Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto će Baba Jaca odradit poso?

1. Baba Jaca nema veze s vezom

2. Baba Jaca je nitko i ništa uvijek bila do sad.

3. Baba Jaca je jaaaako ambiciozna.

4. Baba Jaca nije bila u igrama jer joj nisu dali… nešto ko u hold’em-u… "we just don’t let U in the game". žao mi je dame, tako vam je to.

5. Baba Jaca nikom ništa nije dužna, ne može jest svoja govna jer ih nije ni posrala.

6. Tu su izuzetak fejk branitelji, ali vratimo se na točku 3. nemate frke.

7. pogledajte točku 1. ona mora slušat pametnije i to zna. jedno od prvih poteza je odlazak kod Rohe. meni dovoljno.

8. Baba Jaca je inatljiva, dobila je priliku života koju neće ispustit. To je priča kako od dna doći do vrha. Baba Jaca želi biti hrvatska Iron Jaca. Ide linearno kresanje za početak… nema da brinete. Hoće i ona za stol..

9. Mislim da ju ne može nitko ucjenjivat jer nema u toj dozi putra na glavi, što uz točku 5 daje veću slobodu djelovanja

10. Percepcija hrvatske u Europi i Svijetu se sa ženom u lokomotivi može promijeniti na bolje. Pa za Sandija su svi znali da je mutan.

BABA JACA JE TRENUTNO NAJBOLJE ŠTO SE HRVATSKOJ MOGLO DOGODITI. KAŽEM ZA SADA I PUSTIMO JU NEKO VRIJEME NEKA RADI…

Hebate koji si ti optimista [lol]

Al dobro ima smisla što si napisao.

Nego ideš samnom u srijedu uplatit Bingo?? [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

guverneru, samo da se malo zabrineš prije spavanja.

Potpisujem skoro sve što si napisao. glede J. K. (56). Samo jedno je, reći što treba, a drugo provesti. Ljudi ne razmišljaju što je realno i koliko zaslužuju, nego koliko im treba. To da naš BDP po glavi puta broj radnika ne može opravdati toliko visoke plaće (i bez krize) svima je jasno odavno, pa se dok nije udarilu iz guz. u glavu nije niko sjetio ništa poduzet. Visoki troškovi rada i precjenjena kuna. Ako roha u iduće 3 godine spusti kunu ukupno za 8% pravi je šerif. Poljska je devalvirala pa sad ima rast i češka isto(puno manji pad). Mi ne moramo (i ne smijemo) toliko, ali bome dužni jesmo a bit ćemo i više dok ne shvatimo da nam plaću niko neće dat nego je treba zaraditi. I ne onoliko koliko nam treba nego kolkio je realno dobiti.

7. pogledajte točku 1. ona mora slušat pametnije i to zna. jedno od prvih poteza je odlazak kod Rohe. meni dovoljno.

Roha je HITNO pozvan u Vladu nakon serije neodmjerenih izjava u javnosti. To je jedina istina.
Ako želiš suditi o Rohi onda prati njegov rad od 2000. kada je došao na čelo HNB-a. Usporedi njegovo governerovanje s rastom vanjskog duga RH i biti će ti puno toga jasnije.

Evo bum ja odgovoril.
U 2000-tu HR je ušla s oko 10 milijardi dolara vanjskog duga.
Koliki je dug danas?

Dobro sava jel se zadužio HNB ili RH? Tko je natjerao državu da se zaduži? Evo već vidim kako je Roha drža gun na glavi Račana i Sanadera i tjerao ih da se zaduže.

Najveća greška kod proračuna nastala je tamo 97-98 i uvođenjem PDV.Prve godine je nastao suficit u proračunu dok je iduće odmah odlučeno da se ide u minus.


BABA JACA JE TRENUTNO NAJBOLJE ŠTO SE HRVATSKOJ MOGLO DOGODITI. KAŽEM ZA SADA I PUSTIMO JU NEKO VRIJEME NEKA RADI…

baba jaca je iz HDZja. što znači: okružena Šeksom, Hebrangom, Bebićem, Kalmetom, Šukerom … a došla na vlast dekretom odlazećeg.
baba jaca ima sve karakteristike marionete kojom su se odlučili igrati.
to je onaj pesimističniji pogled [sad]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Puno zemalja je više zaduženo nego mi. Pogledajte Irce na primjer. Siguran sam i da je Todorić više zadužen nego većina s ovog foruma. Jel to znači i da je u lošijoj poziciji? Dug je poluga i ako se koristi za investicije s većim povratom od troška zaduženja je poželjan. Istina, kod nas to nije slučaj. I to je problem. A ne puka visina duga.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Dug ide za subvenicije selakima koji ce modernizirati farme, kupiti najnovije John Deerov-e, najbolju stocnu farmu za junice i za 6 godina cemo proavati lungice po 300 kn kilogram po Carefouru, Tescu i ostalo.

po izvezenom lungicu 20% ide drzavi za vracanje duga..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

nije se zadužila samo država..zadužili smo se svi vani pa kupovali fiate, renaulte, gorenje, nikeice, elan, namještaje,m head rekete…nemamo ništa svoje!!! malo spačva, nešto jogurta i sira, ad plastik……sve strano i to na kredit…a ovo šta govori conan, skroz stoji pogotovo di kaže
Dug je poluga i ako se koristi za investicije s većim povratom od troška zaduženja je poželjan…samo št kod nas većina love ne da se nije koristila za investicije sa većim povratom od tr zaduženja već je većina za potrošnju i to stranih proizvoda kao i za servisiranje postojećeg duga

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


Najveća greška kod proračuna nastala je tamo 97-98 i uvođenjem PDV.Prve godine je nastao suficit u proračunu dok je iduće odmah odlučeno da se ide u minus.

suficit je bio zato sto su se shebali u izracunu- fact

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Najveća greška kod proračuna nastala je tamo 97-98 i uvođenjem PDV.Prve godine je nastao suficit u proračunu dok je iduće odmah odlučeno da se ide u minus.

suficit je bio zato sto su se shebali u izracunu- fact
[/quote]
O madr fakr a ja bio uvjerenja da je bio suficit barem jedne godine kad ono i to bio spin.

New Report

Close