popiti kavu za radnog vremena odbija od Japana………………inače mi se jako dopalo [rolleyes]

Imas kako ne – u vrijeme pauze za rucak



Mene upravo to što nemaš s kim popiti kavu za radnog vremena odbija od Japana………………inače mi se jako dopalo [rolleyes]

Imas kako ne – u vrijeme pauze za rucak
[/quote]

.-.beš taj tvoj Japan i Švedsku, da nešto vrijedi živjeti tamo ne bi to bile zemlje sa najvećom stopom samoubojstva…mene zanima Zimbabwe, Cambodia i Bolivia

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close